reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HDD a low lvl utility, BIG PROBLEM :)

TomasOxx (230)|21.2.2010 12:22
Zdravim, mam SATA disk WD AAKS serie a pri zapnuti PC se jevi jako mrtvy, nijak se nehlasi v BIOSu, neroztoci se.
Ozije, az kdyz nejaky program posle prikaz na probuzeni. (spin up, wake up)

Je to problem disku, nebo problem s radicem zese disk nerozjede po zapnuti PC sam, ale az po zaslani prikazu naslepo na kanal ?

Moznosti co e napadaji...
...vada disku/radice , zdalo se mi, ze se disk posledni dobou choval divne, pomaly, moc tichy.

...moje chyba/nepozornost, kdyz jsem pracoval na ostatnich PATA discich s hdderase a hdat2 ?
*(SATA disk se choval podivne, tak jsem zapojil stare PATA disky co se mi vali doma, ze na ne presunu data a SATA smazu a nove nainstaluju system, ze je mozna chyba jen tam. Nektere stare PATA disky maji premapovane sektory a par varovani ve SMARTu, v HDAT2 jsem jim vypl AAM a zkontroloval povolenou max kapacitu. Pote jsem je promazal HDDERASE. Meky restart, pretazeni dat ze SATA, vypnuti PC, odpojeni PATA disku, polozeni jen u PC uz dost topily a jsou hlucni. Spustim PC ze se vrhnu na preformatovani toho SATA a ten nikde... a BIG PROBLEM na svete)

Jak ztoho ven ? :cry
hl.hl (1387)|21.2.2010 12:27
Takze prvne priloz vypis ze SMART treba z HDtune (zalozka Health). Od toho se odrazime, jestli bude OK nebo ne. Tipuji na problem se SPIN RETRY COUNT.
TomasOxx (230)|21.2.2010 12:56


On se roztoci.. rozjede, kdyz pomoci nejakeho programu rozeslu prikaz na probuzeni (asi neco jako broadcast naslepo vsem), ale do te doby se ani elektronika nikde nehlasi.

Mno, mozna uz vim kde je chyba, ale zatim nevim, jak ji odstranit :(
Vypada to na nechtene aktivovanou funkci "Power Up In Standby" a zatim to nedokazu zrusit :(
By me zajimalo, jestli jsem se uklikl, nebo to mohla aktivovat utilitka Hitachi Feature Tool kterou jsem chtel povypinat AAM, ale zjistil jsem ze od verze 2.13 s AAM nepracuje. Pote jsem spustil hdat2.

Tak nevim, myslel jsem si, ze jsem nejak dovrtal funkci Power Up In Standby ale moznost zmeny u meho disku jsem kni nenasel... akorat primo na disku switch. Vubec netusim tedy cim to a proc dela disk mrtveho brouka... dokud nedostane prikaz wake up... :confused:
TomasOxx (230)|21.2.2010 20:25
Nikdo nevi ? nikoho nic nenapada ? ...