reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

TV vystup a ciernobiely obraz

Dreamer (6)|1.3.2007 17:45
Viem ze sa to riesilo velakrat, prehladal som niekolko for ale nenasiel som odpoved.

PC s problemom nie je moje, je tam karta ASUS GeForce 7300 GS. Zapojenie je S-VHS - S-VHS kabel 4-pinovy + redukcia S-VHS - Scart. TV ma len 1 Scart, je to starsi model. Monitor je CRT.

Co som skusal:

- Prehladal a vyskusal som vsetky nastavenia NVIDIA tray ikony
- Skusal som nainstalovat TVTOOL a presiel som tiez vsetky nastavenia
- Nasiel som radu zapnut kompozitny vystup - nikde som to nenasiel
- Dalsia rada bola zmena TV normy, to som skusal najst ako prve este predtym, ale nenasiel som to, v TVTOOL to je ale neda sa to zmenit, je to sede, aj po restarte pc, aj pri zapnutom tv vystupe
- Skusal som DUAL mode, Klonovanie, aj dalsie rezimy v TVTOOL
- Ani zmena rozlisenia na nizsie nepomohla

Na ATI kartach som mal CB obraz len ked som mal nastavenu zlu TV normu, ale tam bola vzdy korekcia S-VHS - cinch.

Este som neskusal iny kabel, lebo ziadny nemam, ale nasiel som niekde ze to moze byt kablom, 4-pinovym, ak ano, aky S-VHS kabel potrebujem? Pocul som o 6-pinovom a pri karte bola redukcia 7-pinova, ale je to redukcia RGB.

Vopred dakujem za rady.

Edit:

Nainstaloval som nove ovladace, nasiel som uz aj kompozitny vystup a zmenu normy, ale nic nepomohlo, obraz je stale ciernobiely, bude to asi kablom, ale bude stacit viac-pinovy? Kolko pinovy?

Nasiel som aj niekolko navodou, aj tento:

http://camp0s.altervista.org/sVideo/how_to.htm

Mam redukciu scart samica - scart samec - s-vhs/video cinch/audio cinch, takze by tom to teoreticky nemusel rozoberat, stacilo by to prepojit zvonku na scart samici drotom, len neviem ci to ma vyznam ked mam len 4-pinovy s-vhs kabel.
endivie (99)|1.3.2007 22:50
Ahoj,mas kartu ASUS ze? Takze pouzivej zasadne ovladace Asusu a ne referncni nVidia. Zkus to a uvidis ze to pujde. Vlastni zkusenost a pta se na to dost zakazniku.
Dreamer (6)|1.3.2007 23:33
Cau. Ja som mal nainstalovane ASUS a neslo to, no mozno by pomohli novsie ovladace, mas odkaz a verziu takych co funguju? Stale si ale myslim, ze to moze byt skor kablom, bud 4-pinovy nestaci, alebo ho treba prerobit, teda redukciu, ako je to v navode ktory som spominal. Aky kabel mas ty, kolko pinovy, ake redukcie...? Vdaka.
endivie (99)|1.3.2007 23:52
[QUOTE=Dreamer]Cau. Ja som mal nainstalovane ASUS a neslo to, no mozno by pomohli novsie ovladace, mas odkaz a verziu takych co funguju? Stale si ale myslim, ze to moze byt skor kablom, bud 4-pinovy nestaci, alebo ho treba prerobit, teda redukciu, ako je to v navode ktory som spominal. Aky kabel mas ty, kolko pinovy, ake redukcie...? Vdaka.[/QUOTE]

Ja uz nVidii dlouho nepouzivam.Tohle jsem naposledy resil kdyz byly ovladace cca 74.21 :-D Referncni nesly a Asusacky jo. Redukce tezko bych rekl,spise ten kabel.
Leroj (271)|2.3.2007 00:18
no byly doby, kdy jsem se s tímto taky potýkal. Pokud si vzpomínám, tak problém byl ve scartu /resp. redukci/. Tady jde o to, že ne každý scart je zapojen stejně - některý nejsou zapojeny tzv. plně /s RGB/ a v tom bývá ten problém. Zřejmě je potřeba zapojení s RGB, ovšem otázkou je, zda ta TV má RGB ve vstupu. Rozhodně bych vyzkoušel jinou /plně zapojenou/ redukci. Pokud to nepomůže, tak jiný kabel /ale to se mi nezdá/, mám taky 4pinový a je to OK - ovšem naštěstí mám na TV i s-video vstup a s ním je to bez problému.
Dreamer (6)|2.3.2007 17:48
Tak toto nepomohlo, nebol ziadny obraz, aj ked som nastavil kompozitny vystup:

