reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Zjištění nejslabší komponenty

Neregistrovaný (0)|27.2.2010 12:03
Jméno tazatele: GoodBoy

Znění dotazu:
Dobrý den,
rád bych upgradoval PC. Začal jsem grafickou kartou, přidáním 1GB pamětí DDR. Dále jsem vyměnil disk. Teď nevím, co mi ,,brzdí" moje PC, jestli je to procesor, nebo nedostatek paměti (celkem 1024 + 256). Neexistuje nějaký program/benchmark, který by zjistil, která z mých komponent je nejslabší? Vím, že takováto utilita je integrovaná ve Vistách, ale já mám XP SP3.
Děkuji předem za Váš čas

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
MB: ASROCK K8NF4G - SATA II (socket 754); Procesor: AMD Sempron 3000+ (takt z 1,8 na 2,250); GK: Asus 8500GT 512 DDR2 Silent, Paměti: 1024 DDR A-Data + 256 neznámá; OS: Windows XP SP3
speedsnail (4876)|27.2.2010 12:44
Nejslabší je grafická karta a procesor. Silnější grafiku neutáhne procesor. A rychlejší procesor (2 nebo 4 jádrový) do vaší základní desky neexistuje.
Do tohoto počítače nemá smysl investovat další peníze. Nechte si ho jako takové fajn multimediální domácí HTPC s nízkou spotřebou..

Pokud potřebujete více výkonu (kdyžtak specifikujte kde vám výkon chybí), bude nutné pořídit novou sestavu.
durib (1141)|27.2.2010 13:26
Asi tak, se zmenami by uz byly spise potize. Novy vykonny PC na strih videa i na gamesy se da poridit bez problemu do 10000 CZK bez case a periferii.
GoodBoy (0)|27.2.2010 18:11
Děkuji Vám za velmi rychlé odpovědi. V současné době však nemám finanční prostředky na nákup nového PC. I tak Vám velmi děkuji za věnovaný čas.
GoodBoy
kinikini (45)|27.2.2010 20:41
mam podobny PC doma, problem je, ze takoveto stroje uz jsou prakticky neupgradeovatelne a kdyz vymenis desku, musis vymenit i dalsi komponenty. nejaky vykon navic by se dal ziskat, ale bylo by to neumerne vynalozenym nakladum.