reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: Instalace Windows 7

Neregistrovaný (0)|26.2.2010 13:07
Jméno tazatele: Honza

Znění dotazu:
Dobrý den.
Mám vážné Problémy s instalací Windows 7.
Mám oficiální verzi Windows 7 Perofesional 64b, s platnou licencí.
Při instalaci mi na začátku po zadání jazyka stále píše že mu chybí jakýsi OVLADAČ k CD/DVD mechanice, což je opravdu nesmysl.
Vyzkoušel jsem spoustu možností:
-výměna dvd mechaniky.
-Opětovné vypáleni systému na kvalitní dvd disk tou nejpomalejší rychlostí.
-vyjmutí všeho nepotřebného hardwaru z počítače
-různá přenastavení BIOSU
-výmněna všeho možného hardwaru, včetně klávesnice, monitru, myši a podobně
- dokonce jsem stáhl ovladače a zkoušel je načíst ať už z DVD disku nebo z USB disku.

Můj PC: Core 2 Duo 6300, deska Gigabyte 965 p DS3, 2 gb ram, Ati radeon HD4670, disk Samrung F1 1TB.
Vše je dostačujcí a kompatibilní s Windows 7.

Děkuji, na shledanou.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Windows 7 Pro 64b
Dojigiri (1629)|26.2.2010 14:05
Já měl na jednom PC taky podobný problémy (ale mně nešlo vůbec nabootovat DVD Win7 RC) tak jsem si na to připravil CD s vyextraktovaným WinPE (ale už nevím podle kterýho přesnýho postupu jsem to dělal, na internetu je jich víc) a samotnou instalaci pak spouštěl z USB flash disku.

Nebo je varianta to překopírovat rovnou celý na flash a udělat ho bootovací a zkusit to bootovat a instalovat z USB - nějakej postup je např. tady http://maketecheasier.com/boot-and-install-windows-7-from-usb-flash-drive/2009/01/23 - v principu naformátovat USB flashdisk na NTFS (aby na něj šly dát velký soubory), nastavit partition jako aktivní (bootovací) - spustit příkazovou řádku jako správce, "diskpart", "list disk", "select disk 1" (číslo podle předchozího list disk), "list partition", "select partition 1", "active", vložit DVD W7, v příkaz. řádce přejít na dvd a do složky boot (např. "E:" enter, "cd \boot" enter), spustit "bootsect /nt60 X:" (kde X je písmeno flashdisku) a potom na ten flashdisk nakopírovat všechno z DVD (třeba v totalcommanderu, včetně skrytých souborů !!!) a zkusit jestli to nabootuje. Pak by nepotřeboval DVD mechaniku a jelo by to z USB.
Dojigiri (1629)|26.2.2010 22:37
Doplnění: teď jsem to testoval a skutečně to funguje velmi dobře, povedlo se mi celkem bez problémů nabootovat instalátor Windows 7 (RC) z USB flash.
ICEBOSS (3435)|27.2.2010 10:07
neni ta dvd pripojena treba do toho pridavnyho J-micron radice na desce?