reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zatuhnuni pri bootu

mic130 (2)|20.2.2010 22:53
zdravim, potreboval bych pomoct. Bratranec ma asi 2 roky pocitac, v prosinci pridane pameti a vymenena grafika. Asi pred 3 dny se mu "prej" zacal sekat kompletne pocitac (zatuhne). Dnes jsem u nej byl, pocitac asi pul hodiny bezel a zniceho nic se kousl. po restartu se kousl uz pri nabihani windows, po dalsim restartu se kousnul uz hned po identifikaci procesoru biosem. Otevrel jsem skrin a jelikoz me jako prvni napadl zasekly vetrak na chladici, pustil jsem pocitac. sledoval jsem cinnost vetraku a teplotu pasivu. teploty normalni, vetraky se tocily.

dal me napadl problem s pameti, takze jsem vyndal 3 ze 4 modulu a zkusil pustit pocitac, zasek. jinej slot jina pamet, zasek. pameti jsem vratil. odpojil dvd a datovy disk, zasek. vyndal jsem procesor ocistil okoli a jelikoz nemam jinej do stejnyho socketu, vratil ho zpet, zasek.

takze jsem si myslim ze bude s nejvetsi pravdepodobnosti problem se zakladni deskou (moje deska pred reklamaci delala neco podobneho).

muzete, poradit co delat, abych se tuhle domnenku vyvratit nebo potvrdil. dekuji.
jo a jeste sestava:
zakladka:ASUS M2N-SLI DELUXE, nForce570 SLi
procesor:AMD Dual-Core Athlon A64 X2 5000+ EE (65W) 64-bit Brisbane BOX
pameti:4x1GB A-DATA Extreme Edition Vitesta DDR2 800MHz
disk:SEAGATE Barracuda 7200.10 320GB ST3320620AS
disk2:SAMSUNG SpinPoint F1 750GB HD753LJ
grafika:GAINWARD BLISS GTS250, 512MB DDR3
hl.hl (1387)|20.2.2010 23:03
Nejlepsi je vyzkouset jiny kus desky se stavajicim procesorem a jednou pameti. Pokud nemas moznost, tak to dones do nejakeho rozumneho bazaru a oni ti to vyzkousi. Pokud to tuhne takto rychle, tak by nemel byt problem najit spatnou komponentu. Ja to presne takto resil, kdyz me znami donesli nefunkcni pocitac s komponentama ktere jsem nikdy nepouzival. Donesl to do bazaru, tam prede mnou jasne identifikoval spatny board, trvalo to max. 10 minut a ani za to nic nechtel.
16cmfan (2153)|20.2.2010 23:27
Hovoris, že je vymenená grafika... aký ma zdroj ? Mozno teraz začal strajkovat. Je dobré, ak nevies model zdroja - odfotit stitok... a este by som skusil skontrolovat napajacie kable, mozno nieco nedoléha tak jak má.
Richmond (8084)|20.2.2010 23:52
Doporucju otestovat pameti, pripadne reset cmos + osadit vsechny pameti, nastavit manualne na 800 @ CL4-4-4-12 @ 2.1v, jeste lepe napred napeti na pametich, ulozit bios, vlezt zpet a pak nastavit casovani
mic130 (2)|26.3.2010 14:22
[quote=Richmond;351483]Doporucju otestovat pameti, pripadne reset cmos + osadit vsechny pameti, nastavit manualne na 800 @ CL4-4-4-12 @ 2.1v, jeste lepe napred napeti na pametich, ulozit bios, vlezt zpet a pak nastavit casovani[/quote]

s novou grafikou to bezelo dva mesice bez problemu. reset cmos, jsem samozrejme zkousel, nastavovat manualne pameti jsem nezkousel a pokud vim to jde jenom v biosu, do ktereho to ani nenabootovalo. Vyresil jsem to koupi nove zakladni desky (pred tim jsem zkousel jinz procesor i pameti a porad se to sekalo. kazdopadne to uz funguje s novou deskou, takze vam vsem dekuju za rady
Richmond (8084)|26.3.2010 16:56
[quote=mic130;362636]...v biosu, do ktereho to ani nenabootovalo...[/quote]
Nerikam nic... A jak to mam asi vedet, kdyz se vyjadrujete jako prase? Boot = boot ;) (doporucuju najit si ve slovniku) a ne najizdeni do biosu. Nicmene pomerne elegantni vyreseni problemu :thumb:D