reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přehřávíní PC (jádra)

wolfinek (18)|13.2.2010 11:58
Zdravim, chci si jen ověřit svojí verzi a poradit se co bych měl udělat.
PC mám 2,5 roku starý... Po přestěhování se mi začal počítač přehřívat a speedfan mi ukazuje na mým dvoujádrovým procesoru (AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4600+ 2,41GHz) že jedno jádro má při práci ve winech okolo 50° a při hře CoD4 na min detaily má dokonce i přes 60° a ve hře mi začnou házet textury nebo mi to freezne kompa, ostatní teploty jsou max 45-50° což bych řekl že je normálu při náročnějších hrách. Myslim si že můj chladič na procák nestíhá chladit(originál od prodejce), jediné co nechápu že jedno jádro má jinou teplotu než druhý (někdy i o 10°C)

Počítač je na špatném místě, ale to ted řeším s dalším ventilátorem aby byla větší cirkulace vzuchu v casu. ale to neřeší problém s core a jeho přehřívání :(

Poradte cokoliv... myslim že by to mohl vyřešit lepší chladič procesoru
Suprak (408)|13.2.2010 12:04
Pročistit chladič od prachu a zkusit vyměnit teplovodivou pastu.
wolfinek (18)|13.2.2010 12:12
už se stalo... ale to by nevyřešilo problém že jeden core je více zahřátý než druhý ne ? i když zapnu pc tak hned od začátku je jeden core teplejší než ten druhý z počátku o 5-7 stupnu. pří zátěži o 10 stupnu
Richmond (8084)|13.2.2010 14:30
Rozdil teplot u jader je normalni. "Hazeni" textur = prehrata grafika, ne cpu core, takze doporucuju vycistit chladic a ventilator grafiky + vymenit pastu, pripadne gk podtaktovat a otestovat jestli "hazi" texturama.
wolfinek (18)|13.2.2010 16:00
no nemyslim že je to GK. při zátěži má okolo 44-46 stupnů ... což není hodně :)
všechno je v cajku, je to kompletně vyčištěný ale někdy při tý zátěži mi to prostě rozkostičkuje obraz a freezne nebo se mi invertujou barvy :)
přes Hw monitor mi ukazuje max 62°C na procaku a na GK taky 62°C maximální teplotu... testuju to celý den ale dneska mi to textury nehazi zrovna.. každý den je to jinak,...
Richmond (8084)|13.2.2010 16:08
Vidim, ze jste presvedcen o vine cpu teploty, stahnete si napr. Furmark, zaskrtnete Xtreme burning mode + Displacement mapping + PostFX a otestujte stabilitu. Samozrejme je uplne nejlepsi testovat to primo ve hrach (+ pustit si do obrazu informace o teplotach napr. pres RivaTuner s CPU teplotou) nicmene je to na delsi dobu.

edit: nebylo by od veci pustit cpu ventilator na max. otacky (v biosu vypnout aut. regulaci ventilatoru), takto muzete postupne otestovat jak cpu tak gk a z toho vyvodit zaver ;)
hawkeye9898 (818)|13.2.2010 16:29
trhanie textur vacsinou sposobuje prehrievanie GPU - nie prehrievanie jadra ale pamati.
Ked skusis to co navrhuje richmond a stale to bude robit pozrel by som sa na grafiku - skusil dat niekam dalsi ventilator alebo najlahsie dat vecer pod okno PC, otvorit okno a nechat bezat nejaku hru ci to spravi alebo nie... myslim si ze studeny vzduch zvonka schladi dostatocne cely PC a tym by sa dalo odhalid ci to je prehrievanie CPU - GPU
DrZelenka (2491)|13.2.2010 16:48
[quote=wolfinek;348311]už se stalo... ale to by nevyřešilo problém že jeden core je více zahřátý než druhý ne ? i když zapnu pc tak hned od začátku je jeden core teplejší než ten druhý z počátku o 5-7 stupnu. pří zátěži o 10 stupnu[/quote]

To znamena, ze je bud spatne nanesena pasta, nebo je jedno jadro proste vic zatizene. Stahni si napr. OCCT, pust test grafiky na 1 hodinu a posli sem graf teploty.
wolfinek (18)|13.2.2010 22:10
děkuju moc za rady... všechno vyzkoušim :)
wolfinek (18)|14.2.2010 08:43
takže jsem trochu experimentoval a pomohlo mi přetaktování procesoru, snížil jsem napětí a teploty spadly... tím je jasné že by to mělo být chladičem procáku ne ?
DrZelenka (2491)|14.2.2010 08:52
[quote=wolfinek;348682]takže jsem trochu experimentoval a pomohlo mi přetaktování procesoru, snížil jsem napětí a teploty spadly... tím je jasné že by to mělo být chladičem procáku ne ?[/quote]

Proc myslite? Snizil jste napet - procesor zacal vydavat min tepla a logicky spadla teplota.

