Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Software: Instalace Windows 7

Neregistrovaný

Jméno tazatele: Honza

Znění dotazu:
    Dobrý den.
    Mám vážné Problémy s instalací Windows 7.
    Mám oficiální verzi Windows 7 Perofesional 64b, s platnou licencí.
    Při instalaci mi na začátku po zadání jazyka stále píše že mu chybí jakýsi OVLADAČ k CD/DVD mechanice, což je opravdu nesmysl.
    Vyzkoušel jsem spoustu možností:
    -výměna dvd mechaniky.
    -Opětovné vypáleni systému na kvalitní dvd disk tou nejpomalejší rychlostí.
    -vyjmutí všeho nepotřebného hardwaru z počítače
    -různá přenastavení BIOSU
    -výmněna všeho možného hardwaru, včetně klávesnice, monitru, myši a podobně
    - dokonce jsem stáhl ovladače a zkoušel je načíst ať už z DVD disku nebo z USB disku.

Můj PC: Core 2 Duo 6300, deska Gigabyte 965 p DS3, 2 gb ram, Ati radeon HD4670, disk Samrung F1 1TB.
    Vše je dostačujcí a kompatibilní s Windows 7.

Děkuji, na shledanou.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
    Windows 7 Pro 64b

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Já měl na jednom PC taky podobný problémy (ale mně nešlo vůbec nabootovat DVD Win7 RC) tak jsem si na to připravil CD s vyextraktovaným WinPE (ale už nevím podle kterýho přesnýho postupu jsem to dělal, na internetu je jich víc) a samotnou instalaci pak spouštěl z USB flash disku.

Nebo je varianta to překopírovat rovnou celý na flash a udělat ho bootovací a zkusit to bootovat a instalovat z USB - nějakej postup je např. tady http://maketecheasier.com/boot-and-i...ive/2009/01/23 - v principu naformátovat USB flashdisk na NTFS (aby na něj šly dát velký soubory), nastavit partition jako aktivní (bootovací) - spustit příkazovou řádku jako správce, "diskpart", "list disk", "select disk 1" (číslo podle předchozího list disk), "list partition", "select partition 1", "active", vložit DVD W7, v příkaz. řádce přejít na dvd a do složky boot (např. "E:" enter, "cd \boot" enter), spustit "bootsect /nt60 X:" (kde X je písmeno flashdisku) a potom na ten flashdisk nakopírovat všechno z DVD (třeba v totalcommanderu, včetně skrytých souborů !!!) a zkusit jestli to nabootuje. Pak by nepotřeboval DVD mechaniku a jelo by to z USB.
    Naposledy upraveno uživatelem Dojigiri: 26-02-2010 v 14:12

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Doplnění: teď jsem to testoval a skutečně to funguje velmi dobře, povedlo se mi celkem bez problémů nabootovat instalátor Windows 7 (RC) z USB flash.

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

neni ta dvd pripojena treba do toho pridavnyho J-micron radice na desce?

Podobná témata

1. Software: Instalace Win Xp
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-08-2014, 20:21
  2. Software: instalace Linuxu
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 04-08-2012, 15:40
  3. Software: instalace ovladače
    Reakcí: 5