reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitory - kvalita značky

Mastodont (14)|15.2.2010 15:32
Budu kupovat LCD pro víceméně kancelářskou práci + programování, nejspíše 22" do 4500, samozřejmě (grrr) nebude možnost si ho vyzkoušet předem. Uvažuji o výběru něčeho z nabídky Phillips, Fujitsu, Samsung, NEC. Je jedno, co zvolím, nebo některá značka obecně dělá "lepší" monitory v téhle cenové relaci?

V práci mám TN Delly a zdá se mi to naprosto v pohodě. Co jsem se zatím ptal, tak Phillips má mít dobou elektroniku.
czhunter (775)|15.2.2010 15:52
Docela pochybuju. Na světě je asi 5 velkých výrobců panelů (Samsung, AU optronics, LG, pak něco čínskýho), pár výrobců elektroniky a pak se to balí do milionu různých obalů ... jenže ve skutečnosti když si koupíš třeba LCD Acer nebo BenQ tak dostaneš stejný (nebo obdobný) střeva jako mají LCD Samsung nebo LG.

Já mám osobně doma 3 LCD od BenQ, někdo říká, že by si je nikdy nekoupil, dva mají P-MVA panely od AUO a nikdy s nimi nebyl žádný problém.

Ono je to skoro něco podobnýho, jako když jsem četl, že "střeva" pro všechny mikrovlnky na světě se vyrábějí v jediné továrně, takže vzhledem ke kvalitě ohřívání je úplně jedno, kterou si koupíš. Ale ty rozdíly jsou pak jinde - design, ergonomie, zpracování, funkce atd.
NHKG (1136)|15.2.2010 20:38
Dell je v kancelářských monitorech špička => drahý. Nedávno jsem vybíral mamce monitor, koupil jsem Fujitsu 22" SL3220W černý a obraz má dobrý i cena výborná. Na kancelářinu bohatě stačí, akorát má lesklé plasty :runaway
Třeba zrovna já po zkušenostech z práce bych se Benqům vyhnul obloukem. Každopádně dneska má většina monitorů záruku aspoň 36 měsíců, tak aspoň po tu dobu ti musí vydržet každý.
kamoss123 (2)|15.2.2010 21:39
ja mam asi mesiac Benq G2222HDL a zatial mu nic nechyba :-))))...teda aspon z mojho pohladu.....uvidime casom,ci sa ukazu nejake nedostatky.....
Zoidik (1405)|16.2.2010 07:08
Osobně mám doma tři Samsungy a nidky nebyl problém. Jeden z nich funguje už cca 6 - 7 let a krom vyblednutí barev bez závady. V práci jsem měl od LG a teď mám v práci DELL. Ani na jeden monitor si nemůžu stěžovat, na běžnou kancelářskou práci stačí. takže je myslim si jedno co si vybereš
xmarek (1676)|16.2.2010 08:00
[quote=czhunter;349348]... Na světě je asi 5 velkých výrobců panelů (Samsung, AU optronics, LG, pak něco čínskýho), ...[/quote]Zapomněl jste ve svým výčtu uvést např. Hydis.

