reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook na vše do 20 000 Kč

Stetha (66)|23.2.2010 17:38
Dovoluji si použít předlohu z jiného fóra :)

Jaký je váš rozpočet?
17000-20000

Jakou velikost notebooku preferujete?
b) tenký a lehký (13“ – 14“)

Preferujete nějaké značky?
všude se píše, ať beru jen Dell,HP nebo Lenovo, takže asi tyhle značky..ale pokud má někdo argument, proč koupit něco jiného, sem s ním

Co budete na notebooku nejčastěji dělat?
práce v excelu, internet, filmy, hry

Budete ho nosit stále s sebou nebo nechávat doma na stole?
5x týdně přenášet

Chcete na něm hrát hry? A pokud ano tak jaké?
rád bych na tom spustil například Diablo 3, Dragon Age, nepočítám s high detailama, ale aby se na tom prostě dalo něco zahrát

Jak dlouhou výdrž na baterie požadujete?
2-3 hodiny při sledování filmu

Jaký operační systém (Windows Vista, XP, Linux, FreeDOS, bez OS)?
W7 nebo nic

Preferujete širokoúhlý nebo klasický poměr stran, resp. chcete laptop s 16:10 nebo 16:9 LCD?
nechám si poradit, ale na stolním PC používám monitor 16:9

Jaké rozlišení by váš laptop měl nabízet?
nechám si poradit

Chcete lesklý nebo matný displej? (Lesklý displej nabízí lepší podání barev, jsou na něm ale vidět odlesky, matný odleskovým neduhem netrpí)
nechám si poradit

Je pro vás design počítače důležitý? A pokud ano, můžete připsat jaké se vám líbí.
z konečných kandidátů vyberu ten nejhezčí :)

Jak dlouho má laptop vydržet (dokud nebudete kupovat nový)?
samozřejmě co nejdéle, omezující faktor je pravděpodobně cena

Jakou značku a typ procesoru preferujete?
nechám si poradit

Jak velká má být operační paměť?
3gb a více

Jakou značku a typ grafické karty preferujete?
nechám si poradit

Jak velký má být pevný disk?
250gb+

Potřebujete optickou mechaniku? A pokud ano tak jakou?
Spíše ne, potřeboval bych koupit externí ke stolnímu, proto není potřebná..

Máte nějaké speciální požadavky?

Zdravím, rád bych vás poprosil o radu ohledně koupi notebooku. Kvůli nové práci potřebuji celkem dobře přenosný počítač, v kterém si budu moct nosit práci domů a na kterém mě nebude omezovat pomalost firemních počítačů. Proto jsem zvolil velikost 13-14. Přes týden mám přístup k celkem výkonému počítači, na víkendy budu ale bez počítače, proto bych chtěl tento počítač zároveň jako náhradu mého starého PC(Athlon 2200XP, 512MB ram, GeForce4Ti), prostě abych na něm pustil film či nějakou hru. Maximální cena by měla být okolo těch 20000, protože počítám, že vypláznu nějakou další stovku za nějaké periférie. Vím že mám dost vysoké nároky, ale proto píšu sem, aby jsme spolu našli nějaký kompromis :)
skoro optimální by bylo tohle -->http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=73206, kdyby to bylo o něco levnější a bez mechaniky :) bohužel nevím jak je na tom s výdrží (jak moc je náročné sledování filmů vzhledem k psaní ve wordu a internetu a naopak vzhledem k hraní her?) a jak výkonná je grafická karta

předem děkuji za názory a tipy :)
Salamander (6177)|23.2.2010 17:43
HP je sice hezky, ale pokud si na tom chces vubec neco zahrat, tak integrovana grafika nebude uplne ono ...
Koukni radsi na Thinkpad SL410 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70953
imho presne co hledas ... ale necekej zadne herni zazraky ... notebooky proste na hry nejsou delane
( uzivatelska recenze SL410 http://gemik.blog.cz/1001/lenovo-thikpad-sl410-recenze )
speedsnail (4876)|23.2.2010 18:02
Tak tady dávám pár tipů.

