reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

XP nevidí externí E-SATA box s HDD

maron (22)|24.2.2010 17:54
Ahoj lidi.
Prosím o nakopnutí správným směrem, kde hledat chybu, ale hlavně jak zjednat nápravu...
Mám externí e-sata box s HDD Sata2. Po připojení do PC jej ale XP nevidí, pokud neprovedu:
Tento počítač/Vlastnosti/HardWare/Správce zařízení/Diskové jednotky/Vyhledat změny zařízení.... a dojde k detekci a mohu s ním pracovat- je to vopruz!
Proč jej nevidí rovnou, a proč si to nepamatuje?
Pokud ten box připojím jako USB- je to OK. Na ntb s W7 je to také OK
Poraďte PLS, jak postupovat. Moc děkuji.
62kokos (156)|24.2.2010 21:23
Nevím na jaký řadič máš e-sata připojený. Já ho mám na přídavný jMicron 362, který mám přepnutý na ACHI a doinstalovaný ovladače do XP na ACHI a nemám žádný problém.
maron (22)|24.2.2010 21:42
Promin mi způsob, jakým ti to popíšu- jsem zelenáč...

..do základní desky (GA-965P-DQ6 ) na žlutý SATA konektor jsem zapojil rozšiřující "externí rozbočku" s 2x E-SATA konektorem...
62kokos (156)|24.2.2010 22:01
Na tvé desce je přídavný řadič jMicron v těch fialových konektorech.
maron (22)|24.2.2010 22:51
Ok, tak že to rozšíření zapojím do toho fialového konektoru a co dál? (pokud možno polopaticky...)
62kokos (156)|25.2.2010 08:26
Nevím jestli to dokáži přesně popsat,protože desku podobné té tvé 965P-DS4, už nemám. Ale co si pamatuji tak jsem postupoval takto:Při instalaci XP jsem dal přes F6 a disketu ovladač na IDE řadič.Po nainstalováni XP, jsem v biosu desky přepl přídavný řadič (fialové konektory) takto-- Onboard SATA/IDE Device: Enabled
Onboard SATA/IDE Ctrl Mode: AHCI
Ve win xp jsem doinstaloval ovladače na řadič AHCI. Možná je už máš nainstalovaný po přepnutí řadiče se sami zavedou. Po zapnutí PC (mám vypnuté úvodní logo) probíhá post desky a v závěrečné fázi přídavný řadič detekuj zařízení na něm připojené (já mám starou cd rom ATA ) a co zjistí napíše v zelené barvě. Po spuštěni XP a připojení přídavného boxu
e-sata, probíhá vše stejné jako při USB připojení.Dole v liště se objeví ikonka na bezpečně odebrání hardware. Na novém pc,deska-Gigabyte P55-UD4 probíhá vše stejně, akorát se
dole v liště nic neobjevuje( bezpečně odebrat hardware), možná je to tím,že jsem Xp na novou desku znovu neinstaloval.