SpeedFan je podle me dost nespolehlivy na mereni teplot (u me ukazuje vzdy presne o 10C vedle). Stahnete si OCCT, pustte na 1h test CPU a posli sem grafy (uploadni to primo na forum, zadnej edisk atp).

Uz jste testoval grafiku furmarkem jak radil Richmond? Kdyz uz budete mit OCCT, tak muzete test grafiky pustit primo tam a ty grafy uploadnout taky.
wolfinek (18)|14.2.2010 09:02
dobře hned udělám
wolfinek (18)|14.2.2010 10:17
tak tady je test v OCCT teploty jsou dost vysoké ...
2010-02-14-10h05-Volt12.png 2010-02-14-10h05-Volt3.png 2010-02-14-10h05-VCore.png 2010-02-14-10h05-GPU1.png 2010-02-14-10h05-CPU2.png 2010-02-14-10h05-CPU1.png
ICEBOSS (3435)|14.2.2010 10:20
to je teplota jadra, to je v pohode. ted jsem tu mel i7-860 a v linpacku mely jadra se zapnutym HT 70°C pod ninjou.

nejaka diskuse na tohle tema tady:
http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=238244
http://www.tomshardware.co.uk/forum/267871-10-load
wolfinek (18)|14.2.2010 10:25
ale mě to shazuje PC a ty teploty byly asi před měsícem normální okolo 45 a ted je tu tohle.. maximální teploty sem naměřil asi 55 stupnů.... nevim c se podelalo
DrZelenka (2491)|14.2.2010 10:30
[quote=wolfinek;348712]ale mě to shazuje PC a ty teploty byly asi před měsícem normální okolo 45 a ted je tu tohle.. maximální teploty sem naměřil asi 55 stupnů.... nevim c se podelalo[/quote]

"Test completed without errors." - CPU je v pohode

Stale jsi nepostnul vysledky testu GK (podle artefaktu to tipuju na ni) a ani jsi nenapsal jak jsi upravil vetrani ve skrini. Co znamena "pc je na spatnem miste" ? Je mozny, ze jsi upravil vetraky ve skrini tak, ze tam mas horko a vse se ti prehriva.

pardon za prechazeni mezi tykanim a vykanim ... sam nevim proc obcas tykam, obcas vykam :) a nechce se me to prepisovat
wolfinek (18)|14.2.2010 10:40
klidně tykat:) mám tam dva větráky. jeden je z boku a druhý na horní castly... zkoušel jsem je přehazovat, otáčet ale nevim jak to dát nějak slušně aby tam byla cirkulace .... PC je pod stolem v rohu místnosti... v místnosti je teplo ale ty teploty byly měřeny s otevřenou castlí ... ten test myslite GPU : Memtest ???
DrZelenka (2491)|14.2.2010 10:54
[quote=wolfinek;348720]klidně tykat:) mám tam dva větráky. jeden je z boku a druhý na horní castly... zkoušel jsem je přehazovat, otáčet ale nevim jak to dát nějak slušně aby tam byla cirkulace .... PC je pod stolem v rohu místnosti... v místnosti je teplo ale ty teploty byly měřeny s otevřenou castlí ... ten test myslite GPU : Memtest ???[/quote]

Lepsi by byl asi ten furmark, ale na zmereni teplot postaci GPU:OCCT (full screen ,error check).

Co se tyce vetraku, tak na bocnici ma nasavat a nahore vysavat ze skrine. Timhle zpusobem sice bude proudit vzduch ve skrini, ale pravdepodobne se uplne vyhne graficky karte (zalezi kde ten otvor na bocnici je).
wolfinek (18)|14.2.2010 11:13
no je nad urovni GK, je presne uprostred skrine.... dobre udelam to tak, myslite ze by mi pomohl tento vetrak ?
http://www.vyrobcepocitacu.cz/?Mode=Sti&StiId=19673
nebo jiny ventilator do PCI slotu ?
zkusim test pres furmark
wolfinek (18)|14.2.2010 11:48
takže jsem udělal test ve furmarku, teplota GK stoupala neuvěřitelně rychle u 90 °C jsem to vypnul se strachem že by se něco mohlo stát... takže ted bych vás poprosil o rady jak tomu pomoct.. pomůže ten ventilátor do PCI slotu a ještě jeden na zadní stranu castle na odsávání ? z boku chi dát nějaké 90mm dělo který tam bude pumpovat vzduch a zhora a zezedu na odsávání + ten pod grafiku do PCI ? šlo by to tahle ?