Jak to běžně u elektroniky bývá, tak sto lidí sto názorů. Např. my nakupujeme Samsungy a dle mého názoru jejich poruchovost dosahuje dost velké úrovně. Otázka je, kdybychom nakupovali např. panely jiných výrobců, tak bychom mohli dojít ke stejně hroznému číslu.
kloboukB52 (24)|15.4.2010 13:50
Samsung = Korea, AU Optronics = Taiwan, stejně jako BenQ, Acer, Asus = Taiwan. Je fakt, že u nás lidi preferují Samsung, možná protože je cenově dostupnější než třeba DELL (?), ale zase ne tak dostupný jako např. BenQ.JInak nakolik cena vypovídá o prokazatelné kvalitě značky je vážně VELMI diskutabilní, hlavně když výrobce nezůstane jen u jednoho typu výrobku (tj. monitor, notebook, projektor, foťák a další), takže i když třeba Acer vede pole v noteboocích (alespoň co se týká popularity, no a víme :D), nemusí být technicky nejzdatnější např. mezi monitory, atp. Jenomže třeba tohle se běžně hází do jednoho pytle, jako: "koupil jsem foťák XYZ /doplň/ a byl hroznej, tudíž celá značka XYZ je otřes."
Argo37 (63)|3.5.2010 09:52
No jak píší předchozí přispěvatelé, na kancelářskou práci a programování je celkem jedno, kterou ze značek si člověk nakonec vybere.Navíc velikost 22" je opravdu dostačující a vzhledem k tomu kolik max. hodláte investovat do nového LCD, máte i celkem široký výběr.Asi bych i koukal na vybavenost LCD, přece jenom je to taky investice do budoucna.Já jsem se při výběru především řídil právě tímto parametrem spolu s cenou a dalšími detaily.Nakonec to vyhrál BenQ E2220HD a jsem s ním nedmíru spokojenej!Má podporu HDMI, několik USB, audio in a out, klasické D-SUB, DVI a i vlastní repro.Chybí mu snad už jen kamera.Používám ho hlavně na hraní her a filmy, takže opravdu si nemám na co stěžovat.Nakonec i jeho cena je příjemná a to i s dopravou domů od PPL za 3.850,-kč.
1.6dynamic (54)|4.5.2010 08:13
Ja mám doma dva Philipsy 22 palcové a spokojnosť. V práci mám Samsung a cez VGA je to des. Cez DVI to ujde. Myslím, že je to plus mínus jedno čo kúpiš, je to skôr o osobných preferenciách. Ja osobne Samsung moc nemusím.
desktoper (36)|11.8.2010 13:37
Ja si myslim, ze u tech drazsich platis tu znacku a neni zarucene ze vse funguje 100%. znamy si koupil NB od Toshiby, ty jsou udajne testovany kousek po kousku, nez jdou do prodeje a co mel, pixlovou chybu primo uprostred obrazu. I ty levnejsi modely, jedno s jakymi "strevy" maji dneska zaruku 3 roky nebo jak chce NHKG 36 mesicu. Ja bych se tedy tomu benq obloukem nevyhybal, a ten Dell by se mi zase zdal drahy.
wapap (41)|13.8.2010 22:33
3x BenQ v rodině ...nejstarší má "nablikáno"3roky a pořád v pohodě..žádný problém:cool:
billy_86 (160)|14.8.2010 15:02
Já doporučuji LG, známím sem sehnal čtyři a nikdy nebyl problém.
Chester (52)|19.8.2010 10:51
Konecne nieco k comu mozem povedat myslim si dot vela. A to preto lebo pracujem vo firme ktora roby kontrolu Pokazenych LCD,LED,PDP panelov. Teda ked sa pokazy nejaky Monitor alebo telka LCD,LED,PDP v hociktorej casti europy, je 95% sance ze sa dostane k nam. Mi to hodime na PC a kontrolujeme co je s nou zle.
Mesacne to je okolo 7500kusov v priemere. Ide o to ze mame panely vyrobcov Samsung,AU optronics, Chilin, Chimei, Hannstar, Chunghwa, MindTech, Innolux, Hyundai atd. A toto vsetko sa montuje do Samsungov(telky,monitory). A ak by som mal povedat podla zaznamov je najmenej poruchove AU optronics. O dost pred ostatnymi. Takze podla mojho nazoru ak chcete vyberat monitor a mate moznost sa dozvediet vyrobcu panelu Berte AU. Dalej je pravda ze povacsinou maju vsetky znacky rovnake creva ale dost sa lisia v detailoch. Preto je dolezite sa sustredit na detaily. Napriklad samsung maju chyby od vymyslu sveta. Na tych sa kazy vsetko mozne. Avsak napr. Chilin panely maju povacsinou problem s chipmi- Vynechane ciary pixelov, AU ak uz ma nejaky problem tak su to povacsinou drobnosti typu tu je vynechany pixel, alebo slaba svietivost(lampa pokazena) atd. Takze ak mate moznost nepozerajte na znacku nalepenu na plaste monitoru ale na panel co je vvnutri. A odporucan AU Optronics.

