Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 10 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 136

Téma: Víkendová diskuze: Distribuované výpočty

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od gigadisk Zobrazit příspěvek
    Těm co brečí, jak si lék nebudou moct dovolit to celkem přeju.

Ale jsou, pokud člověk chce a má "požadované" vzdělání, tak si to u každého projektu může přečíst. Ale obyčejný český člověk, neumí anglicky a tak radši bude všude do krve tvrdit, že výsledky nikde nejsou.
    To jsou zase řeči "rádoby chytrého"

Uvidíme, třeba příští rok, až tu bude další diskuze už budeme moct oslavovat, že konečně máme pilulku na rakovinu, aids a termonukleární elektrárny.
    Jestli ten lék bude, tak věř tomu, že se tobě stejně nedostane

Nováček
    Registrace
    May 2006

Konkretni vysledky by mohly prekvapit. Onehdy jsem videl v nejakem mediu zpravu, ze v CR vlastni neco pres 50% domacnosti pc s internetem. Pak tu bude par lidi s dobrym pc, co by mohli pomoci. Nejakych 10 krapu by mohlo byti jako jeden slusny pocitac. Takze celkem pochybuji o vypocetni sile domaciho pc. Je dobre citit se obcas dulezite, ale toto vypada jako dalsi ulet nadsencu z IT for. Pokud nekdo chce iniciativu, at vytvori medialni kampan. Na pokrikovani po forech nikdo neni zvedavej. A ty keci s tim lidstvem jsou uplne mimo. Jak dlouho by trvalo rozsireni noveho leku, do te doby jeste spousta lidi zemre. Staci se podivat, jak dlouho tu ty nemoci jsou, takze par hodin urychleni vypoctu nikoho nezachrani a vzdycky bude pulka sveta chuda aneb ta mince.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

No klidne rad poskytnu stroj s vykonem navic. Jen by me zajimalo par veci, kdyz uz je tady dost odborniku, co to provozuji.
    1. Muze byt PC zapnute jen kdyz chci ja? Nemusim jej provozovat jako server, ze ne...
    2. Jak je to s ubiranim vykonu? Kdyz projizdim net, neni problem, ale kdyz treba bych chtel editovat video (nebo pocitat superpi ), pozastavi se provadeni tech vypoctu a uvolni se mi pozadovany vykon?
    3. Kolik pameti a mista na disku to zabere?
    4. Jak je to s bezpecnosti tech programu? Prijimam a odesilam data...
    5. Doporucte neco

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Distribuovaných výpočtů se již dávno nezúčastňuji. A je mi srdečně jedno, jestli někomu pomůžu/nepomůžu. Názory o pomoci lidstvu či slovo jako nezisková organizace mě docela dost pobaví ...
    Beru tě, přestal jsi s DC, zlomil jsi nad tím hůl a sem rád, že tě baví "Názory o pomoci lidstvu".

Když je to tak "souper trouper" proč se o tom nikde nepíše, proč běžný uživatel nikde nevidí ony výsledky ? Nemíním své peníze vyhazovat z okna, když pak na stejnou nemoc, na kterou "jsem pomohl" najít lék zemřu, protože nejsem "vyvolený".
    Píše se o tom, ale tebe zajímají poslední novinky v řadách hardware a dokážeš mi z fleku říct, která ATI 50xx řady dělá 3D marků v Crysis. A určitě se dokážeš hodiny bavit o Fermi.

Ne to není nesmysl ... lékařská pomoc se Ti dostane, ale naprosto základní. Nové léky si mohou dovolit pouze Ti, kteří si je zaplatí a mají na ně. Léčba obyčejných nemocí není levná, natož komplikovanějších či nemocí provázejících Tě celý život.

Panebože co je mi do Afriky ? Kdo pomůže mě ? Ono je jednoduché říci oni jsou Afričani a mají se strašně špatně všichni jim honem pomozte ... copak dělají Afričančata pro to, aby se měli lépe či aby se měl lépe zbytek světa
    Základní ošetření máš placený ze zdravotního pojištění. Nadstandardní péče by měla být placená. A nikdo netvrdí, že za pár let budou pořád stejné úkony nestandardní.