Omlouvám se za to moje tvrzení o chladiči, měli jste pravdu že to je GK ...
hawkeye9898 (818)|14.2.2010 12:39
aku mas kartu?som to nejako nepostrehol
Richmond (8084)|14.2.2010 15:15
[quote=DrZelenka;348683]SpeedFan je podle me dost nespolehlivy na mereni teplot (u me ukazuje vzdy presne o 10C vedle).[/quote]
Vazeny pane, Speedfan meri spolehlive, to ze mate debilni IO je Vase blbost. Zkuste napsat autorovi (jako ja) a dozvite se jak funguje odlehcene IO (ma to zapojenou snad jen pulku obvodu nez plnohodnotne io z ktereho vychazi)
DrZelenka (2491)|14.2.2010 16:23
[quote=wolfinek;348754]takže jsem udělal test ve furmarku, teplota GK stoupala neuvěřitelně rychle u 90 °C jsem to vypnul se strachem že by se něco mohlo stát... takže ted bych vás poprosil o rady jak tomu pomoct.. pomůže ten ventilátor do PCI slotu a ještě jeden na zadní stranu castle na odsávání ? z boku chi dát nějaké 90mm dělo který tam bude pumpovat vzduch a zhora a zezedu na odsávání + ten pod grafiku do PCI ? šlo by to tahle ?

Omlouvám se za to moje tvrzení o chladiči, měli jste pravdu že to je GK ...[/quote]

Grafiky by teploty 100C mely vydrzet (ale rozhodne bych je pri tech teplotach nenechaval) a urcite maj i nejaky ochrany pred prehratim.

Nez zacnes prihazovat nesmyslne vetraky, tak bych to nejdriv zkusil vyresit normalne. Zacal bych tim, ze napises co mas presne za GK (hlavne jakej mas chladic) a taky ten chladic u GK poradne vycistis (poradne fouknes do zeber z druhy strany nez je vetrak).



[quote=Richmond;348857]Vazeny pane, Speedfan meri spolehlive, to ze mate debilni IO je Vase blbost. Zkuste napsat autorovi (jako ja) a dozvite se jak funguje odlehcene IO (ma to zapojenou snad jen pulku obvodu nez plnohodnotne io z ktereho vychazi)[/quote]

Meril me spatne na nekolika PC a nepopiram, ze to muze byt spatnym nastavenim (misto laborovani sem radsi pouzil core temp atp), ale to do tohoto tematu nepatri. V pripade, ze to chcete resit, tak napiste SZ.
wolfinek (18)|14.2.2010 17:46
http://www.k24.cz/index.php/product/58858/GeForce_9800_GTX_Gigabyte_512MB_2xDVI_PCI_E_.html

toto je presne moje GK, chladič jsem odmontoval a byl naprosto čistý, čistil jsem před týdnem a dnes je úplně čistej... větráky v castli jsem nastavil jak už jste psal: boční proudí vzduch dovnitř a ten co míří z z horní části castle tak ven odvádí...
přidávám fota jak moje PC vypadá.... už mám celkem jasno, grafika se zahřívá a teplý vzduch jde nahoru a proto mi ukazuje CPU vysoký teploty... přijmu rady už mám vlastní řešení který by mě napadly ale rád se poradim...
P2140140.JPG P2140142.JPG P2140143.JPG
DrZelenka (2491)|14.2.2010 20:49
No ,tak kolem grafiky ti vzduch moc neproudi. Ale psal jsi, ze se ti to prehriva i s otevrenou bocnici, takze budu mit jednu blbou otazku (ale clovek nikdy nevi).