Tot asi vsetko odo mna...vedel by som napisat aj desat stran ale komu by sa to chcelo citat vsak? :)
xmarek (1676)|19.8.2010 11:47
Myslím si, že názor servisu má větší vypovídající hodnotu než názory typu koupil jsem tento xyz a nemám s ním sebemenší problém. Proto jsem vděčný za jakýkoliv příspěvek od člověka, který se pohybuje v této branži. :thumb
Chester (52)|19.8.2010 13:13
Heh...dakujem.....len tu je ten problem ze pochybujem ze v niektorej ppredajni Vam povedia co je vnutri za panel lebo podla mna to ani oni sami nevedia poveda:) a len tak pre zaujimavost- Samsung pouziva 1348 panel roznych velkosti a technologii:) a to je len samsung:)
tovona (18)|4.9.2010 11:59
Zajímavé povídaní otěch panelech od Chestera
Také zrovna 22" vybírám monitor, pro běžnou kancelářskou práci. Rozhodně půjdu do rozlišení 1680x1050 z důvodu velikosti bodu - čitelnosti textu. Mám vytipovány modely:

NEC AS221WM
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=73058
FUJITSU E22W-5
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X23B23CYJB

ale reálně jsem je zatím neměl možnost vidět.
Máte někdo s těmito modely zkušenosti? Nebo třeba s podobnými?
Děkuji za info příp. doporučení.
NHKG (1136)|4.9.2010 12:28
Pokud kupujete monitor na kancelářskou práci a bude se pracovat ve dne, tak je to celkem jedno. Stačí levné TN a ty mají všechny skoro stejný obraz. Akorát bych si ohlídal, aby monitor měl DVI vstup (analog může být rušený, obraz se pak "vlní"). Pokud se bude pracovat i v noci, tak bych si ověřil, zda u monitoru jde dostatečně snížit podsvětlení. Všechny monitory mají 3 roky záruku a jak budou poruchové po 3 letech Vám teď nikdo neřekne. Jinak podobné Fujitsu mají rodiče a na běžnou práci úplně stačí.
Noedar (258)|24.9.2010 21:43
nehorazne keci su tu:)
Samsung su spicka v LCD monitoroch, tak neblabolte o phillipsoch a benqoch a inych lacnych alternativ, pri monitore ide hlavne o kvalitu obrazu, aby bola cierna naozaj cierna a tak podobne vy experti, zaujimave, ze ja mam doma aj benq aj samsung a ani jeden sa mi nikdy nepokazil a to idu od rana do vecera kazdy den, len ten samsung ma obraz niekde uplne inde, ked pc monitor, tak len samsung!
speedsnail (4876)|24.9.2010 21:59
I samsung dělá levné shity. Tohle je demagogický výkřik. Lepší je sledovat recenze.

To že ty máš zrovna monitor samsung, který je spolehlivý a má dobrý obraz přece vůbec nic nevypovídá o všech modelech této značky. Do různých typů dává samsung i různé panely (jak zmínil Deee-aN podemnou.. i jiných výrobců). Navíc je mnoho technologií. Ty se ani neobtěžuješ napsat jaký typ máš a zobecňuješ to tady na celého výrobce. To je nesmysl.
Deee-aN (3834)|24.9.2010 22:02
To mi připomíná, jak před cca dvěma roky byla aféra se samsungem 226BW, kdy do něj cpali několik typů panelů a zrovna ty od AUO nebyly zrovna ideální. Došlo to tak daleko, že se Samsung zapřísahal, že do wide gamut nástupce 226CW bude dávat jen panely Samsung.
Jinak se přidávám k názoru, že pro dané použití stačí obyč TN. Snad bych si jen radši před koupí prohlédl Benq. Kamarád ho má a rovnoměrnost jeho podsvícení není nic moc...
kevin00 (10238)|24.9.2010 22:12
[quote=Deee-aN;404931]To mi připomíná, jak před cca dvěma roky byla aféra se samsungem 226BW ...[/quote]

