reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Externí DVD mechanika - rozpozná se při bootu?

petrveit (7)|21.2.2010 10:33
Chci pořídit nettop bez DVD mechaniky, k tomu dokoupit externí DVD mechaniku připojenou přes USB, pomocí které bych nainstaloval Windows 7. Teď mě napadlo, bude to vůbec možné? Rozpozná BIOS při bootování externí DVD mechaniku připojenou k USB a rozjede se vůbec instalace Win? Externí mechaniku jsem nikdy neměl, takže nevím.

Pokud to má vliv, zamýšlím nettop NetBox-nT330i
michal.kolesa (357)|21.2.2010 12:13
To nejde takhle říct.

Musíš napsat typ DVD mechaniky. Typ netbooku jsi uvedl.

Já osobně bych raději koupil blu-ray než DVD.
ICEBOSS (3435)|21.2.2010 12:24
externí DVD stojí 1100, externí Blu-ray stojí 6,5 tisíce a pochybuju, ze to vyuzije na nettopu s atomem! to je rada jak noha.

Za predpokladu, ze to umi boot z USB-CD-ROM to normalne nainstalujes... a imho to umi, to umi skoro vsechny novy zarizeni... Muzes to vzit nekam do obchodu, kde to hodlas koupit a rovnou to zkusit.
robky (3195)|21.2.2010 12:28
Áno, externú usb DVD mechaniku tento nettop rozpozná a je možné z nej aj nainštalovať operačný systém ...

V manuále je dokonca aj presný návod na inštaláciu Win7
michal.kolesa (357)|21.2.2010 12:32
Nemusí být video-bluray. na blu-ray klidně můžou být i obyčejné data. Třeba stažený obsah nějakého webu.
johny__g (6387)|21.2.2010 13:20
[quote=michal.kolesa;351599]Nemusí být video-bluray. na blu-ray klidně můžou být i obyčejné data. Třeba stažený obsah nějakého webu.[/quote]

Vezmi si kalkulačku a spočítej si, na kolik by tě přišlo uložení 1 GB dat a pak si to porovnej s cenou externího disku. Nehledě na to, že petrveit píše doslova "pomocí které bych nainstaloval Windows 7" - nemyslíš, že radit někomu na instalaci win BR je pitomost?
ITMAN (20)|21.2.2010 13:29
Mám netbook u něj Ext, DVD, a při instalaci systému to normálně tu DVD vidí, NP vše fachá jak má.
xmarek (1676)|21.2.2010 14:28
[quote=johny__g;351625]Vezmi si kalkulačku a spočítej si, na kolik by tě přišlo uložení 1 GB dat a pak si to porovnej s cenou externího disku. Nehledě na to, že petrveit píše doslova "pomocí které bych nainstaloval Windows 7" - nemyslíš, že radit někomu na instalaci win BR je pitomost?[/quote]Myslím si, že nemá cenu se pozastavovat nad radami tohoto jedince. Své kvality na tomto fóru již prokázal. ;)