reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dve IP na jendnej NIC ak prva IP je pridelovana DHCP

majko78 (61)|20.2.2010 18:41
Ahoj,

chcel by som sa spytat, ci sa da nejako spojazdnit pod Vista/7 viac ako jedna IP na jednu kartu, ak prva IP je pridelovana cez DHCP. Na XP sa to da cez regedit (HKLM/System/CurrentControlSet/services/Tcpip/Parameters/Interfaces/(podla adaptera) a tam nastavit IPAdress a SubnetMask) a aj to funguje. Ale na Vista/Win 7 toto nastavenie nefunguje.

Dakujem.

Marian.
Alf (305)|20.2.2010 20:48
Proklikej se přes vlastnosti sítě a vlastnosti adaptéru na vlastnosti protokolu IP verze 4. Je tam záložka "Alternativní konfigurace".
majko78 (61)|22.2.2010 15:45
Ahoj, dakujem za odpoved.

Toto som skusil ako prve, a nefungovalo to. Skusim este raz, mozno som dakde urobil chybu (reset adaptera)....


dik.
majko78 (61)|23.2.2010 11:17
Takze, dnes som to opat skusil s alternativnou IP. A nefunguje to.

Nejaky iny napad?

Dik.

Marian.
didaktik (132)|23.2.2010 11:43
To nefunguje znamena co?
Nastaveno je prvni zalozka v TCP/IPv4 DHCP, v alternativni konfiguraci pevna IP.
PC tedy po pripojeni nejprve pokusi ziskat adresu z DHCP a kdyz se mu to nepovede, pouzije alternativni (napevno nastavenou) IP.
V cem se tvuj postup/chovani PC lisi?
EditorPO (2819)|23.2.2010 11:58
[quote=majko78;352286]Takze, dnes som to opat skusil s alternativnou IP. A nefunguje to.

Nejaky iny napad?

Dik.

Marian.[/quote]

Nenastavuj to v zalozke "Altrenativna....." ale vpravo dole mas tlacitko "Advanced", kde si mozes pridat dalsie IP a masku, DNS .....
majko78 (61)|23.2.2010 13:48
Ahoj, dik za odpoved.

Asi bude najlepsie, ked vysvetlim o co ide.

Mam 2 PC pripojene do internetu cez switch (kazde PC ma vlastnu verejnu IP - napr jedno 75.xxx.xxx.xxx a druhe 95.xxx.xxx.xxx). Co je v poriadku. Ale , kedze su zapojene do jedneho switchu chcel by som aj zdielat s plnou rychlostou. A preto chcem urobit VPN. Na to ale potrebujem, aby som mal na tom istom NIC este jednu IP - staticku (napr 192.168.0.xxx). Ide o to, ze ak urobim VPN s IP pridelenou od ISP, som obmedzeny rychlostou ISP a to je radovo menej ako dokaze urobit priame spojenie cez switch.

Na XP sa da druha IP pridat, ak pouzivam aj DHCP na tej istej NIC. Ale pod Vista/7 to nejde. Ani jednym zatial popisanym sposobom (predchadzajuce prispevky).

Dakujem.

Marian