reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: náhlé výpadky příchozích paketů na wifi

Neregistrovaný (0)|16.2.2010 12:56
Jméno tazatele: Jonhhy

Znění dotazu:
Zdravím svět HW, poslední dobou (asi 2 týdny) dochází k náhlému přerušení příjmu paketů, odchozí normálně fungují, což mě samozřejmě zrovna nevytrhne (pc se tváří, že je připojeno, ale nedorazí ani bit). Stačí ale dát opravit připojení a vše zase funguje, u stahování nebo třeba sledování hd streamu to ovšem k user friendly pocitu nepřispívá. V konfiguraci modemu ani nastavení síťovky ve win jsem nic neměnil, proto mě napadá jen nějaké externí rušení (v seznamu wifi sítí vidím ale jen tu svou-jak objevit případné skryté ssid?), problém s anténou, nebo někde v známé oblasti mezi klávesnicí a židlí (což nelze nikdy úplně vyloučit:))...
Jakýkoli komentář vítám, urážky s díky vracím.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
wifi pci karta TP-link b+g, nastaveno přímo ve winXP sp3
modem Huawei520 b+g, O2 AžDSL 8Mb/0,5!Mb
hl.hl (1387)|16.2.2010 13:34
Jak daleko mas pc od wifi routeru (AP)? Neni treba mozne, ze v miste toho routeru je preci jenom nejaka jina wifi na stejnem nebo blizkem kanalu?
Neregistrovaný (0)|21.2.2010 14:41
Úplně jsem zapomněl zareagovat - pc je od ap vzdáleno asi 15m, ale se sílou signálu jsem zatím problémy neměl, ani teď; síla sig. je stále označena jako dobrá-velmi dobrá, ale prostě najednou nepřichází pakety(odchozí normálně běží). V netstumbleru jsem žádné jiné wifi sítě neobjevil. Nejbližší soused je vzdálen cca 50 m. Než ale začnu obcházet sousedy, chtěl jsem se ujistit, že problém nelze vysvětlit jinak než vnějším rušením...Jenže jak zjistit třeba skryté ssid apod.?