Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: výkon 64 bit CPU (po druhé)

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2006

Předem se omlouvám že je to tu podruhé, ale ať jsem koukal jak jsem koukal tak po výpadku SH.CZ (asi už víc jak 2 týdny) jsem tenhle mnou založený topic nenašel (zakládal jsem ho jeden den před výpadkem).

Nevíte někdo jak na tom jsou výkony CPU v 64bit aplikacích? Někde jsem četl že jeden to zvládá líp a druhý výrobce hůř ale nevím jak moc je to znát a jak moc se té zprávě dá/dalo věřit. Díyk
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele SmartMole
    Registrace
    May 2006

AMD v 64 bitový aplikacích ma vyšší nárust výkonu oproti C2D (takže to má lépe zvládnuté), ale vzhledem k tomu, že je C2D obecně výkonější, tak přestože procentuální nárůs je nižší, tak absolutní výkon je vyšší...

Doufám, že jsme se do toho moc nezamotal!

Občasný diskutér Avatar uživatele Aisicek
    Registrace
    May 2006

Ten rozdiel je ale minimalny. A vdaka nie 100% doladenym 64bit ovladacom je to v podstate jedno (nemozem si pomoct ale vyrobcovia na 64 ovladace s...u). Ale v porovnani Xp a XP64 bit sa mi zdaju 64 XP kusocek rychlejsie

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Aisicek
    Ten rozdiel je ale minimalny. A vdaka nie 100% doladenym 64bit ovladacom je to v podstate jedno (nemozem si pomoct ale vyrobcovia na 64 ovladace s...u). Ale v porovnani Xp a XP64 bit sa mi zdaju 64 XP kusocek rychlejsie
    nebude to spis placebo efekt? nejsou treba o kousek rychlejsi jen v necem nebo jsou celkove rychlejsi?

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Týden jsem měl Vistu x86 a nyní už mám Vistu x64. Zpočátku to vypadalo, že rozdíl je naprosto nulový, ale postupem času, až jsem otestoval víc programů jde poznat, že x64 je v některých programech (hlavně těch 64bitových) mnohem, mnohem rychlejší...

Ještě dodám: na Vistě x64 funguje opravdu všechno, s některými programy byli nepatrné problémy, ale po stažení dalších aktualizací (Visty) tyto problémy zmizeli...
    Tento OS opravdu doporučuji...
    Mafia, Hidden and Dangerous 2 jedou jako nikdy předtím a to jsou už starší hry...

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

mohl by tu někdo hodit odkaz na testy? 32bit. vs 64bit. CPU
    díky

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od tgfh
    Týden jsem měl Vistu x86 a nyní už mám Vistu x64. Zpočátku to vypadalo, že rozdíl je naprosto nulový, ale postupem času, až jsem otestoval víc programů jde poznat, že x64 je v některých programech (hlavně těch 64bitových) mnohem, mnohem rychlejší...

Ještě dodám: na Vistě x64 funguje opravdu všechno, s některými programy byli nepatrné problémy, ale po stažení dalších aktualizací (Visty) tyto problémy zmizeli...
    Tento OS opravdu doporučuji...
    Mafia, Hidden and Dangerous 2 jedou jako nikdy předtím a to jsou už starší hry...
    a není to tady placebo efekt? Nebo ona opravdu existuje 64bitová verze mafie???? :-/ Protože jestli ne, tak není rozdíl pokud to provozuješ na 64bit, nebo ne. Respektive je 64bit teoreticky pomalejší, protože se musí procesor přepínat mezi režimy 64/32, kdežto u 32bit zůstává stále v jednom módu.

k tématu: například v 3D grafice profesionální industry-standard renderery s velkou pompou přešly na 64 bit s tím jak teď se výkon vznese do nebeských výšin. V praxi se ukázalo, že 64bitová verze může klidně zaostávat za 32bitovou o 5-10% výkonu....

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Vista x64 má 2 Program Filesy:
    Program Files
    Program Files (x86)
    32bitové aplikace se instalují do Program Files (x86) a 64bitový aplikace se instalují do Program Files.

Moje zkušenosti s výkonem Visty x64 jsou opravdu velmi pozitivní...

Za nedlouho tady hodím ještě jeden příspěvek s rozdílem výkonu 3Ds MAX 9 32bit a 64bit...

Občasný diskutér Avatar uživatele Aisicek
    Registrace
    May 2006

Ako je napisane vyssie. Placebo efekt vylucujem :-) Windows Xp64 bit nabiehaju rychlejsie.Je to sice poznat ale o moc to nie je. Co sa tyka stability tak XP 64 mi bezia bez jedineho padu uz takmer rok.ALe pady vacsinou zavisia na ovladacoch takze je to skor stastie

Podobná témata

1. Výměna Grafické karty Po druhé
    Od Dejv8 v sekci Grafické karty
    Reakcí: 33
    Poslední příspěvek: 12-04-2013, 13:41
  2. Kernel mode driver & Nvidia (po druhé)
    Od MWilliam v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 27-03-2011, 22:54
  3. 3870 X2 druhé jádro nejede
    Od Draken v sekci Grafické karty
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 31-03-2009, 15:52
  4. Procesory: Druhé jádro Intelu
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 29-09-2008, 05:44
  5. Radeony: Smysl druhé 1950Pro do Crossfire??
    Od yoschi v sekci Grafické karty
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 22-01-2007, 20:48