Taky tady můžu napsat co je mi do tebe, vůbec nic. A až se ti jednou něco stane a nebudě ti mít kdo pomoct, tak ti taky zbytek světa nebude pokládat stejnou otázku, ale pomůžou ti.

Jestli ten lék bude, tak věř tomu, že se tobě stejně nedostane
    Na toho chytrého si tu hraješ jenom ty. Zatím z těch tvých rádoby komentářů mám jen dojem, že tahle diskuze nebyla tvá šťastná a více by ti sedlo třeba přetaktování tvého Phenoma a už i nucené škemrání o RB za "tvojí pomoc"... mi nesedí, ty někomu pomáháš a afričani sou ti ukradení. Takže nepomáháš jen tak, jsou v tom body. Ale lidi ti děkují za to, že jsi jim pomohl s trápením a ne za to, že si dáš něco do podpisu.

Mithril

Citace Původně odesláno od durib Zobrazit příspěvek
    No klidne rad poskytnu stroj s vykonem navic. Jen by me zajimalo par veci, kdyz uz je tady dost odborniku, co to provozuji.
    1. Muze byt PC zapnute jen kdyz chci ja? Nemusim jej provozovat jako server, ze ne...
    2. Jak je to s ubiranim vykonu? Kdyz projizdim net, neni problem, ale kdyz treba bych chtel editovat video (nebo pocitat superpi ), pozastavi se provadeni tech vypoctu a uvolni se mi pozadovany vykon?
    3. Kolik pameti a mista na disku to zabere?
    4. Jak je to s bezpecnosti tech programu? Prijimam a odesilam data...
    5. Doporucte neco
    1. Samozřejmě, program tě nějak neomezuje, prostě běží, když je počítač zapnutý, při vypnutí počítače se rozpočítaná práce uloží a pokračuje se opět při zapnutí.
    2. Ano, uvolní. BOINC má nejnižší prioritu, takže když spustí nějaký jiný program, tak mu okamžitě uvolní potřebný výkon.
    3. To je u každého projektu různé. Většina projektů se pohybuje v rozmezí 5-50 MB paměti za jednotku, některé jdou i lehce přes 100 MB. Existuje pár programů, které jsou velmi náročné na paměť, berou si i přes 500 MB, ale to jsou výjimky. Nic ti nebrání si vybrat takový program, který bude splňovat tvoje požadavky na náročnost.
    4. Tyto programy komunikují pouze se serverem projektu. Nikdo nikdy nezaznamenal žádný bezpečnostní problém.
    5. Záleží, co chceš počítat. Nové technologie, medicínu, matematiku, vesmír, nebo něco jiného?

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

... tak ti taky zbytek světa nebude pokládat stejnou otázku, ale pomůžou ti.
    Dovol, abych se zasmál ...

... ty někomu pomáháš a afričani sou ti ukradení. Takže nepomáháš jen tak, jsou v tom body. Ale lidi ti děkují za to, že jsi jim pomohl s trápením a ne za to, že si dáš něco do podpisu.
    Srovnáváš jablka a třešně. Rada na SHW mě nestojí peníze a výsledek je viditelný, což se o Afričančatech říci nedá. Distribuované výpočty mě stojí pouze peníze s pro mě nulovým výsledkem

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Mithril Zobrazit příspěvek
    berou si i přes 500 MB
    Tak to nee, mam jen 2 GB. Neco do 100 MB by i stacilo

Citace Původně odesláno od Mithril Zobrazit příspěvek
    5. Záleží, co chceš počítat. Nové technologie, medicínu, matematiku, vesmír, nebo něco jiného?
    Astrofyziku, nebo teoretickou fyziku. Matematice se taky nebranim. Je i neco, co by mohlo vyuzit integrovanou HD4200?

