reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rainmeter

kevin00 (10238)|17.2.2010 02:57
Jelikož se pár uživatelů (včetně mě) snaží po různě bojovat s tímto programem, zakládám tento thread, kde se budou řešit problémy s provozováním programu.
Nebylo by od věci, kdyby jsme sem linkovali i zajímavé skiny či odkazy týkající se tohoto programu.


Pro Rainmeter je ke stažení i dost skinů, které můžete nejčastěji stáhnout z Customize.org nebo SkinBase.org. Informace o programu lze získat i na stránkách DeviantART.

Instalace: Program se instaluje pomocí instalátoru klasicky, jako jakýkoliv jiný program. Lze stáhnout i zip archiv, který se pouze rozbalí. Poté se musí manuálně umístit odkaz pro automatické spouštění po startu do složky Po spuštění. Toto manuální umístění odkazu odpadá při použití instalátoru, který odkaz do složky Po spuštění umístí sám.

Začínáme: Po instalaci se Rainmeter spustí ve výchozím stylu. Nejdůležitějším prvkem pro nás bude okno s nastavením programu:




kde:

Introductions: otevře manuál k programu ve formátu pdf
Skins: spustí RainBrowser, kde si navolíme skiny, které chceme povolit/zakázata provádíme zde i editaci zvolených skinů
Themes: spustí RainThemes, kde mlžeme nahrát/uložit námi zvolený skin
Configuration: spustí EnigmaConfigure, kde nastavujeme proměnné jednotlivých skinů
Support: otevře nám Rainmeter fórum v internetovém prohlížeči
Creative Commonds: otevře v internetovém prohlížeči licenci programu

Pokud si nevíte přesně rady jak a kde co nastavit, výborným pomocníkem jsou návody na oficiálních stránkách programu:




Přeji příjemnou zábavu a hodně štěstí při zkrášlování Vaší plochy.
Richmond (8084)|21.2.2010 16:11
Nevim kam s tim, tak to dam treba sem...

Clear & Clean http://productivegeek.com/forums/topic/clear-clean


kevin00 (10238)|23.2.2010 19:43
Povedlo se někomu nastavit skin Arkan Tab/System Resources - Foat pro 4jádrový procesor :notsure
Smeli (2302)|19.3.2010 20:26
Tak nám AcuWeather zrušil rss feed a pluginy už nemohou z něj číst... RIP :cry
ne-e (11)|3.4.2010 10:00
Tak, jsem jeden z tech co potrebuji pomoc. Zaprve jak to mam ulozit? Vcera jsem pul dne zapasil s nastavovanim abych tam neco mel a pak mi to vse zmizelo. Existu je teda nějaký český návod. Například kde co najdu? Jelikož pokaždé se doklikat k jedné věci, zkusit a když to nic nedělá, doklikat se kní znovu a vypnout ji a pak se opět doklikat k jiné a zkoušet...to je děs. Další věc, nevím jak vypnout třeba spodní lištu protože nevím co to je a kde to hledat. Dále mám světlé pozadí a nevím jak udělat, aby podklad pod bílým textem rainmeteru byl tmavší. Některé utilitky ukazují co potřebuji ale třeba bych potřeboval ne jeden HDD ale i flashu apd. U CPU bych byl radši misto jednohu udaje vic udaju (tj, dve jadra, či 4 thready). Počasí v ČR?
Je toho hodně a ptám se asi hloupě a zbytečně, ale pokud nebudu vědět kde co a jak tak je pro mne rainmeter zabitý :(

Jinak, toto byla plocha co jsem měl než mi zmizla...půl dne práce :(
http://img97.imageshack.us/img97/6299/plochayo.jpg
kevin00 (10238)|3.4.2010 10:09
Jak se pracuje s Rainmeterem je popsáno v mém prvním threadu - Jak přidat skin a nastavení skinu. Postupoval jsi podle těchto návodů ? Skiny, které chceš mít zobrazeny na ploše musíš v RainBrowseru aktivovat.
ne-e (11)|3.4.2010 10:24
No, právěže to okno se mi nezobrazí :(
Ale asi bych tomu nerozuměl i kdyby se mi zobrazilo. Obecne nerozumím manuálům. Cesky ten návod asi nikde popsaný není?
jinak, přidávat skin se mi povedlo, pár jsem si jich tam přidal. Upravovat skin...což je ta editace v textovem dokumentu...to jsem taky neco zkousel. Ale na to ostatni jsem neřišel.
PS. ale stejnak děkuju.
kevin00 (10238)|3.4.2010 10:31
[quote=ne-e;364926]No, právěže to okno se mi nezobrazí :([/quote]

