reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s přehráváním videa

frostman666 (10)|1.3.2010 18:38
Předem se omlouvám za možná stupidní dotaz, ale před půl rokem jsem si koupil novou počítačovou sestavu a rád bych znal fundovaný názor na to, čeho by tato sestava měla být schopna.

Konkrétně např. při přehrávání videa - není totiž bez neustáleho cukání (cca každé 2-3 vteřiny) přehrát film v rozlišení 1920x1080. Měl jsem za to, že přehrát video i ve vyšším rozlišení není až zas tak náročné na HW, ale buď jsem se mýlil nebo je mým strojem již od začátku něco v nepořádku.

Moje sestava vyppadá takto:
CPU AMD PHENOM II X4 955 Black Edition (3.2 GHz, 8MB, s. AM3+)
VGA ASUS ENGTX275/HTDI/896MB DDR3, 2x DVI, PCI-E
RAM Patriot 2x2GB DDR2 800 MHz CL4
HDD Samsung SpinPoint F1, HD103UJ, SATA II, 32MB - 1TB
Monitor mám LCD 24", Samsung T240HD, ale předpokládám, že to (ani ostatní součásti) nehraje roli a jedu na 64-bit Vistách.
Zkoušel jsem to přehrát přes VLC player, GOM player i WMP, ale je to pořád totéž. Vteřinu to jede a dve vteřinu stojí.
Je to pro tuto sestavu normální, že to nezvládá a pokud ano která část sestavy nejspíš nestíhá?

Díky předem za vaše názory
Richmond (8084)|1.3.2010 18:43
Normalni to neni, i presto, ze VLC nepouziva HW prehravani .mkv (tedy pokud se domnivam spravne ze jde o .mkv) by to mela sestava zvladnout bez skubnuti. Videl bych to spise na spatne nainstalovane kodeky nebo podobne...

edit: zkuste nainstalovat Vista codecs + 64bit components
frostman666 (10)|1.3.2010 19:29
Tak jsem nainstaloval obojí a problémy zůstávají, a to u .mkv i .wmv souborů. Můžete poradit nějaký software, který by byl schopen komplexne projet celý stroj a zjistit v čem jsou nedostatky nebo výkon kterého komponentu neodpovídá jeho možnostem?

Nebo jak dále postupovat, abych zjistil kde to vázne?
Mám totiž pocit, že to není jen přehrávání videa, občas mám pocit, že prostě jakoby "hrabe naprázdno" a to i u celkem nenáročných operací. Vir to podle mě není, protože to dělá už od prvního dne, kdy jsem ho nový koupil a antivirem pravidelně projíždím.
Richmond (8084)|1.3.2010 19:42
V prvni rade bych odinstaloval veskere kodeky a nainstaloval pouze ty Vista codecs