6. Jeste me napada- jak je to s vytizenim internetu? Jak moc si to ukousne z Down/Up a jak se to projevi na ping? Hraju obcas CSS a s odezvou 20ms se davaji headshoty lepe

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Ne to není nesmysl ... lékařská pomoc se Ti dostane, ale naprosto základní. Nové léky si mohou dovolit pouze Ti, kteří si je zaplatí a mají na ně. Léčba obyčejných nemocí není levná, natož komplikovanějších či nemocí provázejících Tě celý život.

Panebože co je mi do Afriky ? Kdo pomůže mě ? Ono je jednoduché říci oni jsou Afričani a mají se strašně špatně všichni jim honem pomozte ... copak dělají Afričančata pro to, aby se měli lépe či aby se měl lépe zbytek světa
    Tak to už snad přeháníš, nemyslíš?
    Na jednu stranu se zde volá po příkladech a když někdo uvede příklad pomoci, bereš to z osobního hlediska. Když tě nezajímá malárie, kterou se ročně nakazí i tisíce evropanů na dovolené a od nich další tisíce lidí v jejich domovině, třeba tě bude zajímat zaměření jiných projektů. Již jsem to zde jednou uvedl, je jich více než 100 a některý by ti třeba mohl sednout.

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Kdysi jsem počítal něco s neštovicema, ale nikdy jsem z toho neviděl žádný reálný výsledky (že by se skutečně něčeho dosáhlo) a tak jsem tedy dal přednost tichu a chladu před altruismem.
    Hledal jsi ty výsledky? On ti je poštou domů asi nikdo nepošle. To je jeden z hlavních problémů lidí, kteří DC opouštějí. Hovoří o tom, že to nic nepřineslo, ale přitom ani ty výsledky nehledají a nepřečtou si na stránkách projektů o dosaženém pokroku.

Ten výzkum neštovic který popisuješ, byl první z projektů World Community Grid, který zastřešuje po technické stránce IBM a právě výsledky tohoto výzkumu rozjely obrovský multiprojekt, který dnes čítá 8 samostatných projektů, tedy zkoumá 8 různých nemocí. Všechny dotčené instituce pro přistoupení k World Community Grid musejí podepsat, že výsledky budou veřejně všem k dispozici, to již zde také padlo.

Mithril

Citace Původně odesláno od durib Zobrazit příspěvek
    Tak to nee, mam jen 2 GB. Neco do 100 MB by i stacilo

Astrofyziku, nebo teoretickou fyziku. Matematice se taky nebranim. Je i neco, co by mohlo vyuzit integrovanou HD4200?

6. Jeste me napada- jak je to s vytizenim internetu? Jak moc si to ukousne z Down/Up a jak se to projevi na ping? Hraju obcas CSS a s odezvou 20ms se davaji headshoty lepe
    Neboj, těch 500 MB je vážně extrém. U většiny projektů se toho bát nemusíš.

V tom případě bych ti mohl doporučit například projekt Einstein@home, Primegrid, spinhenge@home, uFluids@home (i když ten využívá skoro 200MB), Ibercivic, ABC@home,... našlo by se i něco dalšího, zrovna v téhle oblasti nejsem expert. Info o projektech raději vypisovat nebudu, bylo by to na hodně dlouho, můžeš se podívat na stránky www.czechnationalteam.cz, vlevo nahoře tlačítko projekty a tam je najdeš všechny i s popisem. Případně je najde pomocí google. :-)

6. Internet se využívá pouze, když se přijímá nebo odesílá nová práce. Naprostá většina projektů přijímá a odesílá jednotky menší než 1MB (často pouze v desítkách a stovkách kB) takže se to na rychlosti internetu neprojeví, nebo maximálně na pár sekund. Případně si v BOINC manageru můžes nastavit čas, kdy se program bude smět spojit s internetem, takže tam si můžes nastavit časy, kdy se připojí, jinak ne.

CNT-Jamoko

[quote=kevin00;353283]Ne to není nesmysl ... lékařská pomoc se Ti dostane, ale naprosto základní. Nové léky si mohou dovolit pouze Ti, kteří si je zaplatí a mají na ně. Léčba obyčejných nemocí není levná, natož komplikovanějších či nemocí provázejících Tě celý život.