Pri odmontovavani a cisteni chladice na GK jsi nanesl znova teplovodivou pastu? Pokud ano, urcite jsi ji nanesl spravne?
wolfinek (18)|14.2.2010 21:13
v tomhle zrovna borec nejsem.. tu pastu bych měl nanést kde přesně ? když jsem to odmontoval tak nikde pasta nebyla.. vubec.... takže bych se rád poučil...

mezi čip a chladič ? ani jsem tam žádnou neviděl.. ale bylo mi divné že chladič je úplně studený.. myslíte že je to tímhle ?
DrZelenka (2491)|14.2.2010 21:34
[quote=wolfinek;349026]v tomhle zrovna borec nejsem.. tu pastu bych měl nanést kde přesně ? když jsem to odmontoval tak nikde pasta nebyla.. vubec.... takže bych se rád poučil...

mezi čip a chladič ? ani jsem tam žádnou neviděl.. ale bylo mi divné že chladič je úplně studený.. myslíte že je to tímhle ?[/quote]

Mezi cip a chladic se dava tenounka vrstva teplovodivy pasty. Ano, je to tim.
wolfinek (18)|14.2.2010 21:37
to by vysvětlilo proč se to postupně zhoršuje... děkuju vám moc za rady :) zítra se na to vrhnu a kdyžtak sem napíšu jak to dopadlo...
Georginek (2957)|15.2.2010 10:31
To ze tam nebyla pasta je hodne divne. Podle fotek ( nejak sem si v postu nevsiml) je to Gigabyte bud 8800GT nebo 9800GT ze? Na tom chladic Zalman FV830......... Tento chladic je naprosto dostacujici, i kdyz neni v bedne airflow.
Tehle karet mi proslo pod rukama celkem dost, kdyz byly chyby, byli na vine pameti ( nejcasteji HYNIX) a vzdy se to resilo reklamaci.

Ja osobne jsem ji mel, chladilo to celkem dobreIDDLE kolem 45 a burn do 80, ale ten chladic byl moc hlucnej a nedal se regulovat, tak sem ho vymenil za Zalman VF1000
tam uz byli teploty o necem jinem.....

BTW muzes zkusit Furmark bez ExtremeBurning mode, to by se tolik zahrat nemelo. A uvidis jestli to dela artefakty, posleze OCCT GPU TEST ci GPU MEMTEST.....Tam se taky projevi vadne pameti.....

Kazdopadne pokud je chladic studenej, je TO JASNE tim........Dej pastu a dej vedet jak to dopadlo....
wolfinek (18)|15.2.2010 11:04
mam 9800 GTX+ 1gb
ted jsme v práci, pastu už mám, ale karta je pod zárukou pořád takže se do toho nechci moc hrabat.. pasta tam zřejmě byla ale totálně ztvrdla a určitě přestala fungovat... ptal jsem se i v práci ajtáka a ten mi hned dal pastu do ruky a řekl že je to určo tím.. chladič je studenej jak psí čumák i při tom testu furmarku... jinak ten test bez extreme jsem zkoušel teplota i tak sahala k 90 stupnim tak jsme to utnul, je jasné že to neni spojene do chladiče, takové problémy jsem nikdy neměl až ted postupně se mi začla zvyšovat teplota.. je to už jasné..

jinak test paměti GPU jsme zkoušel, naprosto bez chyby..
Commanderwar (577)|15.2.2010 11:20
mužu se zeptat jak přenesu teploty na obrazovku třeba pri hrani hry???....abych videl rovnou pri hrani jak je teplota CPU a GPU???
wolfinek (18)|15.2.2010 11:30
tady mi někdo radil Riva Tuner, že se pustí do obrazu :).. osobně jsem to nezkoušel......
Commanderwar (577)|15.2.2010 15:01
nojo ale jak:)....čučim do toho...ale nemužu najit žadnou funkci.)
Georginek (2957)|15.2.2010 15:57
V tomhle ti neporadim. Ale pokud si tam dal tu pastu(ani moc ani malo) poradne utahnul chladic, a kdyz na nej sahnes mel by bejt teplej.
Ve hrach bych teploty moc nezkoumal. Nejvice zatizi kartu Furmark, ci VideoCardStability test (je tam i Benchmark na taktovani celkem uzitecny)..... Takze pokud ti karta pojede hodinu bez chyby ve Furmarku a teplota se ustali na nejake rozumne hranici, rekl bych max do 90 tak ve hrach ji nikdy takhle neuvaris........

