reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lavalys Everest mala hodnota Copy u memory

Commanderwar (577)|24.2.2010 17:36
Zdravím po letech jsem se začal zas zabivat tím proč me v tomto testu pametí vykazuji tak malou hodnotu copy
viz obrazek

Stále se na to snažím prijit, prochazel jsem ruzné vysledkové listiny a pododné procesory jak e6750 nebo e 8400 na podobnych či trochu vyšší frekvencich mývai hodnotu copy temeř stejne velkou jako ready nebo write.


ale u me je tato odchylka bych řekl nejak vetši.

snaším se prijit čím by to mohlo byt.....zda neni nekde neco v biosu špatne nastaveny
netušíte prosím nekdo??
everest bench.jpg
DrZelenka (2491)|24.2.2010 17:52
[quote=Commanderwar;352634]Zdravím po letech jsem se začal zas zabivat tím proč me v tomto testu pametí vykazuji tak malou hodnotu copy
viz obrazek

Stále se na to snažím prijit, prochazel jsem ruzné vysledkové listiny a pododné procesory jak e6750 nebo e 8400 na podobnych či trochu vyšší frekvencich mývai hodnotu copy temeř stejne velkou jako ready nebo write.


ale u me je tato odchylka bych řekl nejak vetši.

snaším se prijit čím by to mohlo byt.....zda neni nekde neco v biosu špatne nastaveny
netušíte prosím nekdo??[/quote]

Tam de o frekvenci pameti spise. Nekoukal jsi na rychlejsi pameti? Btw az tak spatnej vysledek to neni ...

https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=18411
Commanderwar (577)|24.2.2010 18:10
jo je pravda že malo kdo ma pameti na puvodni frekvenci....ale i tak meli vysledky spiše dost rovnomerne...vetsinou všechny 3 hodnoty podobne velike.

zaraži me že i starší prosíky z řady e6xxx...mnohy na podobny frekvenci dosahuji o dost lepších vysledku.

je mi to zahadou prohledavám google zda na nejakym cizim foru nenajdu primo muj procík, ale zatím nic:)
e8200 nebyla zrovna moc v kurzu.)
speedsnail (4876)|24.2.2010 18:26
O procesor vůbec nejde. Záleží na chipsetu a nastavení. Fsb máš sice 400 ale jaký je nastavený strap (vnitřní dělička chipsetu) na P35 by to mělo jít měnit.
DrZelenka (2491)|24.2.2010 18:28
[quote=Commanderwar;352650]jo je pravda že malo kdo ma pameti na puvodni frekvenci....ale i tak meli vysledky spiše dost rovnomerne...vetsinou všechny 3 hodnoty podobne velike.

zaraži me že i starší prosíky z řady e6xxx...mnohy na podobny frekvenci dosahuji o dost lepších vysledku.

je mi to zahadou prohledavám google zda na nejakym cizim foru nenajdu primo muj procík, ale zatím nic:)
e8200 nebyla zrovna moc v kurzu.)[/quote]

Tak jeste jednou. PROCESOR NEMA VLIV NA VYKON PAMETI

Koukal jsi se na ten odkaz? Pri dany frekvenci a casovani mas normalni vysledky (akorat se ti propad copy ... zkousel jsi ten test vickrat? nevytizilo ti ty pameti neco?)

//EDIT - pardon, koukam ,ze jsem ten prvni prispevek upravoval pred odeslanim a tu cast o nulovym vlivu CPU sem nejak zapomnel dopsat
Commanderwar (577)|24.2.2010 18:39
ok ok :)....chapu že procak na to tedy vliv nema:)

no zkoušel jsem ho vicekrat, a na vicero verzich everestu ted dokonce na nejaky posledni ktera neni beta tuším že 5.30.

v pc mi defakto nic nebeží všechno mam vypnuty. vytížení pametí me správce uloh ukazuje v naprotým klidu
neco kolem 25 až 28% ze 3326 mb ram.
leda že by to delalo neco skrytě a to prave třeba hledáme:)...ale podle me....to timto asi nebude.
Commanderwar (577)|24.2.2010 18:43
[quote=speedsnail;352653]O procesor vůbec nejde. Záleží na chipsetu a nastavení. Fsb máš sice 400 ale jaký je nastavený strap (vnitřní dělička chipsetu) na P35 by to mělo jít měnit.[/quote]

zde moc netuším o čem to mluviš:)

napriklad v jednom testu maji čteni u teto desky neco kolem 10 000,a ja mel neco kolem 7000, vim že to ted neni problem ktery tu řeším, ale zajimavy to je kde k temto hodnotam prisli

co teda jeste novy bios??..muj bios je nekdy z roku 2007 a od ty doby vyšli další 4
DrZelenka (2491)|26.2.2010 19:15
[quote=Commanderwar;352662]zde moc netuším o čem to mluviš:)

napriklad v jednom testu maji čteni u teto desky neco kolem 10 000,a ja mel neco kolem 7000, vim že to ted neni problem ktery tu řeším, ale zajimavy to je kde k temto hodnotam prisli

co teda jeste novy bios??..muj bios je nekdy z roku 2007 a od ty doby vyšli další 4[/quote]

A koukal jsi se jaky pouzili pameti? Pouzivaji poradny DDR2 pameti 1066Mhz s nizkym casovanim! Porid si taky takovy pameti a dosahnes +- stejnych hodnost jako oni.

Btw co mas za pameti? 2x2GB na 32 bit systemu?
Georginek (2957)|26.2.2010 19:53
E8400, P45,Patriot 1066Mhz 5-5-5-15

Doporucuji otestovat nekolikrat, potazmo nejlepe hned po najeti winu..... Hlavne at zadny program nepracuje, pak to meni vysledky..

Jaky mas presne pameti?? :rules
Bez názvu.JPG
DrZelenka (2491)|26.2.2010 23:15
Tady je jeste pro porovnani vysledek obyc. 800Mhz pametma. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36801

Koukam ,ze mam spatne nastaveny casovani :) Aspon si mam zejtra s cim hrat.
everest.jpg
husky14 (4214)|26.2.2010 23:52
Jen pro informaci: speciálně u Everestu musíte použít stejnou verzi programu, jinak nemá moc smysl ty výsledky porovnávat ;)