http://camp0s.altervista.org/sVideo/how_to.htm

Mozno treba prepojit nieco ine, na obrazku sa prepaja 20 (obrazovy vstup) a 15 (vstup cervene), mozem vyskusat namiesto 15 ine farby (modru, zelenu)? Prepajam to zvonku, takze to nie je problem, len nechcem nieco zoskratovat, tak sa pytam pre istotu.

Ta TV je stara, jedna z prvych so Scart, takze je velmi pravdepodobne ze RGB nema.
Dreamer (6)|7.3.2007 23:33
Tak nakoniec som to vyriesil, predsa mi toto pomohlo:

http://camp0s.altervista.org/sVideo/how_to.htm

Neviem preco to predtym neslo, mozno to chcelo len restart, takze to zhrniem:

- Prepojit redukciu podla tohoto navodu, je mozne aj externe, pomocou redukcie scart/s-vhs/scart samica:

http://camp0s.altervista.org/sVideo/how_to.htm

- nainstalovat najnovsie ovladace
- nastavit PAL-D a composite
- zapnut clone mod (tusim, nemam pristup k tomu pc)
- pre spravny pomer stran zapnut letterbox 4:3, resp. 16:9, napr. vo ffdshow, nikde v nastaveniach softwar-u grafiky som to nenasiel

BTW TVTool ne nanic, je to shareware, alebo nieco podobne, aj tak mi nijak nepomohol.
Dreamer (6)|28.5.2007 16:54
Tak uz to islo, ale po preinstalovani ovladacov koli vymene karty mi to opat nejde. Mam uz povodnu kartu a skusal som povodne ovladace, aj novsie verzie, celkovo asi 6 roznych verzii (zo stranok Guru3D, 3 najnovsie zo stranok ASUS a samozrejme originalne z CD), samozrejme som medzitym pc restartoval a tv bol zapnuty. Scart mam prepojeny spravne, kedze to uz raz islo, viem to na 100%. Raz mi naskocila v "TV Wizard" po nainstalovani novej verzie ForceWare aj moznost Vybrat si medzi S-Video, Composite a na 3. moznost si nespomeniem. Vybral som Composite ale neslo to, potom po restarte uz ta moznost v TV Wizard nebola, ani po preinstalovani ovladacov. Inde tato moznost nie je, presiel som vsetky nastanvenia. Skusal som aj program RivaTuner, ale ani tam som tu moznost nenasiel. Predtym som este skusal program TVtool, ale ten nebol freeware, takze som ho potom odinstaloval - bolo to vtedy ked to islo farebne, ale zmenil som vtedy S-Video na Composite v klasickych ovladacoch, nie v TVtool, aj ked je mozne ze ten program to nejak ovplyvnil.

Som si isty ze potrebujem len zmenit S-Video na Composite, len neviem ako, existuje este iny sposob/program kde je tato moznost, alebo ktora presne verzia ovladacov tuto moznost ma, prip. co spravit aby sa mi ukazala opat v TV Wizard?

V novych ovladacoch zo stranok ASUS je mozne zmenit S-Video ale len na 'Komponent', nie 'Kompozit'.

BTW Nie je to moj pocitac, ja mam ATI a program ATI Tray Tools - skvely freeware, kde ide vsetko ako ma, to neexistuje nieco podobne aj pre GeForce??

Vdaka.
Dreamer (6)|7.6.2007 16:24
Nikto? Uz som vyskusal vsetky ASUSacke ovladace, pri novsich verziach sa da nastavit S-Video a Component, v starsich nie je nic, automaticky je to nastavene na S-Video, rovnako pri neASUSackych ovladacoch sa to neda nastavit.

Ako je mozne ze to predtym islo?

Vazne nikto nepozna nejaku alternativu ako ATI Tray Tools pre ATI?