reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte DS3-DS4 Crash

schali (118)|26.2.2007 21:55
uz jste cetli co delaji tyhle desky po case? http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=74270&start=1080 , neni to zadna fama, dela me to taky, vsem zajemcu o PC na platforme s775 doporucuji vyhnout se tehle znacce hodne velkym obloukem..... a hlavne pamatovat si to, ja teda nezapomenu az budu priste neco kupovat
boboco (1987)|26.2.2007 22:03
Zajímavé, dost zákazníkům jsem do sestavy dal S3/DS3/DS4 a jednou i DQ6 a zatím jsem na reklamaci neposílal ani jednu a to taktují všichni, Dohromady tak 12 kompů to může bejt, složené během posledních pár měsíců. Možná jsem měl kliku, ale komplikace jsem zažil jen s jednou DS4 (byla úplně mrvá) a tu mi hned obratem u dodavatele vyměnili (nebyla to standardní reklamace). Tak nevím, uvidíme časem... Teď mám Asusku s nForce 650i a když překousnu nekompatibilitu s mými Corsairy, jsem s ní krapet spokojenější něž s GB. Vše mi přijde o chlup svižnější něž s GB na Intelu.
pas!k (3765)|27.2.2007 09:08
Taky sem jich par slozil a jednu mam dokonce ve svem pc .. ani s jednou sebemensi problem .
schali (118)|27.2.2007 11:02
na CZC jsem nasel jendo "reseni" - "Meli sme s kamosovym kompem stejny problem. Reseni je to, ze se musi dat pozor pri zapojeni predniho panelu, kdy tusim kablik na power led musi byt napisem otocen k zadni casti pocitace. dale se musi resetovat jumperem bios, tot vse, pak uz to jelo. Technika je holt chytrejsi nez clovek" - obavam se ze mel jenom kliku, proste se to rozjelo a jede to dal, nahoda, ale zkusim vsechno:))
boboco (1987)|27.2.2007 18:07
[quote=schali]... kdy tusim kablik na power led musi byt napisem otocen k zadni casti pocitace ...[/quote]
Za prvé si myslím, že to musela být opravdu náhoda, otočená LEDka, že by způsobovala restarty/nenebíhání?:notsure
Za druhé - "nápisem otočená k zadní části počítače". V každém case je tahle kabeláž jiná, LEDka když se zapojí, tak buď svítí nebo nesvítí, podle toho se zapojí. Standardně se jedná o zelený a bílý kablík, kde zelený je plus a bílý mínus, ovšem to platí tak u 1/3 počítačových skříní...
Alf (305)|27.2.2007 19:26
[QUOTE=schali].....dale se musi resetovat jumperem bios, tot vse, pak uz to jelo....[/QUOTE]Já bych řekl, že ten bord už někdo "testoval".
boboco (1987)|27.2.2007 20:44
Já si zase asi zpátky pořídím DS4, v novější revizi abych se přesvědčil, co na těchto tvrzeních je... (Tenhle Asus s nForcem se mi líbí, ale nemám peníze na nové paměti a ty moje Corsairy prostě nebere... -a novej BIOS taky pořád nikde:thumbdown ...). Mě Gigabyte zatím nezklamal.
schali (118)|27.2.2007 23:28
[QUOTE=boboco]Za prvé si myslím, že to musela být opravdu náhoda, otočená LEDka, že by způsobovala restarty/nenebíhání?:notsure
Za druhé - "nápisem otočená k zadní části počítače". V každém case je tahle kabeláž jiná, LEDka když se zapojí, tak buď svítí nebo nesvítí, podle toho se zapojí. Standardně se jedná o zelený a bílý kablík, kde zelený je plus a bílý mínus, ovšem to platí tak u 1/3 počítačových skříní...[/QUOTE]