Či pískající modely 2243 ...
Noedar (258)|2.10.2010 09:44
Tak ked samsung neni zrovna nic moc, tak potom kde je benq, asus alebo acer?
a ja citam recenzie od overenych ludi z casaku, kde su neni zaujaty voci ziadnemu vyrobcovy, ano spravny recenzent by mal hodnotit objektivne, ale bohuzial to tak vzdy nebyva.
Ty ludia maju samsungy dokonca aj v redakcii a samsungy, alebo aj LG, dost vydavam aj u vyvojarov hier a pod.
samozrejme maju tam aj dell, ale tie monitory su niekde inde a nie kazdy normalny clovek chce vyhodit za monitor tolko co za cele pc, aby mal o nieco lepsi obraz a vysledky v tabulkach, ktore su mu na dve veci:)
mna len dorazilo, ked tu niekto splietal, ze ma Benq a ze je lepsi ako samsung, uz len kvoli tej cene, nemoze byt lepsi, ved benq su najlacnejsie monitory na trhu, co oni vyrabaju vsetky komponenty nejako specialne lacne?
a sam mam benq doma, momentalne sa nan pozeram, aby som mohol napisat tento text a mam ho uz nejaky ten piatok a nic mu neni az na podstatne horsi obraz (ale to zalezi aj od konkretneho modelu, to uznavam) ale konstrukcia neni bohvieco, cely tak nejak moc vrzga ked sa ho dotknem a nejaka mala muska sa mi dostala za ochranne sklo a zdochla tam a teraz je tam v strede vycapena stale:) takze ta cena je na nom aj poznat a to stal dokonca 6000 este sk.
samsung mam uz tiez nejake tie roky a ten obraz je proste bozi, inak je to model T220 a to poskanie co tu niekto spominal robi aj tento ked sa vypne pc a blika kontrolka, tak pocut jemne prerusovane piskanie, ale to mi robi aj doska na starsiom PC a dokonca aj subwoofer, ale to vsetko mam vyriesene vypnutim hlavneho vypinaca na predlzovacke:)
odb (505)|3.10.2010 12:15
[quote=Noedar;404919]nehorazne keci su tu:)
Samsung su spicka v LCD monitoroch, tak neblabolte o phillipsoch a benqoch a inych lacnych alternativ, pri monitore ide hlavne o kvalitu obrazu, aby bola cierna naozaj cierna a tak podobne vy experti, zaujimave, ze ja mam doma aj benq aj samsung a ani jeden sa mi nikdy nepokazil a to idu od rana do vecera kazdy den, len ten samsung ma obraz niekde uplne inde, ked pc monitor, tak len samsung![/quote]

Milujem taketo komentare.

Robis zaver hoci nemas na to dostatocnu mieru poznania. Tvoja reakcia nieje primerana a ani na mieste.
Samsung robi velmi siroke spektrum monitorov a tak zakonite su medzi nimi aj smejdy aj kvalitne monitory. Samsung urcite nieje spicka vo vyrobe lcd monitorov. Je dost vyrobcov, ktory vyrabaju rovnako kvalitne a aj kvalitnejsie monitory v pomere cena/kvalita. U samsungu niekedy platis za znacku, hoci kvalita tomu neodpoveda.

Mojimi rukami preslo vela monitorov (niekolko stoviek kusov) a nedovolim si napisat nieco take ako ty. Z mojich poznatkov viem, ze u lacnych lcd od Samsungu je potrebne davat si pozor, lebo mozes kupit poriadny nepodarok. Benq je na tom podobne a u Fujitsu-Siemens by som sa vyhol najlacnejsim monitorom a tie leskle plasty su des.
V praci pouzivame a predavame hlavne znacku Philips klasiku s 4:3 a 5:4 pomerom do kancelarii a trufam si tvrdit, ze su to slusne monitory a nebal by som sa ich odporucit druhym. Z lacnejsich este aj ASUS ma slusne monitory (tie pouzivame vtedy ak niesu na sklade lcd Philips), ani Acer v porovnatelnej cene vie urobit dobre lcd. Od Dellu by som sa nebal kupit ziaden monitor.

Kvalita obrazu u lcd je dost rozna ale po funkcnej stranke lcd vydrzia dost.

Od kedy pouzivame lcd, tak sme mali asi len dve reklamacie.

Plati vseobecne pravidlo ako aj u i nych produktov- vyhybat sa najlacnejsim monitorom. Je tam velke riziko kupi nekvalitneho lcd.

