Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Kvalita LCD obrazovky

eraser

Dnes som bol v značkovej predajni SONY a zaujala ma jedna skutočnosť. Všimol som si, že rovnaké modely, len o trošku s rozdielnou uhlopriečkou, rozlíšením 1366x768 nedisponujú rovnako ostrým obrazom a kvalitou farebného podania. Podotýkam, že na všetkých bežala rovnaká video prezentácia.

Čím je toto spôsobené? Tento fakt ma na mnohých LCD zaráža. Napr. bol som u kámoša, ktorý si kúpil Acer Ferrari - LCD 20" s 1680x1050 a reprezentácia TV obrazu vyzerala veľmi ostro. Ďalší známy má zase nejaký Samsung a tam som mal pocit, že sa pozerám na nekvalitný video záznam, pritom išlo taktiež o TV vysielanie. Podotýkam, že oba TV/LCD bežali v TV móde, čiže bez zapnutého PC, resp. bez správy SW a video karty.

Mohol by sa niekto kompetentne na toto téma vyjadriť?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

a z čeho běžela prezentace? předpokládám DVD
    i v televizi (LCD) se dá nastavit pár položek, např. "Ostrost", nemohlo by to být tím?

Nováček Avatar uživatele cmoudina
    Registrace
    May 2006

presentace samozřejmě běží v 1080i... aby ses nalákal, kdyby ti tam hodili třebas óčko přes SCART UPC Direct tak bys nice nekoupil.....

eraser

No, vidím to tak, že zo mňa budú mať v predajni radosť, keď si v blízkej budúcnosti prídem vyberať TV... avšak nebudem snáď kupovať za také prachy nejakú vykopávku.

Podobná témata

1. Zčernání obrazovky
    Od bulhy v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 07-03-2013, 09:47
  2. Probliknutí obrazovky
    Od K.ats v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-02-2011, 10:39
  3. Sporic obrazovky
    Od Kozouš v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení