reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém

mdic (30)|15.2.2010 22:29
Čaute mám takovej problém měnil sem pár komponent v pc hlavně MB což asi může za tahle potíže... když se chci přihlásit na účet ve windows naskočí že se chce zaktivovat což by nebyl problém kdyby se počítač mohl připojit k interetu ale to nemůže protože na HDD nejsou ovladače pro základní desku takže nefunguje lan a ty tam nainstalovat nemůžu protože se nedostanu na účet :( má někdo řešení?
V úvahu by bylo i zformátování disku což ale taky z nějakého důvodu nejde asi poškozený DVD pač se nechitá ani na jednom PC což je do budoucna taky problém takže ještě dotaz: Můžu si stáhnout někde Win XP home a při instalaci použít svoje číslo??
Předem díky.
Sommer (384)|15.2.2010 22:48
Já se obávám, že máš docela velký problém, protože podle toho, co popisuješ jsi měl OEM verzi WinXP.
viz.:
Upgrade počítače a re-aktivace produktu

OEM licence je vázána na počítač jako celek. V případě, že dojde v počítači ke změně některých komponent, například přidání operační paměti, výměně pevného disku, přidání rozšiřujících karet, je možné provést reaktivaci OEM licence Windows. V případě, že dojde k výměně základní desky, není možné provést reaktivaci OEM licence Windows a zákazník si musí zakoupit novou licenci Windows. Zákazníci, kteří musí provést výměnu základní desky z důvodu jejího poškození a nemožnosti výměny za identickou, mohou provést telefonickou reaktivaci licence prostřednictvím aktivační linky společnosti Microsoft atd. atd.

To jestli můžeš XP někde stáhnout nevím. Navíc mám dojem, že nějaký návod na "ošulení" aktivace by hraničil s pravidly fóra :rules
StD (1963)|15.2.2010 23:00
[quote=Sommer;349531]...[/quote]
No obáváš se sice správným směrem, "ale", má to pár ˇ - je to opravdu vázáno na ty základní prvky HW,což si ošetřuje ten verifikační prográmek M$, navíc je tam ještě omezení časové, tzn. nelze to přenášet (licenci) dříve než za 120 dní - to jde jen telefonicky. Ovšem naopak lze říci, že při zachování základního železa se dá reaktivovat během pěti minut i úplně jinou OEM verzi XP (ověřeno na Home) - z ENG na CZE... se stejným Key a zakázkovým výrobním číslem mašiny (jednoznačnou identifikací, se kterou byla prodána koncovému zákazníkovi).
mdic (30)|15.2.2010 23:05
hmmm to je dost na pytel pač je dost pravděpodobný že mám oem ale zetím mám problém jinej, při bootování ikdyž je prioritně nastavená DVD-ROMka stejně se načtou windows a když sem se v tom trošku hrabal a vypnul všechno krom dvd tak hlásil že nemá z čeho bootovat ale je možný že to souvisí s tou oem verzí což je fakt v Prd.li pač nový xp kupovat nemá cenu a třeba tam dát linux nvm nvm :(
StD (1963)|15.2.2010 23:21
[quote=mdic;349533]hmmm to je dost na pytel pač je dost pravděpodobný že mám oem ale zetím mám problém jinej, při bootování ikdyž je prioritně nastavená DVD-ROMka stejně se načtou windows a když sem se v tom trošku hrabal a vypnul všechno krom dvd tak hlásil že nemá z čeho bootovat ale je možný že to souvisí s tou oem verzí což je fakt v Prd.li pač nový xp kupovat nemá cenu a třeba tam dát linux nvm nvm :([/quote]
...ovšem neschopnost bootování po POST BIOSu odjinud nemá zatím vůbec nic společného s bootováním OS... Řekl bych, že je "nakopnuté" něco jiného. A jestli ti to neustále nutí ten HDD, tak ho preventivně fyzicky odpoj.
hl.hl (1387)|15.2.2010 23:25
K reaktivaci Windows XP: Neni pravda, ze po vymene desky je problem s reaktivaci. Osobne 2x overeno, ze po vymene desky (dlouho po zaruce) za uplne jinou (i vyrobce jiny) + jina pamet probehla reaktivace a to dokonce pres net uplne v pohode.
Je mozne, ze to taky muze souviset s dobou, kdy byly Windows prvne aktivovany. Protoze drive nebyla licence vazana na desku.