Nic ako "ked pc monitor, tak jedine Samsung" urcite neplati.
Honza23 (490)|3.10.2010 12:39
Pravda pravdoucí,každý výrobce má u těch svých low-endů různé druhy levných TN panelů,a to i Dell.
Richmond (8084)|3.10.2010 14:21
[quote=Noedar;406494]Tak ked samsung neni zrovna nic moc, tak potom kde je benq, asus alebo acer?[/quote]
Shit, nehoráznej SHIT ;)
Sám mám Ťamťunga SPVA, stál kolem 15k a po nakalibrování je obraz ok, ale jak na něj šáhnu tak příšerně skřípe... Po roce jsem koupil Eizo za ty samý prachy a nemusel jsem ho kalibrovat a neskřípe ;)
Teslak (12)|14.10.2010 23:23
lesklých plastů se člověk asi dnes nevyvaruje, je to asi nějaká zvrhlá úchylka designérů. Asi by jim nějaká ženská měla říct, že se to hodně špatně udržuje :p jinak já mám asus vh242 , dělají ho i mnenších velikostech. barvy má super a obrazovka je matná. pozotrovací úhly ze stran jsou téměř 180° . žádný vadný bod jsem na něm neobjevil. mám ho na práci s photoshopem a na filmy
linmer (2)|18.10.2010 17:03
Prosím odborníky o radu. Po 4 letech provozu mi odešlo CCFL podsvícení na LCD monitoru. Koupil jsem si tedy monitor LG E2240 s LED podsvícením a snad vydrží déle. Monitor používám čistě na kancelářskou práci, takže úhly zobrazení a barvy mě nějak nebolí, ale zarazilo mě, že z levé hrany LCD panelu vychází o poznání vyšší jas. Četl jsem , že LED podsvícení se rozvádí ze spodní a horní strany LCD panelu, tak tam bych zvýšený jas pochopil, ale proč u mně je to z levé strany? Co myslíte, je to vada na reklamaci?
Předem děkuji za informace.
vaclav2211 (47)|18.10.2010 18:25
Suhlasim ze byt zaslepeny jednou znackou je trochu mimo, je kopec kvalitnejsich firiem ako je eizo, nokia a dalsie firmy. Mat dobru skusenost s jednou znackou respektive modelom je cisto zavadzajuce v hesle moj kamarat povedal ze je to dobre a tomu to poradil dalsi kamarat. Takto sa maximalne dopracujes k nejakemu lacnemu braku. Zaklad ako bolo vyssie spominane je, sa neuchylovat k najlacnejsim modelom a to plati pre drvivu vacsinu vyrobcov hw nie len monitorov. Predsa je logicke ze tie najlacnejsie modely hocicoho niemozu konkurovat drahsim ci uz pouzitim technologii alebo pouzitim kvalitnejsich suciastok a komponentov. Ja mam konkretne Monitor prestigo P3190W kupovany pred par rokmy za 10500,-Sk uz som ho 2x opravoval stale tam odide 100nano kondik vymena cca 20centov:), ale obraz je tak priemer a na moju pracu a obcasne hranie staci. Tiez uvazujem o kupe niecoho lepsieho a rozhodne vsadim na tradiciu a kvalitu cize nieco od delu alebo eizo.
Deee-aN (3834)|18.10.2010 18:48
BTW, můžeš vyjmenovat ten kopec firem kvalitnějších než EIZO? Zřejmě bude veliký stejně jako kopec firem kvalitnějších než Ferrari...:rolleyes: (nevlastním EIZO ani Ferrari ;))
StD (1963)|18.10.2010 19:28
[quote=vaclav2211;409794]...cize nieco od delu alebo eizo.[/quote]
Mám Eizo i Dell, obojí 23", IPS-panely. Mohu čestně prohlásit, že více mě překvapil ten Dell skoro o 4000 Kč levnější - zmohl jsem se jen na jediné - WOW!
Noedar (258)|24.10.2010 11:26
ok ok, mozno som sa nechal trochu uniest:), no vychadzl som z toho, ze niekolko ludi, ktory sa v obore tiez vyznaju ich chvalili a to celkom slusne, inak mam model T220 a tiez je leskly (myslim ram), ale to mi neprekaza nijako a kalibrovat som ho tiez nemusel, vsetko je v poriadku od vyroby.
usudzoval som aj trochu z toho, ze kazdy monitor co som videl nazivo mal v porovnani s mojim horsi obraz, ten moj mi vzdy pripadal taky nejaky krajsi s realnejsimi farbami a hlavne ciernou, ale chapem,ze to nic neznamena a nemusel som hned blabolit, ale ked ste o niecom presvedceny cely svoj zivot a potom vam to niekto vyvrati, tak nasleduje vybuch:D
ja som si ten monitor aj kupoval s tym, ze sa jedna o najkvalitnejsiu znacku, preto som bral samsung a som s nim aj nadmieru spokojny, ale ked pisete,z e to tak celkom nieje, tak na tom nieco bude, mate predsa len viac skusenosti ako ja, takze sorry za nepodlozene a bezhlave vykriky do prazdna:mistake