Posleze ti jeste poradim aby sis zkusil tu Utilitku od Gigabyte Gamer HUD. Takova hezka taktovaci utilitka. U par lidi jsem videl,ze meli napeti jadra nastaveny zbytecne vysoko a karta se prehrivala. Defaultne nastaveny to bylo myslim na 1,2V J
Muzes taky checknout jak ji mas nastavenou.
Ja ji provozoval na 1,3V Jadro 745 Sharder (to uz si nepamatuju) a Pameti 1010.
V defaultu to bylo 1,2 700 jadro a pameti na 900
wolfinek (18)|16.2.2010 05:57
kartu jsem měl nakonec ještě v záruce a po poradě s obchodníkem v krámě jsme mu jí přinesl a řekl mi že mi to mázne pastou a hned vyzkouší, tak uvidíme ... pak dám vědět jak to dopadlo...
robky (3195)|16.2.2010 08:31
[quote=Commanderwar;349271]mužu se zeptat jak přenesu teploty na obrazovku třeba pri hrani hry???....abych videl rovnou pri hrani jak je teplota CPU a GPU???[/quote]

pozri trebárs sem
thorgim (7)|16.2.2010 21:04
Ja mám teploty s nepretaktovným i5-750 so stock chladičom v idle 28-31. Ale nie som si istý s teplotou počas testovania v OCCT, LinX a IntelBurn test. Tam mi teploty jadier vyskočili na 68 za 4 min. a v LinX za 5 min na 77 st. Je to normálne? Inak pár hodín predtým som mal chladič dole, kontroloval som či je dobre nasadený a dával som novú pastu.

Sú tie teploty v záťaži bežné ?
Case mám CM elite 334.
Georginek (2957)|16.2.2010 21:43
Teplotni specifikace pro tenhle procak je maximalni dlouhodoba 72,7 takze 68 je v norme a tech 77 uz je hodne. Ty boxovy chladice stojej za velky ***
Stoji za to poridit si kvalitni CPU chladic..... Teploty budes mit polovicni a polovicni hluk...

Pro detailnejsi informace o Tvem CPU http://download.intel.com/design/processor/designex/322167.pdf


BTW: Jeste bych rad doplnil, ze ta teplota 72,7 je teplota celeho CPU nikoliv jader. To znamena ze teplota jader muze presahnout tuto celkovou teplotu... A taky samozrejme zalezi, jak mas nastavenou voltaz procesoru v BIOSU. Mnohokrat jsem se setkal s tim, ze treba na AUTO byla voltaz nastavena priliz vysoko.
thorgim (7)|17.2.2010 08:53
Napätie procesora je 0,88 V podľa CPU-Z a Everest. Nejako málo, v článku na PCT je 1,232 volt ... Inak PC je v hrách nestabilné, zamŕza. Najprv som mal problém s častým mrznutím a artefaktami v hrách aj v test. programoch. Problém bol v zle nasadenom chladiči, tie plast. koncovky sa majú zatlačiť a pri demontáži otočiť o 90" a vytiahnuť. Ja som ich zatlačil a zároveň otočil (odistil). To som opravil včera, artefakty už nie sú.
Ale PC aj teraz občas zamrzne počas hrania hry (bez artefaktov) teplota je 61-64 st. Nemôže to byť nízkou voltážou ?

P.S pri prvom spustení počítača sa cca 15 min netočil ventilátor na CPU - zasekol sa o káblik ... Dúfam že som mu nespálil nejaké tranzistory
johny__g (6387)|17.2.2010 09:27
[quote=thorgim;349899]Napätie procesora je 0,88 V podľa CPU-Z a Everest. Nejako málo, v článku na PCT je 1,232 volt ... Inak PC je v hrách nestabilné, zamŕza. Najprv som mal problém s častým mrznutím a artefaktami v hrách aj v test. programoch. Problém bol v zle nasadenom chladiči, tie plast. koncovky sa majú zatlačiť a pri demontáži otočiť o 90" a vytiahnuť. Ja som ich zatlačil a zároveň otočil (odistil). To som opravil včera, artefakty už nie sú.
Ale PC aj teraz občas zamrzne počas hrania hry (bez artefaktov) teplota je 61-64 st. Nemôže to byť nízkou voltážou ?

P.S pri prvom spustení počítača sa cca 15 min netočil ventilátor na CPU - zasekol sa o káblik ... Dúfam že som mu nespálil nejaké tranzistory[/quote]

Těch 0,88 V je asi bez zátěže, kdy se procesor podtaktuje, ne? Zkus spustit nějaký zátěžový program a sleduj co to dělá. Ty teploty jsou vysoké docela dost, investoval bych pár stovek do slušného chladiče,
wolfinek (18)|17.2.2010 09:41
TAkže kartu jsem donesl obchodníkovi v domění že výměna pasty bude otázkou dne (výměna pasty a testování karty v jeho prodejně), karta měla vadný čip a byla odeslána do servisu... takže všem děkuji za rady ale byla to chyba čipu.. :)
DrZelenka (2491)|17.2.2010 15:52
[quote=wolfinek;349913]TAkže kartu jsem donesl obchodníkovi v domění že výměna pasty bude otázkou dne (výměna pasty a testování karty v jeho prodejně), karta měla vadný čip a byla odeslána do servisu... takže všem děkuji za rady ale byla to chyba čipu.. :)[/quote]