Panebože co je mi do Afriky ? Kdo pomůže mě ? Ono je jednoduché říci oni jsou Afričani a mají se strašně špatně všichni jim honem pomozte ... copak dělají Afričančata pro to, aby se měli lépe či aby se měl lépe zbytek světa ;)[/quote]

Ty ses taky dobrej.

veskere tve prispevky jen dokazuji tvoji naprostou sobeckost a smysl pro osobni prospech. Jakmile na tom nevydelas, tak te to nezajima.

Praktickych vysledku, hlavne v matematickych projektech je hodne. Bohuzel tebe asi nezajimaji, ale nekoho ano.

Pokud ti nejde o Africana, tak proc ne. Jen by me zajimalo, co bys rikal, kdybys byl African.

Byl si nekdy v Africe? Asi ne co? Prazskej Karlin po povodnich je luxus proti Africe.
    To ti pak dojde, ze se tady mas jak prase v zite. Resis, jestli si koupis sunku premium nebo nizkotucnou. Heh, chce se mi z tvych nazoru blejt.

Zapojeni do techto veci je naprosto dobrovolne a je jen na osobnim presvedceni jednotlivec, zda nevyuzity vykon sveho domaciho PC venuje necemu lepsimu, nez vyrobe tepla, jakozto vedlejsiho produktu jeho cinnosti.

No co, tak zaplatis o 100 Kc mesicne vic. To je 5 piv, jedny cigara, 3,5 litru benzinu. To je prd.

Sam aktivne pocitam rok a pul. V minulosti jsem pocital take. Dnes se CNT staram o Tymove pocitace, tito hosi a damy do nich vrazili nemale prostredky, radove 150 tis. Myslis, ze se ptali nekoho jestli jim to nekdo zaplati? Jestli pujdou naradu jako prvni az bude lek? Zda dostanou prednostne revolucni auto s pohonem na vodu? Asi ne. Proste dali prachy na dobrou vec s pocitem, ze to nekomu nekde nekdy pomuze. I kdyby to melo zachranit jediny zivot (treba ten tvuj) tak je to dobra vec.

Precti si clanek [url]http://pctuning.tyden.cz/multimedia/16-elektronika/16549-pc-iqe-pocitac-pro-zachranu-lidskych-zivotu[/url] a pak povidej neco o Africanech. Chtel bych te videt na miste rodicu Michala Pavelky.

Jestli se nad tim aspon trochu nezamyslis, tak ses ubozak.

Pokud je muj prispevek v rozporu s pravidly fora, tak ho maznete.

Zdar a silu, najdes v pivu.

jamoko

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Citace:
    Původně odesláno od gigadisk Zobrazit příspěvek
    Ale jsou, pokud člověk chce a má "požadované" vzdělání, tak si to u každého projektu může přečíst. Ale obyčejný český člověk, neumí anglicky a tak radši bude všude do krve tvrdit, že výsledky nikde nejsou.

Se studiem výsledků z jednoho příkladného biologického projektu, můžeš začít zde:
    http://boinc.bakerlab.org/rosetta/ra...ctions_old.php
    nebo třeba zde:
    http://boinc.bakerlab.org/rosetta/rah_publications.php

Až si to nastuduješ zjistíš, že to skutečně k něčemu dobré je. Pokud by se ti to náhodou nechtělo celé pročítat, mrkni alespoň na popis některých biologických projektů v češtině, třeba alespoň z toho pochopíš, že to vědecké zázemí skutečně má a že ty projekty pomáhají všem, na celém světě:

http://www.czechnationalteam.cz/view...nku=2006100003
    http://www.czechnationalteam.cz/view...nku=2005120001
    http://www.czechnationalteam.cz/view...nku=2007020002
    http://www.czechnationalteam.cz/view...nku=2007060002
    http://www.czechnationalteam.cz/view...nku=2008080001
    http://www.czechnationalteam.cz/view...nku=2008090001
    http://www.czechnationalteam.cz/view...nku=2009100003
    http://www.czechnationalteam.cz/view...nku=2006120001

Zároveň bych tím chtěl vyvrátit to co zde zaznělo, že se o tom nikde nepíše, ale píše a i u nás. Jen to není bulvár, tedy podobné informace je potřeba hledat. Opět jsem zde uvedl jen oblast biologie, která se zde (nevím proč) skloňuje v celé diskusi, ale distribuované výpočty nejsou z daleka jen o ní.

