reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

výkon 64 bit CPU (po druhé)

Slosi (75)|26.2.2007 16:42
Předem se omlouvám že je to tu podruhé, ale ať jsem koukal jak jsem koukal tak po výpadku SH.CZ (asi už víc jak 2 týdny) jsem tenhle mnou založený topic nenašel (zakládal jsem ho jeden den před výpadkem).

Nevíte někdo jak na tom jsou výkony CPU v 64bit aplikacích? Někde jsem četl že jeden to zvládá líp a druhý výrobce hůř ale nevím jak moc je to znát a jak moc se té zprávě dá/dalo věřit. Díyk
SmartMole (297)|26.2.2007 17:08
AMD v 64 bitový aplikacích ma vyšší nárust výkonu oproti C2D (takže to má lépe zvládnuté), ale vzhledem k tomu, že je C2D obecně výkonější, tak přestože procentuální nárůs je nižší, tak absolutní výkon je vyšší...:notsure

Doufám, že jsme se do toho moc nezamotal! :D
Aisicek (54)|26.2.2007 22:56
Ten rozdiel je ale minimalny. A vdaka nie 100% doladenym 64bit ovladacom je to v podstate jedno (nemozem si pomoct ale vyrobcovia na 64 ovladace s...u). Ale v porovnani Xp a XP64 bit sa mi zdaju 64 XP kusocek rychlejsie :)
mech13 (5526)|27.2.2007 06:51
[QUOTE=Aisicek]Ten rozdiel je ale minimalny. A vdaka nie 100% doladenym 64bit ovladacom je to v podstate jedno (nemozem si pomoct ale vyrobcovia na 64 ovladace s...u). Ale v porovnani Xp a XP64 bit sa mi zdaju 64 XP kusocek rychlejsie :)[/QUOTE]
nebude to spis placebo efekt? nejsou treba o kousek rychlejsi jen v necem nebo jsou celkove rychlejsi?
tgfh (2985)|27.2.2007 08:50
Týden jsem měl Vistu x86 a nyní už mám Vistu x64. Zpočátku to vypadalo, že rozdíl je naprosto nulový, ale postupem času, až jsem otestoval víc programů jde poznat, že x64 je v některých programech (hlavně těch 64bitových) mnohem, mnohem rychlejší...

Ještě dodám: na Vistě x64 funguje opravdu všechno, s některými programy byli nepatrné problémy, ale po stažení dalších aktualizací (Visty) tyto problémy zmizeli...
Tento OS opravdu doporučuji...
Mafia, Hidden and Dangerous 2 jedou jako nikdy předtím :) a to jsou už starší hry...
J@mes (23)|27.2.2007 10:26
mohl by tu někdo hodit odkaz na testy? 32bit. vs 64bit. CPU
díky
Keymaster (65)|27.2.2007 10:45
[QUOTE=tgfh]Týden jsem měl Vistu x86 a nyní už mám Vistu x64. Zpočátku to vypadalo, že rozdíl je naprosto nulový, ale postupem času, až jsem otestoval víc programů jde poznat, že x64 je v některých programech (hlavně těch 64bitových) mnohem, mnohem rychlejší...

Ještě dodám: na Vistě x64 funguje opravdu všechno, s některými programy byli nepatrné problémy, ale po stažení dalších aktualizací (Visty) tyto problémy zmizeli...
Tento OS opravdu doporučuji...
Mafia, Hidden and Dangerous 2 jedou jako nikdy předtím :) a to jsou už starší hry...[/QUOTE]
a není to tady placebo efekt? Nebo ona opravdu existuje 64bitová verze mafie???? :-/ Protože jestli ne, tak není rozdíl pokud to provozuješ na 64bit, nebo ne. Respektive je 64bit teoreticky pomalejší, protože se musí procesor přepínat mezi režimy 64/32, kdežto u 32bit zůstává stále v jednom módu.

k tématu: například v 3D grafice profesionální industry-standard renderery s velkou pompou přešly na 64 bit s tím jak teď se výkon vznese do nebeských výšin. V praxi se ukázalo, že 64bitová verze může klidně zaostávat za 32bitovou o 5-10% výkonu....
tgfh (2985)|27.2.2007 15:52
Vista x64 má 2 Program Filesy:
Program Files
Program Files (x86)
32bitové aplikace se instalují do Program Files (x86) a 64bitový aplikace se instalují do Program Files.

Moje zkušenosti s výkonem Visty x64 jsou opravdu velmi pozitivní...

Za nedlouho tady hodím ještě jeden příspěvek s rozdílem výkonu 3Ds MAX 9 32bit a 64bit...
Aisicek (54)|27.2.2007 18:05
Ako je napisane vyssie. Placebo efekt vylucujem :-) Windows Xp64 bit nabiehaju rychlejsie.Je to sice poznat ale o moc to nie je. Co sa tyka stability tak XP 64 mi bezia bez jedineho padu uz takmer rok.ALe pady vacsinou zavisia na ovladacoch takze je to skor stastie :)