Kazdopadne bych prvne vyresil nefunkcni mechaniku.

Proc se vlastne nemuzes dostat do Windows? Pamatuji se, ze ja se tam tenkrat dostal uplne v pohode. Akorat to tusim psalo, ze do 3 dnu se musi provest reaktivace. A jelikoz jsem mel malo casu a byl problem se sitovkou (nejak se to hadalo s puvodnim ovladacem od nForce) tak to nechal az za tyden, ale pak jsem si pred startem Windows v biosu posunul cas na puvodni datum, doinstaloval ovladac sitovky a uspesne reaktivoval.
mdic (30)|15.2.2010 23:35
to: hl.hl
no mechanika je určitě funkční pač sem v ní otevíral jiné cd a v pohodě
jinač ty si měl asi tu NE-OEM verzi takže si to mohl dát kam si chtěl...
a do počítače se nedostanu proto že se windows chce aktivovat ihned po přihlášení na účet když odmítnu vyhodí mě na výběr uživatele
ještě se tam možná zkusím dosta a nainstalovat ovladače jako správce ale pochybuju že to pomůže
matyyy (2527)|15.2.2010 23:41
[quote=mdic;349540]to: hl.hl
no mechanika je určitě funkční pač sem v ní otevíral jiné cd a v pohodě
jinač ty si měl asi tu NE-OEM verzi takže si to mohl dát kam si chtěl...
a do počítače se nedostanu proto že se windows chce aktivovat ihned po přihlášení na účet když odmítnu vyhodí mě na výběr uživatele
ještě se tam možná zkusím dosta a nainstalovat ovladače jako správce ale pochybuju že to pomůže[/quote]

není tam možnost aktivovat přes telefon? (aspoň moje XPčka tam tuhle možnost měly)

jestli jo zavolej ms a nadatluj tam těch 54 čísel :)
dostaneš jinech 54čísel a jedeš dál

možná ti to řekne že tohle reaktivovat nejde (to nevím mě to vždycky prošlo ale já mám oem licence z msdn)
StD (1963)|15.2.2010 23:42
[quote=mdic;349540]to: hl.hl
no mechanika je určitě funkční pač sem v ní otevíral jiné cd a v pohodě
jinač ty si měl asi tu NE-OEM verzi takže si to mohl dát kam si chtěl...
a do počítače se nedostanu proto že se windows chce aktivovat ihned po přihlášení na účet když odmítnu vyhodí mě na výběr uživatele
ještě se tam možná zkusím dosta a nainstalovat ovladače jako správce ale pochybuju že to pomůže[/quote]
A proč se snažíš jít do Windows bez toho, aby jsi předtím neobnovil funkci OS s novým HW minimálně "opravnou instalací", jestli si na opravnou konzoli netroufáš?
mdic (30)|15.2.2010 23:47
StD: no mě by to nevadilo ale nemůžu se k tomu dostat pač mi to cd ne a ne nabootovat
nebo co myslíš opravnou instalací???
hl.hl (1387)|15.2.2010 23:48
Ne, ne. V obou pripadech to byly OEM verze instalovane tak 6 roku zpatky. Ale zkus to aktivovat pres telefon. Dnes uz tam neni zadny zivy clovek, vse dela automat. Akorat ty cisla rika dost rychle, takze je nejlepsi to psat na papir prvne.
StD (1963)|15.2.2010 23:54
[quote=mdic;349547]StD: no mě by to nevadilo ale nemůžu se k tomu dostat pač mi to cd ne a ne nabootovat
nebo co myslíš opravnou instalací???[/quote]
No už jsem ti snad jednou psal - odpoj disk s OS, co to bude dělat? Tedy jestli máš správně nastavené boot-pořadí v BIOSu. To jsi vůbec změnil?
P.S. A prosím nepoužívej zkratku slova poněvadž = páč. Mě to rve srdce/uši všechno. :confused:

BTW: Pokračování ráno, musím jít chrnět, abych ráno odjel všas do roboty.
matyyy (2527)|15.2.2010 23:55
[quote=hl.hl;349548] Akorat ty cisla rika dost rychle, takze je nejlepsi to psat na papir prvne.[/quote]

říká to šíleně rychle. nejlepší je to psát rovnou do pc :D
akorát to chce mít dost dlouhej kabel od pevný linky, protože z mobilu tam volat nejde
mdic (30)|16.2.2010 00:00
matyyy: hmm tak to si nezavolám :( jelikož sem pevnou neviděl tak 5 let :D
StD: jasně že sem to změnil taky dement ještě nejsem :) a v biosu sem z bootování vyřadil i pevný disk a při tomhle nastavení to psalo at vložím bootovací medium nebo něco v tom smyslu zkrátka něco z čeho by to mohlo cokoliv načíst
hl.hl (1387)|16.2.2010 00:07
A co tam mas za CD? Je urcite bootovaci? Nabootuje v jinem stroji?
mdic (30)|16.2.2010 00:12
právě že se mu nějak nechce (zkoušeno na dvou) ještě zkusím jedno pc ale to až odpoledne ted už na to nemám náladu
jinak to cd sem dostal k pc už sem z něho asi dvakrát formátoval hdd
popisky na cd: Levi international a.s. product recovery CD-ROM
Podporu těchto produktů zajištuje LEVI international a.s.
Microsoft Windows xp home sp2 cz
a další plky o právech...
hl.hl (1387)|16.2.2010 00:32
Tak pokud se mu nechce ani v jinem PC, tak asi neni co resit. Predpokladam, ze to neni lisovane cd, ale nejake palene.

Jinak z mobilu se da aktivovat Windows na cisle 261 197 665. Tak bych to vyzkousel a pokud se to podari, tak budes ve Windows a muzes resit dal.

Pokud by se ti to podarilo, tak bych osobne ve Windows vycistil od starych ovladacu, nainstaloval od noveho hw. Pak bych presunul nepotrebne soubory (mp3, videa, archivy, ....) na druhy disk a udelal si klon systemoveho disku pro pozdejsi vyuziti.

Ja to takto delam vsem znamym, kdy po nainstalovani systemu, ovladacu a zakladniho sw a po aktivaci udelam klon a ten schovam. Pak kdyz maji pc hodne zasvinene, tak pouziji klon a mam cistou instalaci Windows aniz bych resil nejake pocty opakovanych aktivaci a podobne. Zamozrejme, pokud odejde nejaky hw tak se ta reaktivace udelat stejne musi.
mdic (30)|16.2.2010 00:49
no není to něco přímo od microsoftu ale je to originál cd
a takovýhle znalosti asi nemám abych s tím udělal to co tu popisuješ
ale jestly sem to dobře pochopil tak by mi ted stačilo přesunout disk do druháho pc po telefonu zaktivovat a vyčistit si nějak disk
hl.hl (1387)|16.2.2010 00:57
[quote=mdic;349567]no není to něco přímo od microsoftu ale je to originál cd
a takovýhle znalosti asi nemám abych s tím udělal to co tu popisuješ
ale jestly sem to dobře pochopil tak by mi ted stačilo přesunout disk do druháho pc po telefonu zaktivovat a vyčistit si nějak disk[/quote]

Ne, ne. Ted po telefonu zaktivovat a tim si otevrit pristup do Windows. To je cely krok jedna.

