reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD monitor 22 s TV tunerem - připojení k HP Pavillion dv6700

Milwa (3)|2.3.2010 14:35
Zdravím a žádám o radu,

chtěla bych si ke svému NB pořídit LCD monitor max 22 s TV tunerem. Monitor by byl tedy využíván předevšim k hraní WoW a také k sledování televize a filmů. Chtěla bych zabít dvě mouchy jenou ranou, ale nevím, jeslti je to možné.
V technických věcech propojení se nevyznám nevím, jestli je to vůbec možné. Snažila jsem se googlit, ale stejně z toho nejsem moc chytrá.

Můžete mi prosím poradit? Na co se mám zaměřit, který vstup je určen pro externí monitor?
Jaký je rozdíl mezi analog TVtunnerem a Digi¨TV tunnerem? je možné mít monitor zároveň na hraní a na TV? V diskusích jsem narazila na problém s potřebným rozlišením...
chtěla bych hlavně monitor na hraní her, TV tunner je jaksi řešení televize do ložnice.
Zaujaly mne tyto kousky:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=64124
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=73835
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=68103

Co je pro hraní her lepší? rozlišení 1600x900, nebo 1920x1080...jsem z toho docela zmatená, fakt nejsem techn. typ...může mi to někdo polopatisticky vysvětlit?

Díky moc
speedsnail (4876)|2.3.2010 15:46
Napiš jaký přesně notebook máš případně jaké má výstupy z grafické karty (jestli jen d-sub nebo i hdmi) - ono je těch Pavilionů víc verzí.

Jinak na první nástřel bych doporučil ten 22" Samsung.

Také bych se zamyslel nad koupí monitoru bez TV tuneru a přikoupení USB tuneru k ntb.
výhody: sledování TV na ntb kdekoli, možnost koupě levnějšího monitoru, bez omezování se na modely s TV tunerem
nevýhody: při sledování TV bude muset být zapnuty ntb
Milwa (3)|2.3.2010 20:14
HP Pavillion dv6700 to je přesně model, měl by mít 1X HDMI.

Asi ještě pouvažuju i o tom tuneru, ušetřené penízky se určitě hodí...

díky
Milwa (3)|3.3.2010 11:40
OK konfigurace asi taková
HP Pavillion dv6700 Special Edition (KS334EA)
Instalovaný procesor: Intel Core2 Duo T8100 (2,1 GHz, 3 MB L2)
RAM (MB): 4096 DDR2-667 (2x 2048)
HDD (GB): 250 (FUJITSU MHY2250BH, SATA 150, 5400 rpm, 8 MB cache)
DVD: DVD+-RW/RAM (PIONEER DVDRW DVR-K17B)
Video: nVIDIA GeForce 8400M GS 256 MB
Modem: 56k
LAN: 10/100, Wi-Fi a/b/g
Zvuková karta: ntel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio
Baterie/výdrž: Li-Ion 47Wh / 3h 23min
Rozhraní: 2x audio OUT, 1x mic, 1x xD/SD/MMC/MS, 1x HDMI, 1x D-Sub, 1x S-video, 3xUSB, 1x FireWire, 1x Express Card 54, 1x Expansion port 3

Chci LCD na hraní WoW, mám konkrétně problém s místem na NB monitoru, což je 15ka.
Jelikož opravdu nerozumím rozlišení, jaké LCD byste doporučili? Cena není tak důležitá, spíše bych upřednostnila kvalitu s tím ,že mi vydrží dlouho do budoucna a bude s dát i použít na sledování TV - TV Tunnerů do NTB je taky hodně druhů. Prosím můžete mi rovnou říct, jeslti má smysl investovat do TVs tunnerem, nebo je to jen na krásu a lepší (kvalita) je pořídit si tunner k NTB.

Další dotaz - při připojení k ntb je nějaká podstatná výhoda dokiny?

díky


PS: četla jsem i ostatní diskuse tady týkající se ntb, ale neodpověděly mi na to co bych chtěla vědět...díky za pomoc