Jaké okno - RainBrowseru ? Musíš ho buď pustit kliknutím na Skins v okně nastavení programu, z kontextové nabídky programu (slzička v trayi) a nebo z nabídky Start ve složce s programem.
ne-e (11)|3.4.2010 10:41
No, já jsem myslel to okno co máš hned v tom prvník postu. K čemu potřebuju ten browser? Nějak jsem se v něm k ničemu nedoklikal. Hmm, takhle by jsme to stejnak asi řešily na dlouho. Není někde třeba IRC kanál? Kde se dá ptá a rovnout navigovat na problémy?
Vlastne to delam ted tak ze spustim Rainmeter a ono neco..asi Enigma, najede na monitor, jsou tam hodiny, typy (asi RSS), a spodni lista (tu nechci ale nevim jak s eji zbavit). No a na neco z toho kliknu pravim a dam "config/ enigma/ tskbar, nebo side bar, neco je tam a neco v tom druhem..
kevin00 (10238)|3.4.2010 10:52
[quote=ne-e;364934]No, já jsem myslel to okno co máš hned v tom prvník postu.[/quote]

To okno na ploše vůbec nepotřebuješ, slouží pouze k rychlému spuštění nastavení Rainmeteru.

[quote=ne-e;364934]K čemu potřebuju ten browser?[/quote]

RainBrowser - slouží k aktivaci/deaktivaci skinů (pluginů) a k jejich nastavení
RainThemes - slouží k nahrání/uložení skinů

[quote=ne-e;364934]Není někde třeba IRC kanál? Kde se dá ptá a rovnout navigovat na problémy?[/quote]
ne-e (11)|3.4.2010 11:00
Dík, já vím že se snažíš a asi tě spíš štvu, ale forum anglicky mi s problémy nepomůže. Stejně je pomalé. IRC in english to samé. Myslel jsem české. Problém je že nevím jak a na co se ptáv v češtině, pochybuju, že bych se dokázal zeptat v angličtině.
Jestli browser slouží k aktivaci..tak jak? Jak se to celé ukládá? Mě se zdá, že ať tam klikám na cokoliv tak to nedělá nic.
Ale aspon bych poprosil o dvě věci. Jak udělat aby to co mám teď bylo uložené a najelo mi po restartu v takové podobě jakou mám teďa jak udělat, aby byl text čitelnější na světlém pozadí.
Kdyz to tak prochazim v googlu. Bez toho uvodniho okna ce se mi neobjevuje ani nenastavim kod pro pocasi, ne?
kevin00 (10238)|3.8.2010 15:17
[SIZE="3"]Speaking Clock:[/SIZE]




Drobnou úpravou skinu, lze dosáhnout vzhledu klasického

marsus (4)|12.10.2010 22:17
zdravim, tak rainmeter som si urobil podla vlastnych predstav, ale mam jeden problem co sa tyka pocasia. viete mi pls poradit ako nastavim pocasie na danu lokalitu, ktoru chcem? chcel by som na Presov, resp. brezno. dakujem

ps: aj modifikaciu rm ktora to podporuje, pretoze co som nasiel tak najdu iba ba, pp, ke
dakujem
kevin00 (10238)|12.10.2010 22:26
A jaké počasí požíváš. Já mám na desktopu Visions+ Weather, kde lokalizace počasí docílíš tak, že v RainBrowseru dáš editovat skin. Otevře se Ti ini soubor kde vyhledáš sekci