jasne je to na 90% nesmysl, jenom se na tom prikladu krasne ukazuje jak je ta deska nevypocitatelna a neco takovyho je u PC komponent z meho hlediska nepripustny.tim biosem to totiz nespravil, reset nema zadnej vliv na to jestli se to rozjede nebo ne, je to dalsi nahodnej prvek v tehle skladacce.
pas!k (3765)|28.2.2007 07:54
Je to vec nazoru ja zase doporucuji znacku gigabyte vsemi deseti .. Komponent teto znacky mi proslo rukama fakt hodne od desek pres grafiky atd a vzdy maximalni spokojenost .. kdyz uz jsem neco reklamoval napriklad desku vymena kus za kus na miste .. serie DS4 DS3 jsou proverene kvalitni desky a jeden vykrik ze tmy nekoho kdo ma nejaky problem a vlastne ani nevi co ho pusobi na tom nic nezmeni :)
schali (118)|28.2.2007 09:02
mel by sis asi precist co se s tema deskama vubec deje, za 1.neprichazi v uvahu ze by to byl problem nejake jine komponenty a opravdu netusim proc by meli uzivatele vysvetlovat firme gigabyte jaktoze jim jejich deska nefunguje, za 2. jestli je cirka 10. lidi jenom na jednom foru vykrik do tmy tak ses dost mimo
pas!k (3765)|28.2.2007 09:05
byla to reakce spis na tve prehnane rceni ze vse co kdy udelal gigabyte je potreba zavrhnout .. jen rikam jak to vidim ja ze svych zkusenosti .. na tomhle foru ti zase lidi tvrdi ze na tom poskladali x stanic a s zadnou nebyl problem pravda je zrejme nekde uprostred .. treba to je spatna varka co ja vim kazdopadne gigabyte resi reklamace kus za kus tak co ?
mech13 (5526)|2.5.2007 01:07
prislo se na nejake kloudne reseni? objednal sem si GA-965P-DS3P, dosla, poskladal sem to a deska mrtva:mad: teda presnej zacyklena... podle diskuze na CZC za to casto muzou RAM - tyto desky nemaji rady Geil (bohuzel doma nic jinyho na vyzkouseni nemam... ale v dvou DS3 jedou geily dobre:notsure , seberu pamet mlade a vyzkousim to asi zitra...) zdejsi rada s LEDkou se mi zda divna, nicmene vyzkousim... dost me to s...e, jestli se zitra nerozjede a nepomuze novy bios tak jde zpatky a jdu do jine znacky...
s jakema deskama z teto oblasti mate pozitivni zkusenosti (a zadne negativni)? asus P5B? MSI?
boboco (1987)|2.5.2007 10:07
S tímto problémem jsem se u GB opravdu doposud nesetkal. Možná jen zkrátka vada daného kusu, nevím... Osobně zvažuju, že půjdu do Asus P5B Deluxe namísto desky od GB z jednoho důvodu - GB nepoužívá ACPI 2.0a, což mi vadí - probouzení/úspávání je výrazně pomalejší než u Asusu s novějším ACPI. Nevýhoda té Asusky je pouze cena:thumbdown
mech13 (5526)|2.5.2007 13:25
no co vim tak to cykleni dela i brachova DS3 kdyz sem blbnul s pametma a dal CL na 6 neb na 3 tak po resetu cyklila a bylo potreba resetovat bios, pak vse ok. taky po smazani biosu byl problem nastavit Geily na jejich konstrukcni frekvence - kdyz sem nastavil vyssi napeti a zaroven nizsi casovani tak cyklila... muselo se napred nastavit vyssi napeti a az po resetu nizsi casovani -> pak OK... ted ta DS3P dela to samy, akorat ze smazani biosu nepomaha... povazuju to za fatalni chybu, kdyby to odstranila nova revize nebo bios nic nereknu, ale tyto problemy se objevuji podle diskuzi uz dlouho a ani v novych revizich nejsou odstraneny. dost vazne zvazuji ze ikdyz se s jinymi pametmi rozbehne a novy bios pomuze, tak ji vratim, nekompatibilata pameti je dost velka prasarna a od do AT desek sem se s tim nesetkal...
boboco (1987)|2.5.2007 14:05
Já se s nekompatibiliou pamětí setkal až u mé současné Asus P5N-E a díky tomu tu desku začínám nenávidět. U GB, když jsem něco nastavil špatně (ať už to byla DS4/S3 nebo DS3 u známého), tak mi deska nenaběhla a po opětovném spuštění mi deska naběhla v zákl. nasavení. Jinými slovy, reset biosu spojením pinů na zákl. desce jsem použil opravdu jen zcela vyjímečně. Naproti tomu, u téhle ASUSky stačí změnit jen drobný detail a deska se již nedá rozchodit - vždy musím rozdělat case, vypojit disky, které mi brání v přístupu k jumperu a pak vyresetovat BIOS. To mě přivádělo doslova k šílenství, proto jsem ponechal stabilní frekvenci 3GHz a základní, spolehlivé nastavení pamětí a dál se tím nezabývám. Opravdu mě Tvé problémy překvapují, já do GB dával Kingmaxy, Kingstony, Corsairy a Geily a a-daty a vždy jsem dosáhl výtečných výsledků. Ty GEILy, co mám teď v mé ASUSCE na 667MHZ CL3 jsem dostal v DS4 na 933MHz CL3 - v téhle desce je na 933MHz nerozběhnu stabilně ani s CL5 - naběhnou, ale systém není stabilní. Každopádně přeju, ať ten problém brzy pořešíš, sám dobře vím, co je to za nervy, když něco nechodí tak jak má...:thumbdown :turtle

