reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozdeleni disku a Acronis

Georginek (2957)|24.2.2010 20:19
Panove, mel bych takovej mensi dotaz. Asi si jako obvykle odpovim sam, ale rad bych vas pozadal, kdybych se pletl, prosim opravte me....

Tudiz jedna se o toto:
Mam Samsung F1 1TB rozdelen na C: kde je systemXP a na F: kde mam data
A Samsung F3 500GB kde je jen G: a tam mam hry.

Je to trochu prehazeny, protoze jsem menil disky a takhle to bylo nejrychlejsi (nereste pismena jednotek)

No a ma otazka zni:
1)
Pokud mam nainstalovane hry na G a zmenim pomoci Acronisu pismeno disku rekneme na D, tak pote by neodpovidala cesta odkazu, instalaci a podobne, takze by to asi nejspise neslo, a musel bych instalovat vse znova ze????
2)
A protoze uz prece jenom Xp je staresina, koupil sem si Winy7 a rad bych je hodil na druhy disk, tj, ze bych rad rozdelil ten disk G (Samsung F3 500GB) na dva oddily....... Kde na jednom bych rad nechal hry(disk G) a na E nahral system WIN7
Kdyz rozdelim pomoci Acronisu ten G s hrama na G a E, cesty u XP zustanou zachovany, ne?
3)
Nevim proc, ale rad bych si jeste zatim ponechal i funkcni XP, jinak bych tohle neresil.........
4)
No a posledni co me napada je, pokud budu mit funkcni XP i WIN7, tak muzu mit hry nahrane na G (zaroven pro XP i pro WIN7) Nebo to musi byt pro kazdy system zvlast (myslim jako 2x instalovane v jinym adresari, nebo to muze byt ve stejnym????

:idea
62kokos (156)|24.2.2010 21:02
Ano jeto přesně tak jak jsi to popsal. Hry pro XP i V7 můžeš mít v jednom oddílu. Některé hry spustíš na obou systémech, i když je budeš míti nainstalované jenom v jednom systému.
Scream CZE (125)|24.2.2010 21:22
1, Když změníš písmenko, tak se s hrama nic nestane. Jenom když třeba poklikáš na odkaz na ploše, tak budeš muset zadat novou cestu. Jinak by všecko mělo fungovat normálně.
DrZelenka (2491)|24.2.2010 22:20
1) U nekterych her postaci jen upravit zastupce, ale u nekterych bude potreba jeste zmenit cestu v registrech, ale nic vic by nemelo byt potreba udelat

2) Pokud zachovas pismeno, tak si toho XP (krome zmeny kapacity a noveho oddilu) ani nevsimnou. Jinak viz. bod 1

3) Proc ne, dualboot XP + W7 (RC) jsem sam mel a funguje to normalne.

4) Tam si nejsem jisty, ale v pripade, ze oba systemy budou 64bit (nebo 32bit, i kdyz to v pripade W7 nechapu) a dana hra bude delana pouze pro DX9 (nebo mas "pouze" DX9 kartu), tak by to problemy delat nemuselo (krome bordelu v ulozenych pozicich, ktery se casto ukladaj do dokumentu ,...).

Co se tyce bodu 1 a 4, tak to vyzkousis a uvidis. Tady bude zalezet na tom co to je za hry a jak se zachovaj.
Georginek (2957)|24.2.2010 22:34
No tak XP mam 32bit a WIN7 64bit, tak nevim....
No tak tam nektery hry budu mit 2x.Stejne ocekavam, ze XP opustim. Nemuzu prece zpravovat 2 systemy (prijde mi to i zbytecne). Ale fakt je ten, ze se mi moc XP opoustet nechce jelikoz je mam krasne poladeny.....
Kartu mam na DX10.......
To me dohani k dalsi otazce:
Je nejaka moznost ve WIN7 rozhodnout si, nebo spustit proste hru bud v DX9 nebo DX10 nebo je to napevno dany???

No a posledni : Je treba nejak specialne upravit spousteni, aby mi to hodilo nabidku obou systemu???? Abych nemusel pri kazdym pousteni jinyho systemu lezt do Biosu a menit Bootovaci sekvenci???
DrZelenka (2491)|24.2.2010 22:57
Ja jen nainstaloval win 7 a pri kazdem startu to ukazalo vyber systemu a pak bootovalo do vybraneho.

U 64bit a 32bit systemu muze byt problem, ze se nektera hra nainstaluje v 64 bit verzi a tu 32bit XP nespusti.

Co se tyce DX9/10, tak tam podle me opet zalezi na hre. Co sem mel zkusenosti, tak uz nevim ktera hra to byla, ale na W7 se me nainstalovala jak DX9, tak DX10 verze a ve slozce s hrou byly 2 exe soubory, pro kazdy DX jeden.