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od XARAA Zobrazit příspěvek
    Konkretni vysledky by mohly prekvapit. Onehdy jsem videl v nejakem mediu zpravu, ze v CR vlastni neco pres 50% domacnosti pc s internetem. Pak tu bude par lidi s dobrym pc, co by mohli pomoci. Nejakych 10 krapu by mohlo byti jako jeden slusny pocitac. Takze celkem pochybuji o vypocetni sile domaciho pc. Je dobre citit se obcas dulezite, ale toto vypada jako dalsi ulet nadsencu z IT for. Pokud nekdo chce iniciativu, at vytvori medialni kampan. Na pokrikovani po forech nikdo neni zvedavej. A ty keci s tim lidstvem jsou uplne mimo. Jak dlouho by trvalo rozsireni noveho leku, do te doby jeste spousta lidi zemre. Staci se podivat, jak dlouho tu ty nemoci jsou, takze par hodin urychleni vypoctu nikoho nezachrani a vzdycky bude pulka sveta chuda aneb ta mince.
    Jen v našem Czech National Teamu je již téměř 9.000 členů a tedy i minimálně dvojnásobek počítačů. To již dává dohromady velice slušný výkon a ne nadarmo se řadí na šesté místo na světě v této oblasti. Články vycházejí na různých serverech s různým zaměřením.

Problém s jakoukoliv velkou osvětou je jasný, vše stojí peníze a ty by do toho někdo musel dát. I bez velké mediální kampaně je poměr odváděného výkonu v distribuovaných výpočtech na počet obyvatel u nás na světové špičce a to i přes to, že se mnohým může zdát že o tom nikde neslyší a že je to věc několika nadšenců. Naštěstí není, jelikož počítač má dnes doma mnoho lidí, internet také a většina lidí se jej nebojí dlouhodoběji naplno zatížit něčím co je i k užitku a ne jen testy na chlubení.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Internet je stejne porad nekvalitni medium. Urcite to v americe bude bezne obsazeno v casopisech. Tady vysledky nejsou a tedy se o tom ani nikde nepise. Cela evropa stoji za hovno dnes. Akorat se nekdo patla se strankama.

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od CNT-Jamoko Zobrazit příspěvek
    Ty ses taky dobrej.

veskere tve prispevky jen dokazuji tvoji naprostou sobeckost a smysl pro osobni prospech. Jakmile na tom nevydelas, tak te to nezajima.

Zdar a silu, najdes v pivu.

jamoko
    asi hodne nechapes, co chce kevin rici..., on nemluvi o svem osobnim prospechu, ale osobnim prospechu jinych, kteri resi jen svou penezenku... a zneuzivaji enthusiasmu "mladych a blbych"..., neber to ve zlem..
    to co si ja zazil s "urednickymi doktory" , bych nikomu nepral, na druhou stranu mi malo placeni ODBORNICI hodne pomohli
    a nejen v nasem state neverim, ze se bezne dostanes k potrebne spickove lecbe, ani ne tak pro $$$, spise proto, ze nevis kam se obratit, nemas ty SPRAVNE ZNAME, kteri te doporuci atd..., to vse je z me vlastni zkusenosti..., bohuzel....

Strana 3 z 10 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: AMD se snoubí s ARM
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 05-11-2012, 12:52
  3. Víkendová diskuze: Synchronizace dat
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 29-10-2012, 20:32
  4. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  5. Víkendová diskuze: Využíváte GPU výpočty?
    Reakcí: 75
    Poslední příspěvek: 17-05-2012, 17:34