...ale opravdu si nevzpomínám ,že by mě nějaká z těch desek cyklila - možná jsem měl jen štěstí, nefím:)
ICEBOSS (3435)|2.5.2007 15:47
P5B Deluxe ma taky strasnou zvukovku a obcas problemy s moc PCI zarizenima... co takhle commado ;-p
mech13 (5526)|2.5.2007 17:23
to ICE: :D milionar nejsu, to uz radsi zustanu u te foxconnky...

tak jsu z toho jelen... deska se rozjela. zkousel sem king[ston | max] 533 a nic... tak sem si rekl ze spis uz tak ze srandy zkusim jinou grafiku a rozjelo se to:stupid ten X800 co mi na foxconce valil, na jine DS3 vali, puvodnimu majiteli taky jel bez problemu tak se na te DS3P ani nehne:stupid GF7600 jede bez problemu i s geilama... jeste cim vic se v tech kompech hrabu tim vic me prekvapujo...
dluzim GB omluvu za RAMky ale taky jim dluzim vynadani za grafiku:mad:
boboco (1987)|2.5.2007 18:48
Zapomněl jsem podotknout, že tyto vyšší sestavy jsem dělal jen s GeForckama;) -takže důvod jsme asi konečně objevili nebo ne?;) -že by GB nepočítal s ATInama, přestože se pyšní podporou Crossfire?:D

[quote=ICEBOSS]P5B Deluxe ma taky strasnou zvukovku a obcas problemy s moc PCI zarizenima... co takhle commado ;-p[/quote]
Grrr, Commando je drahý, i ta Deluxka mě s cenou příliš nenadchla... Stejně to ale bude aktuální až když bych se zbavil téhle desky... nemám teď rozhodně peněz nazbyt. -Vidím to, že nakonec zase skončím u GB a budu si rvát vlasy při každém uspávání/probouzení a vzpomínat na to, jak to s Asuskou bylo rychlé...:turtle
elpsycho (1602)|2.5.2007 19:08
Kupte si Abit a rozviňte konečně svůj duševní klid:)
boboco (1987)|2.5.2007 19:15
jestli dá stabilních 500MHz FSB, proč ne?;)
elpsycho (1602)|2.5.2007 19:24
AB9 Quad GT dá i víc;)
AB9 Pro za 3900 asi tak 450...
boboco (1987)|2.5.2007 19:36
AB9 Pro je šťastná jak blecha, když se dostane ke 450MHz, což je málo (na zahraničních webech jsem při letmém vyhledávání našel nejvíce 435MHz) - to mi nestačí:cry