Lenovo SL410
+ Rychlý procesor a 4570 grafika. Slušná výdrž na baterky a snad aspon náznak kvality Lenovo
- Pomalejší disk 5400ot, pravděpodobně 32b OS, cenově přes limit

Cenově přes limit, Asus U80V
+ Slušný procesor a 4570 grafika, rychlý 7200ot disk. Cena
- Slabší výdrž na baterky.

Probook 4310s
+ Velká výdrž na baterky, rychlý 7200ot disk
- O fous horší grafika a procesor
+- 13" Model, nejlehčí a nejmejnší (výhoda nebo nevýhoda?)
Stetha (66)|23.2.2010 18:55
óóó, děkuji za rychlou reakci :) na Lenovo SL410 jsem už při svých toulkách internetem za dokonalým notebookem narazil, bohužel má jedno jediný strašně nepodstatný mínus, prostě se mi nelíbí :( neviděl jsem ho tedy na živo (což mám samozřejmě v plánu před tím, než nějaký koupím), ale z obrázku se mi ani trochu nelíbí...a nelíbí se mi tak moc, že koukám radši po jiných, i když ho nebudu pravděpodobně nikde vytahovat..
co se týče toho Asuse, jak se to s pověrama, že radši nekupovat nic jinýho, než Lenovo, HP nebo Dell? V čem spočívá kvalita těchto značek a co je tak strašného na ostatních značkách? To se ty notebook lámou v půlce, vypadávaj jim součástky, nebo jak? :) páč ten Asus se mi líbí víc než SL410,k tomu ještě lehký a výkonný..
A co se týče toho HPčka, ten se mi vzhledově líbí nejvíc, ale sám se ještě musím rozhodnout, zda chci 13" nebo 14"...
ještě bych rád zopakoval jeden dotaz, jak moc je přehrávání filmu náročné na baterku? Dokázal by to někdo ukázat na příkladu? např. hru hraju na baterce hodinu, internet vydrží 3 hodiny, na film můžu koukat 2 hodiny?
díky za tipy, klidně pište další :)
Scream CZE (125)|23.2.2010 19:40
tu Asus U80V mám a musím říct, že ta předpokládaná doba výdrže (hodiny) "až": 2,5 je pěkná blbost. NB mi vydrží cestu z Prahy a Ovy a naopak a to hraju Football Manager. A jenom při Wordu, Adobe Readeru mi vydrží přes 6 hodin.
speedsnail (4876)|23.2.2010 21:23
Tak to je slušný! Co pevnost šasi a kloubů, a hlučnost? Ale musim říct, že žádné objektivní negativa už nevidím.
Scream CZE (125)|23.2.2010 22:11
Taky jsem si říkal, když jsem poprvé zkoušel jak dlouho vydrží. Jinak k pevnosti... celkem je pevný. v tomhle patří k ASUSu k tomu o něco líp než standartnímu. Co je podle mě mínus je, že má lesklý povrch. k hlučnosti, při běžné práci je tichý, postupně se ale hluk zvyšuje, ale zas nijak strašně. Třeba jsem hrál Mass Effect a hřál, ale ventilátor mě nijak nerušil. ještě co bych řekl je, že repráky jsou trochu tišší, když má člověk NB na klíně nebo na stolu u kerého sedí tak je to dobré, ale když si člověk odsedne, tak je to horší, ale celkově jsem s tímhle notebookem spokojený + má podsvětlenou klávesnici :)
Stetha (66)|26.2.2010 08:50
[quote=Scream CZE;352473]Taky jsem si říkal, když jsem poprvé zkoušel jak dlouho vydrží. Jinak k pevnosti... celkem je pevný. v tomhle patří k ASUSu k tomu o něco líp než standartnímu. Co je podle mě mínus je, že má lesklý povrch. k hlučnosti, při běžné práci je tichý, postupně se ale hluk zvyšuje, ale zas nijak strašně. Třeba jsem hrál Mass Effect a hřál, ale ventilátor mě nijak nerušil. ještě co bych řekl je, že repráky jsou trochu tišší, když má člověk NB na klíně nebo na stolu u kerého sedí tak je to dobré, ale když si člověk odsedne, tak je to horší, ale celkově jsem s tímhle notebookem spokojený + má podsvětlenou klávesnici :)[/quote]