;Place your location code below, and after the "=" sign
dest=EZXX0016


kde: dest= je kód lokace

kód zjistíš na http://www.weather.com/. Vyhledáš požadované město a z www adresy http://www.weather.com/weather/today/Usti+nad+Labem+Czech+Republic+EZXX0016 zkopíruješ do ini koncový kód, zde např. EZXX0016. Uložíš a dáš restartovat Rainmeter.
marsus (4)|12.10.2010 22:35
vsak prave skusil som meteo a moxaweather ale nic. tak skusim tvoj :)
Smeli (2302)|13.10.2010 06:40
[quote=kevin00;408664]A jaké počasí požíváš. Já mám na desktopu Visions+ Weather, kde lokalizace počasí docílíš tak, že v RainBrowseru dáš editovat skin. Otevře se Ti ini soubor kde vyhledáš sekci

;Place your location code below, and after the "=" sign
dest=EZXX0016


kde: dest= je kód lokace

kód zjistíš na http://www.weather.com/. Vyhledáš požadované město a z www adresy http://www.weather.com/weather/today/Usti+nad+Labem+Czech+Republic+EZXX0016 zkopíruješ do ini koncový kód, zde např. EZXX0016. Uložíš a dáš restartovat Rainmeter.[/quote]

Není třeba restart, jen pravý klik a reload skin.
kevin00 (10238)|13.10.2010 10:20
[quote=Smeli;408701]Není třeba restart, jen pravý klik a reload skin.[/quote]

Ono je to v podstatě jedno, kýžený efekt to má stejný ;)
marsus (4)|20.1.2011 15:20
a ešte jedna otázka, ale táto sa týka teploty CPU, HDD a sys. stiahol som si skin, ktorý by mal merať teplotu hw no nedeje sa tak. viete mi povedať, prečo? je to preto, že je to na nb?
vďaka
homi (180)|21.1.2011 07:38
Jen takova mala pripominka, neslo by v uvodnim vlakne uvest, k cemu je tento program vlastne dobry a co vlastne vsechno program umi (a timto nalakat dalsi uzivatele)? Vidim tam jen odkazy na anglicke stranky.
marsus (4)|21.1.2011 18:25
rainmeter je utilita, ktorá zobrazuje hardwarové zaťaženie (vyťaženie CPU, Ram, hdd,up/down...) taktiež počasie a ďalšie merače s množstvom skinov, taktiež sa cez menšiu úpravu dajú spúšťať programy.
mňa momentálne trápi jedine to meranie teploty hardwaru :/
homi (180)|21.1.2011 19:12
No ja to vim, resp jsem si to nasel pres net, pripominka byla jen k tomu uvodnimu vlaknu, kde je spousta informaci, ale to nejdulezitejsi ne.
kevin00 (10238)|21.1.2011 22:10
[quote=homi;430663]No ja to vim, resp jsem si to nasel pres net, pripominka byla jen k tomu uvodnimu vlaknu, kde je spousta informaci, ale to nejdulezitejsi ne.[/quote]

Nemohu editovat staré posty, takže změnu nelze provést. Ostatně je tam odkaz na domovskou stránku, kde lze poměrně lehce zjistit k čemu program slouží :)
kevin00 (10238)|16.2.2011 01:35
Vyšla nová verze Rainmeteru (v2.0) s novým skinem ABP.
kevin00 (10238)|6.8.2011 23:46
[SIZE="4"]HDD Status v2[/SIZE]

kevin00 (10238)|11.8.2011 19:25
Povedlo se někomu spouštět akcí pro levé tlačítko myši jiný soubor, než-li pouze *.exe soubor ?
Mám nadefinovanou ikonu a k ní akci pro kliknutí levým myšítkem pomocí LeftMouseDownAction.

[quote]LeftMouseDownAction=!execute ["C:\Windows\System32\igfxcfg.exe"][/quote]

Takto ovšem mi jdou pouštět pouze adresáře či *.exe soubory. Já bych více uvítal, kdyby bylo možno takto spouštět *.cpl či *.lnk soubor.

EDIT:

Problém vyřešen. Kód musí vypadat tímto způsobem:

[quote]LeftMouseDownAction=!execute ["C:\Windows\System32\control.exe" "ncpa.cpl"][/quote]
kevin00 (10238)|14.8.2011 14:31
[SIZE="4"]FirstContent Clock:[/SIZE]

kevin00 (10238)|21.10.2012 15:38
Software Checker

[ATTACH=CONFIG]26983[/ATTACH]
Software Checker.png