reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

win 7 UN-install

Lukáš 85 (132)|24.2.2010 18:32
Zdravím přátelé...chci odinstalovat RC verzi Win 7 ze svého pc. Zajímá mě správný a bezpečný postup,možnost zachovaní ,,hodících" se složek, tipy atd. Může být zachována složka Program Files? Mám zde nainstalovány různé programy atd. , používám 2 systémy , na každém disku jiný. Tudíš i 2 program Files...jde mi např. i o zkopírování uložených levelů z her hraných pod win 7...Díky..
durib (1141)|24.2.2010 19:38
To je trochu problematicke. Programy budes muset nainstalovat znova -predejdes tak pripadnym jeste horsim problemum. Nastaveni aplikaci by slo presunout pomoci "config"uracnich souboru, ale ne vzdy to funguje. Co se tyka ulozenych pozic, neni to takovy problem. Staci zkopirovat tu slozku na "nove" umisteni v novem systemu. Obvykle se pozice ukladaji nekam do "Dokumenty", nebo primo do adresare se hrou. Nekdy vsak budes muset pouzit fci Hledat a podle nazvu hry vyhledas i tu slozku (nekdy se totiz schova do Data aplikaci, nebo Local settings) a nebo nekdy ji hra vytvori az po ulozeni alespon 1 pozice.
kevin00 (10238)|25.2.2010 06:25
[quote=Lukáš 85;352657]Může být zachována složka Program Files? [/quote]

Může, ale bude Ti k ničemu. V jiném OS ji nelze použít.

[quote=Lukáš 85;352657]jde mi např. i o zkopírování uložených levelů z her hraných pod win 7...Díky..[/quote]

Savy jednotlivých her lze bez problémů přenést do nového OS.
Lukáš 85 (132)|25.2.2010 07:41
Děkuju...ještě mi prosím napište konkrétní postup odinstalace systému. Kam mám kliknout atd. Nevíte, zda mi pod XP poběží i Itunes? Zvykl jsem si na ně tak bych se s nimy nerad loučil...
durib (1141)|25.2.2010 09:23
[quote=Lukáš 85;352657]používám 2 systémy , na každém disku jiný.[/quote]
Pokud je to tak, jak pises, nemusis odinstalovavat. Pokud je opravdu system 1 na disku 1 nezavisly na disku 2 a naopak, neni nic lehciho, nez ten druhy disk zformatovat. Zalohuj si tedy potrebne data z disku 1 (kde mas system, ktery nepotrebujes). Potom bych radeji jeste na zkousku disk 1 odpojil a zkusil rozjet ten druhy system.
Ted me tak napada- jak vybiras, do ktereho OS ti PC najede? To menis boot prioritu pokazde, kdyz chces jiny OS? Mozna pak bude binec s pismenkama, dej sem jeste screen z Tento pocitac (pravym)- spravovat- uloziste-"správa disků" a oznac oddily, kde mas ty systemy.
Dojigiri (1629)|25.2.2010 09:50
Záleží taky na jakým disku máš jakej systém (XP je na prvním, W7 na druhým, používáš boot loader W7 - anebo nějak jinak? - na tom závisí vhodný postup) - v základu stačí klidně i jenom ze systému, kterej chceš zachovat, smazat složky druhýho systému. Ovšem pokud např. budeš chtít obnovovat boot loader XP, je potřeba do recovery console a příkazy fixboot a fixmbr.

Co se týká save her a programů, to si musíš najít pro každou konkrétní hru, kam ukládá savy (novější hry většinou pod Dokumenty, ale jsou i hry který si to ukládají do svojí instalační složky) a ozálohovat si je někam před smazáním/formátem. Různý programy a hry to mají různě takže neexistuje univerzální postup.
Lukáš 85 (132)|26.2.2010 07:41
ok,ok...pro upřesnění- mám dva fizické disky a to Maxtor 160 GB a druhý je Samsung 400 GB. Každý disk má 2 oddíly. Na Maxtoru klasické D a C, kde je OS Win XP a na Samsungu oddíly H a I ( na I je OS Win 7 -klacické I/Program Files atd. místo C/ Program files). Po zapnutí pc se objeví černá obrazovka-obecné informace,jakmile zhasne objeví se druhá, kde se mě pc ptá jaký OS chci použít. Podle potřeby si vyberu. O vymazání celého disku Samsung jsem již uvažoval, alvšak nejsem si jistý,zda by se zálohovaná data vešla na Maxtor. Stačí tedy vymazat všechny nepotřebné složky?
Dojigiri (1629)|26.2.2010 09:26
V principu by to mělo stačit (akorát zůstane v nabídce po spuštění a zůstane ti tam asi boot loader ze 7, což obecně není příliš na závadu, pouze pokud by bylo potřeba do něj něco přidávat/ubírat, tak pod XP to myslím nejde - pak by bylo třeba ještě obnovit boot loader XP).