-ale jinak pěkná (až na to umístění IDE řadiče:notsure)

a ten Quad - ehm, s tou cenou...

navíc ABIT nemá žádný z mých dodavatelů v nabídce:turtle
elpsycho (1602)|2.5.2007 19:48
To je právě to, skoro nikdo je neprodává...
ad Quad GT - je to konkurent Asusu Commando, takže je holt drahá

ad AB9 - 435MHz FSB stačí na cokoliv kromě E63x0 myslím bohatě. Jinak minimálně na ddworld dala 451 a od té doby se Biosy taky mohly zlepšit, bohužel moc recenzí není, jako třeba na Gigabyte, těch je plno i s různými verzemi BIOSu...
boboco (1987)|2.5.2007 20:01
rád zkouším nové věci, třeba bych ji i pro tu srandu vzal, ale....

...co když si nebude rozumět s mými pamětmi
...co když se objeví jeden z tisíce jiných potenciálních problémů....:turtle
...asi bych si pak vyrval vlasy:turtle

...ale uvidíme, stejně to teď u mě není zcela aktuální, řeším ted jiné věci a peněz není nazbyt:cry
ICEBOSS (3435)|3.5.2007 08:34
co si koupit nejake mene problemove pameti?
boboco (1987)|3.5.2007 09:34
já si nemyslím, že mám problémpvé paměti - jen mám smůlu:D -imho, ty problémové Corsairy jsem už prodal...
mech13 (5526)|3.5.2007 10:59
[QUOTE=boboco]Zapomněl jsem podotknout, že tyto vyšší sestavy jsem dělal jen s GeForckama;) -takže důvod jsme asi konečně objevili nebo ne?;) -že by GB nepočítal s ATInama, přestože se pyšní podporou Crossfire?:D[/QUOTE]
tak s S3 u Gigsbyte pocitali:) takze prozatim mam S3 PCI s blize neidentifikovatelnym mnozstvi pameti... snad to aspon prehraje video
boboco (1987)|3.5.2007 15:28
Video je širokej pojem - v okně ho rozjedeš, ale nezkoušej Full screen :D
...imho, taky jsem používal staré S3 PCI s 2MB pamětí, zvládaly 1024x768 v 16bitech:thumb
mech13 (5526)|3.5.2007 15:40
moje dava 1024x768 pri 32bit! :D tak filmy to pusti, v okne jedou pekne, ve fullscreenu to uz tak slavny neni... dvouhodinove film bych na tym sledovat nechtel. ale musim rict ze NFS:MW sem dohral v mnohem horsich podminkach:slug video tipuju na takovych 5-15fps podle dynamicnosti sceny...
boboco (1987)|3.5.2007 15:46
-tak to už máš nějakou EXTRA TŘÍDU:D

-ale dost OT:turtle
Kheldar (14)|9.5.2007 12:52
Bohuzel mam s DS4kou spatnou zkusenost. Odvarila se mi pote co jsem si k PC pripojil externi disk pres firewire a reklamaci mi neuznali, takze celkem hnusne zklamani.....:-(
tequilla (1015)|9.5.2007 12:59
A kde jsi koupil/reklamoval a jake bylo jejich zduvodneni neuznani reklamace?
schali (118)|2.6.2007 18:39
Na PM se me objevila zprava ze prej jsou to jen pomluvy:), lidi to asi berou podle sebe, pomlouvaj jen tak a pak z toho podezrivaj i ostatni, timto panu neznamemu vzkazuji ze je k smichu.