A nemáš zkušenosti se servisem? Od toho mě hodně odrazují...jinak na jiným fóru padl ještě jako možnost http://www.alza.cz/samsung-r480-cerveny-d154327.htm, nemá někdo zkušenosti?
Scream CZE (125)|26.2.2010 09:31
Z pohledu zákazníka ne. Ale rok a půl jsem v ASUSu opravoval notebooky. a odrazují? nepleteš si to s Acerem. ;) ale zpátky k servisu. Tohle byl důvod proč jsem si kupoval ASUS, bo tam ty lidi znám a tak vím, že ti co to tam odpravujou jsou dobří. :)
Stetha (66)|26.2.2010 10:02
citace z jiného fóra: "Jsem zvědavej jak se potom budeš dohadovat se servisem Asusu (dle mých zkušeností oprava trvá minimálně dva týdny s tím, že se ntb posílá pryč.). U ThinkPadu přineseš ntb, zjistí se závada, notebook si odneseš a běžně používáš a pak jde jeden den na opravu až dojdou potřebné díly... Závada u Lenova = 1 den nemáš notebook, závada u Asusu/Aceru apod. = minimálně 14 dní nemáš notebook"
Scream CZE (125)|26.2.2010 11:24
S tím, že se posílá pryč asi myslel, že se z obchodu posílá do Ostravy, kde se notebooky opravujou. A stěma 14ti dnama je taky blbost, nebo za to nemůžou v ASUSu (často může aji obchod. třeba si pamatuju, že jsem měl opravit NB ještě ten den co přišel, bo v obchodě si ho omylem nechali přes 20 dnů), bo drtivou většinu NB jsem měl opravenou za 1 až 2 dny. Jako stane se, že třeba nejsou díly a musí se čekat až přijdou z Taiwanu, nebo Mexika kde se vyrábí. Ale že by 14 dnů byla nějaká paušální doba, tak s tím nesouhlasím.
Stetha (66)|27.2.2010 01:07
No asi hodně záleží na tom, kdo má štěstí, respektive kdo má smůlu :)
Jinak se tu vyskytl ještě jeden kandidát a to Sony Vaio CW1S1E.. je bohužel nad limit, takže bych ještě musel nějakou korunu našetřit a jak všude píšou, tak má slabou baterii, ale je výkonný, snad i kvalitní, když je od Sony a hlavně mi vzhledově vyhovuje.. nějaké názory? nebo alternativy, když jsem zvýšil cenu?
speedsnail (4876)|27.2.2010 11:19
To Vaio má řádově výkonější grafiku (takže výhoda ve výkonu, nevýhoda v podobě kartší výdrže na baterku). Taky je těžší a proti Asusu je to skoro +5 tisíc. Zvaž si tedy priority "výkon ve hrách" vs "výdrž na baterku + 5 tisic v kapse". Ale rozhodně zajimavej kousek!
Stetha (66)|27.2.2010 12:53
[quote=speedsnail;353506]To Vaio má řádově výkonější grafiku (takže výhoda ve výkonu, nevýhoda v podobě kartší výdrže na baterku). Taky je těžší a proti Asusu je to skoro +5 tisíc. Zvaž si tedy priority "výkon ve hrách" vs "výdrž na baterku + 5 tisic v kapse". Ale rozhodně zajimavej kousek![/quote]
To je právě to, co mi nedá spát, zaplatit 5000 navíc za lepší grafiku, kterou stejně asi nepotřebuju. A není nějak alternativa? Ale aby nebyl tak nehezký jako to Lenovo :)
Stetha (66)|4.3.2010 18:30
Otázka na Scream CZE nebo na kohokoliv jinýho, kdo má ten Asus U80V: je u touchpadu funkce, že když jezdíš nahoru a dolů na pravý straně touchpadu, tak tím scrolluješ stránky? Včera jsem to zkoušel v jednom showroomu a nešlo to (ani u toho Sony Vaio CW1S1E)