reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou sitovou kartu?

jagged (193)|27.2.2007 15:32
K 1mbit ADSL jsem dostal 4x eth modem a jelikoz ma stara (PC) nema odpovidajici otvor, potrebuji rychle koupit nejakou (levnou) sitovku. Doporuceni? PCcka se budu asi co nevidet zbavovat, takze opravdu low-end, ale aby to pokud mozno zvladalo ten megabit:) staci treba tohle http://www.impactware.cz/?s-sn=NE-EDIMAX-9130TX-10-100Mb-PCI&Mode=Sti&StiId=14864 ? dik za co nejrychlejsi odpovedi!
SmartMole (297)|27.2.2007 17:45
Jakoukoli je to jedno! :-) Obzvláště pokud ji máte jen na chvilku.
Withman (1337)|27.2.2007 18:56
Běž do jakéhokoliv PC shopu a kup si nejlevnější sítovku. Vyjde tě do cca 150 Kč s DPH a bude plně vyhovující. :slug
pavel_p (993)|27.2.2007 21:24
Na ADSL cokoli. Síťovky dle kvality a přibližně i ceny mohou požírat nějaké procento či promile z výkonu CPU, ale to jen pokud jedou naplno a je to téměř zanedbatelné. Některé též občas odejdou nebo se zaseknou a potřebují restart (tj. vytáhnout PC ze zásuvky). Krom serverů do síťovek nemá vůbec smysl investovat. Problémy co jsem popsal nastávají opravdu vyjímečně, tak 3x za rok na 50 PC. Teoreticky nemusí být problém sehnat někde 5 let starou 10Mbit síťovku do PCI, možná nějakou ještě i mám, ale při cenách se to ani nevyplatí poslat.