A jako druhy krok (pokud se ti chce a pokud to v budoucnu vyuzijes) udelani toho klonu systemoveho disku, ale zase to nema cenu delat pokud bys tam mel desitky GB nejakych dat. Proto jsem doporucoval tato data (archivy, ...) presunout jinam, udelat klon a pak klidne ty data zase vratit zpet.
mdic (30)|16.2.2010 15:44
no ted sem zistil že se to cd v jednop pc ůplně normálně chytilo takže to potom ještě zkusím tady ale jestly by se to povedlo tak bych ale nejspíš zformátoval celý disk a windows pak nainstaloval znova ale otázka je jestly nebude vadit ta oem license jestly to vůbec je oem ale na 90% ano
hl.hl (1387)|16.2.2010 15:57
[quote=mdic;349729]no ted sem zistil že se to cd v jednop pc ůplně normálně chytilo takže to potom ještě zkusím tady ale jestly by se to povedlo tak bych ale nejspíš zformátoval celý disk a windows pak nainstaloval znova ale otázka je jestly nebude vadit ta oem license jestly to vůbec je oem ale na 90% ano[/quote]

A mas na pocitaci nalepeny stitek od Windows? Pokud ano, tak to bude OEM verze a nemel by byt problem. Pokud udelas novou instalaci, tak se do Windows dostanes aniz bys musel mit Windows aktivovane. Pak dohrajes ovladace aby ti sel net a pak mas 30 dni na aktivaci. No a po te aktivaci (snad uspesne) si udelaj ten klon a mas vystarano.
mdic (30)|16.2.2010 23:17
tak paráda zdárně sem ho zformátoval a nahrál nově Windows sice až na podruhý :D ale dobré ovladače už tam taky sou a šlape to bez problémů a připojení na internet taky v pohodě jen ho zatím nemůžu naregistrovat prože to hází chabu připojení asi mají spadenej server jinak si to neumím vysvětlit :(
jinak všem díky za pomoc hodně jste mi pomohli
mdic (30)|18.2.2010 16:08
čau pořád mám problém s zaregistrováním nechce se mi kůli tomu zakládat zakládat něco jinejho tak budu pokračovat tady

zkrátka když chci windows zaregistrovat tak mi to píše že se nemůže připojit ale přitom se z něj normálně k internetu připojím neví někdo co s tím?
mdic (30)|21.2.2010 01:00
no tak dobře no sem zjistil že mě počítač odmítá připojit na jakoukoli stránku microsoftu:D by mě jako zajímalo co to má bejt
hl.hl (1387)|21.2.2010 01:22
[quote=mdic;351492]no tak dobře no sem zjistil že mě počítač odmítá připojit na jakoukoli stránku microsoftu:D by mě jako zajímalo co to má bejt[/quote]

Asi nepouzivas sw od Microsoftu. :D

Ale ne, ted vazne. Jake presne mas pripojeni na net? Nedostanes se ani na http://www.microsoft.com?
Zkousel jsi ping na http://www.microsoft.com?
Zkousel jsi tracert na http://www.microsoft.com?

Kdyztak priloz screeny. Mohl by to byt problem s DNS. Jak mas nastaveno sitove pripojeni? Nacitano pres DHCP? Nebo zadavas vse natvrdo. Kdyztak vypis jakou mas IP, masku, DNS.

Nevis, jestli to mas nastavene stejne jak pred reinstalaci? Jak se chovaji jine pocitace pres tve pripojeni? Mas moznost to vyzkouset?
mdic (30)|21.2.2010 02:00
ted sem zrovna na něm internet funguje naprosto normálně jenom se nemůžu připojit na žádnou jejich stránku
Bez názvu.JPG 01.JPG
hl.hl (1387)|21.2.2010 03:50
[quote=mdic;351494]ted sem zrovna na něm internet funguje naprosto normálně jenom se nemůžu připojit na žádnou jejich stránku[/quote]

A zkousel jsi ten ping a tracert na stranku http://www.microsoft.com z prikazoveho radku?
Jeste bych vyzkousel pristup na tuto stranku z jineho prohlizece (jestli jsi to uz nezkousel).
A pak jeste zkus zadat misto http://www.microsoft.com primo jeji ip - http://207.46.19.254 co to udela.
mdic (30)|22.2.2010 14:48
no příkaz sem zkoušel a psalo to něco že jí to nemůže najít... ted každopádně nevyzkouším nic protože se mi nějak zresetovalo datum takže se zrušila ta 30ti dení lhůta na zaregistrování a CD se nevím proč zase nechce chytit v bootoání ani v jedný mechanice:( takže mi asi fakt nezbyde nc jinýho než tam zavolat:(