abych nebyl povazovanej za zaujatyho vuci Gb, tak dneska po nahrani novyho biosu F11 konecne jedna dobra zprava, deska jde opet pretaktovat na 400FSB a vypada zcela stabilne:), na biosu F10 ani ranu - po nastaveni FSB na 333 se to nechytlo a po resetovani komlu zustaly v biosu zapsane puvodni udaje - 333FSB ale deska jela ve skutecnosti na 266!!! to mluvi snad za vse, takze uvidime, uz jsem ji chtel odepsat a pomalu premyslet o nakupu nakyho novyho modelu, procak na 2,13Ghz je uz dneska docela brzda.
pas!k (3765)|3.6.2007 07:24
Sakrys jsem asi vyvoleny ze s tou deskou nemam sebemensi problem ;) A to mam rev 1.0
elpsycho (1602)|30.6.2007 21:52
Známý mi teď posílal fotky jak dopadla DS4 P965, kterou motoval do PC kamarádovi, po týdnu provozu:D

Předesílám že zdrojem to nebylo - Seasonic S12 430 to, chudák, naštěstí přežil:)

jedna
dva
tři
Vasek1980 (41)|14.7.2007 18:33
Tak já jsem taky jedním z nespokojených uživatelů :-(
První deska přišla KO po reklamaci druhá běžela půl roku v pohodě a pak začaly restarty. Kdykoli, při Win při bootování při práci v biosu. Třeba se restartovala každejch 15 vteřin, pak hodina klid a zase, pak nenaběhla a musel jsem nechat hodinu vyplej comp. Neštastnej jsem zkoušel cokoli. Když jsem koukal na film tak třeba během něj 4 restarty. Nakonec jsem zjistil že když nechám v desce jen 20 pin od zdroje bez těch 4 tak běhá relativně bezproblémů. Teď se nerestartovala skoro týden. Ovšem pokud spustím nějaký benchmark nebo program na úpravu RAW fotek tak okamžitý restart. Systémem to není, přeinstaloval jsem už několikrát.

Jsem z ní zoufalej, netuším co dělat. Hry jdou všechny v pohodě. Moc mě mrzí ten program na úpravu RAW.
Martin Šejnoha (255)|14.7.2007 20:47
Vau... krásně vypálené cesty:) docela by mě zajímalo co kámoš vrazil do USB nebo jiných portů... viděl jsem podobně usmahlou Jetway před cca čtyřmi lety a tam nějaký expert špatně zapojil napájení pro přední USB na case... zároveň to sebou vzalo i nějaký volant nebo co. IKdyž je mi divné, že by ty porty nebyly jištěné proti zkratu.
ICEBOSS (3435)|16.7.2007 12:41
[quote=Vasek1980;41586].....[/quote]
zkus zvysit o 0,1V napeti RAMek, a o 0,1V napeti do chipsetu... taky flashni nejnovejsi BIOS.
Vasek1980 (41)|17.7.2007 20:13
ICEBOSS

Ramky už dostávali o 0.3 více a stejné. Zkusím bios, ještě jsem neflashoval.
Vasek1980 (41)|17.7.2007 20:25
To jsem už zkoušel až o 0,3. Jak poznám revizi desky? Mělo se to ukázat někde na úvodní obrazovce, pokud se nepletu. Před půl rokem jsem si to pamatoval, mám myslím dvojku.


Sorry za dva přízpěvky, zase se restartoval a já myslel že se to neodeslalo :-)
depešmod (147)|18.1.2013 11:42
ja som dovcera mal tuto GA-MA78G-DS3H rev.1 a dole by maly byt dve fotky ako ukazka co sa môže stať, to som len normalne menil suciastky za ine, ale mal som s touto zostavou predchadzajucou problem stym ze mi teplota procesora pomaly začala stupat ajked som mal zapnuty iba prehliadač Chrome až sa počitač uplne sam vypol, žeby to mohla byt chyba dosky to neviem ale viem ze vcera sa znej zadymilo riadne a odvtedy nič, resp. zapojil som vsetko ako ma byt aj procesor toči aj zdroj aj HDD ale ani sa do biosu neda dostať a ani nič na obrazovke nenabehne. kamput.
DSC00120.JPG DSC00121.JPG
flanker (1579)|21.1.2013 08:37
Já našel další odstrašující případ nevhodné desky:
ASRock FM2A75M-ITX
ASRock H67M-ITX