reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vadny procesor nebo pameti?

Marxik (31)|22.2.2010 14:56
Zdravim, mam problem s tim ze mi zamrzava PC ve winech (WIN7 64-bit) a ve hre taky, to se stava tak ze se zasekne obraz a zvuk taky (opakuje se porad stejna zvukova sekvence ktera ma treba 2 sec.)Dale se taky stava po zapnuti PC, kdyz zapnu firefox a koukam na nakej web ze to na minutu dve zatuhne a nehejbe se ani mys a pak se to zas rozbehne. Taky se kazdou chvili pri spousteni pocitace opravuji data na jednom HDD, predtim to uz delal jiny a tak jsem ho odpojil a ted to dela zas dalsi (ani jeden disk neni systemovy).
Jeste kdyz mam vyple setrici funkce v BIOSu tak piska zdroj, piska i pri pohybu s mysi a meni ton podle pohybu, kdyz zastavim tak piska malo ale kdyz s ni hejbu tak dost, ale nejvic piska kdyz jsem ve firefoxu a nebo zapnu nakou hru.

Zakladni deska vadna asi nebude jelikoz uz mam treti, predesle dve jsem vyreklamoval.

Moje nove komponenty:

MB: Gigabyte GA-EX58-UD5 (rev.1.0)
CPU: Intel Core i7-950 BOX
Pameti: OCZ 6GB Platinum XTC (kit 3x 2GB) 1600MHz
Disk: Kingston 64GB SSD Now Kingston V Series (systemovy)

Stare komponenty: (ty jsou v poradku, normalne bez problemu behaly v predeslem PC)

HDD: WD Caviar Blue 3.5" 500GB WD5000AAKS (na tomto se poskozuji data)
WD 3.5 320GB WD3200AAKS (na tomto se poskozuji data)
Samsung SpinPoint F1 3.5" 1TB HD103UJ
WD Raptor 64GB
Grafika: 8800GTX MSI HD-OC 768MB
Zdroj: Thermaltake W0106 Toughpower 700W

Prosim poradte mi cim to je ze to dela takovy silenosti.:cry
thomas_a_anderson (18)|22.2.2010 15:10
Otestuj paměti, nejlíp GoldMemory. Pokud budou v pořádku (otestuj i po jedné), pak by to chtělo vyzkoušet jiný zdroj.
Ty chyby na disku jsou jen po zamrznutí PC nebo i po jeho korektním vypnutí?
Georginek (2957)|22.2.2010 15:21
[quote=Marxik;352050]Zdravim, mam problem s tim ze mi zamrzava PC ve winech (WIN7 64-bit) a ve hre taky, to se stava tak ze se zasekne obraz a zvuk taky (opakuje se porad stejna zvukova sekvence ktera ma treba 2 sec.)Dale se taky stava po zapnuti PC, kdyz zapnu firefox a koukam na nakej web ze to na minutu dve zatuhne a nehejbe se ani mys a pak se to zas rozbehne. .:cry[/quote]

Ahoj, musim Te zklamat, ale budou to pameti.
Presne to, co pises, tj zamrznuti ve winu, ve hrach (dela se smycka zvuku) ve firefoxu se to zasekne a pak treba nekdy rozbehne - TO je presny vycet toho co to delalo me.

Postup:
Stahni si CPU-z, hod nam screeny zalozek (jsou tam asi 4), zkoukneme nastaveni pameti (casovani,voltaz) a porovnej to podle nejakeho weku (treba kde si to kupoval, zda-li je to nastavene stejne).

Potom nech jen jednu pamet v DIMM1 (prvnim slotu)
Otestuj 3 hodinky
Druhou pamet v DIMM1 (prvni slot)
znovu otestuj
Zapoj obe v single - test, dual-test, pokud Tva deska podporuje Tripple channel taky tak.
Stalo se mi ze mi pameti hazeli chyby pouze v Dualu ci v Tripplu. Bylo to vadnym zdrojem.

Pokud by se Ti to zamrzlo pri testovani, doporucuji odpojit veskere nedulezity veci, jako Disk, DVD(pokud mas Floppy) grafarnu(pokud mas integrovanou), tak bych zkusil vymenit zdroj na jiny a otestovat znova.

Pravda, je to casove narocny a otravny ale v 90 procentech to tento problem vyresi. :p

PS: Je mi te lito,ze uz si reklamoval 3x desku. Sam sem takhle reklamoval 4xpameti :D, musim zaklepat (uz pul roku jedou) :)

A k tomu zdroji: Pokud piska, reklamuj - musi ti to uznat.
Pokud Ti GM hodi hyby, reklamuj zdroj i pameti.

No a k tem diskum: Muzes zkusit HDDtune, zalozka Error scan, Quick test musi byt vypnuty), musi byt kosticky vsechny zelene :D
Kozouš (500)|22.2.2010 15:48
[quote=Georginek;352057]
A k tomu zdroji: Pokud piska, reklamuj - musi ti to uznat.

No a k tem diskum: Muzes zkusit HDDtune, zalozka Error scan, Quick test musi byt vypnuty), musi byt kosticky vsechny zelene :D[/quote]

Nemusí mu uznat pískající zdroj a často také tuto závadu teď v době "krize" neuznávají.

Disk lze prověřit také pomocí programu http://hddscan.com/ který ti poskytne detailnější informace o každém sektoru na disku.