No, rozhodne to byla chyba pasty (studeny chladic). Pri vymene to rovnou vyzkouseli v zatezi a prisli na chybu. Ale hlavne, ze to je vyreseno :)
MasterUpdate_CZ (9)|13.5.2014 15:39
Dobrý Den. Mám takový problém. Mám PC AMD Phenom II X4 965 Processor, KG AMD Radeon HD 7770 series a zdroj mám 500W není to na tuto sestavu trochu moc? A ještě mám otázku: hraju hru World of Tanks a asi 1 měsíc jsem ji hral na 50°C a najednou na 60°C. Čím to může být?
r34ktor (7477)|13.5.2014 15:59
[QUOTE=MasterUpdate_CZ;556619]Dobrý Den. Mám takový problém. Mám PC AMD Phenom II X4 965 Processor, KG AMD Radeon HD 7770 series a zdroj mám 500W není to na tuto sestavu trochu moc?[/QUOTE]
Výkon je OK. Otázkou zůstává výrobce a model zdroje.

[QUOTE=MasterUpdate_CZ;556619]A ještě mám otázku: hraju hru World of Tanks a asi 1 měsíc jsem ji hral na 50°C a najednou na 60°C.[/QUOTE]
O teplotu jaké komponenty se jedná?
MasterUpdate_CZ (9)|13.5.2014 16:59
Zdroj je od RoHS (??)
Přehřívají se mi jádra... Nevím čím to je, ale myslím, že moje PC není úplně v pořádku. Dnešní náročně grafické hry (Crysis 3,PayDy2) Mi totálně přehřívají všechny jádra. Nevím čím to je ale to opravdu nemůže být v pořádku. (Teplota jader se vyšplhá na 255 a pak se PC automaticky vypne.) A ještě jedna otázka. Když jsem na ploše, tak mi GK jede na +- 25 %. To není v pořádku, že?
DrZelenka (2491)|13.5.2014 17:06
[QUOTE=MasterUpdate_CZ;556622]Zdroj je od RoHS (??)
Přehřívají se mi jádra... Nevím čím to je, ale myslím, že moje PC není úplně v pořádku. Dnešní náročně grafické hry (Crysis 3,PayDy2) Mi totálně přehřívají všechny jádra. Nevím čím to je ale to opravdu nemůže být v pořádku. (Teplota jader se vyšplhá na 255 a pak se PC automaticky vypne.) A ještě jedna otázka. Když jsem na ploše, tak mi GK jede na +- 25 %. To není v pořádku, že?[/QUOTE]

25% čeho? 25% frekvence je v pořádku (automatické podtaktování pro snížení spotřeby). Stáhni si OCCT dej 1h test CPU a pošli grafy které to vygeneruje. To samé s GPU testem v OCCT (pak se uvidí jaký jsou teploty v průběhu času a při kterém testu to spadne).
Gouranga (699)|13.5.2014 17:08
RoHS urcite neni znacka, jedna se o nejake ekologicke povoleni, ci co. Teplota 255 stupnu je spatne cteni senzoru, CPU se vypinaji nekde u 110°C (tim nerikam, ze 110°C je vhodna provozni teplota). Zkus nejaky jiny SW na mereni teploty (core temp, speedfan, everest). Hry vetsinou procesor nezatezuji (nijak extremne), zkus Prime95, torture test a sleduj, kam teplota vystoupa..
MasterUpdate_CZ (9)|13.5.2014 17:13
Dobrá.

---------- Doplněno v 17:13 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:11 ----------

Nechci nic říkat, ale při 255 stupních se to začne šíleně sekat, takže to asi není špatné čtení
MasterUpdate_CZ (9)|13.5.2014 17:24
Testy jsem právě zapnul. GPU jsem taky zapnul ale CPU nechci... už asi 10 se to za celou dobu od Vánoc přehřálo a nerad bych, kdyby to shořelo
Salamander (6177)|13.5.2014 17:39
Pri 255 stupnich by se ti CPU uz roztavil, urcite nemuze jit nad 90 stupnu. Cim to meris?