reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Apple zaměstnává

Belbas (362)|2.3.2010 19:32
Tak co na to říkáte? Dneska jsem se na idnes.cz (podle mně jeden z nejdůvěryhodnějších portálů i novin u nás) dočetl že u Applu makaly děti... Pod článkem je dokonce anketa:
Koupili byste si výrobek firmy, která ve svých továrnách po světě zaměstnává i děti? poměr odpovědí je 700ano:1400ne docela zajímavá věc, co na to říkáte vy?
Richmond (8084)|2.3.2010 19:33
Uz nezamestnava, ale zamestnaval...

Ted si vem, ze je tam mnohem vic firem co sijou dziny atd. :rolleyes:
jrx (1880)|2.3.2010 19:36
[quote=Belbas;354898]podle mně jeden z nejdůvěryhodnějších portálů i novin u nás[/quote]

:mistake:mistake:mistake


A apple žádné děcka nezaměstnává a ani nezaměstnával. To, že pracovali v továrnách, kde se elektronika a díly pro apple kraviny vyrábí, to těžko mohli ovlivnit.
Richmond (8084)|2.3.2010 19:42
[quote=Jiri@tncm;354901]A apple žádné děcka nezaměstnává a ani nezaměstnával.[/quote]
To by to zas nepriznavali ne?
jrx (1880)|2.3.2010 19:48
[quote=Richmond;354904]To by to zas nepriznavali ne?[/quote]

No hele, já o žádné továrně Apple s nápisem "looking for kids" vážně nevím. Maximálně o těch čínských typu "hung čung electronics company ltd." a milión zkratek, kde se vyrábí kde co a pro kde koho = Outsourcing. Nebo snad mají vlastní? A lepší je se přiznat, než to tutlat a počkat až se to dostane na veřejnost (klidně i s několikaměsíčním/letým spožděním)
Belbas (362)|2.3.2010 19:51
OK omlouvám se za to že sem napsal zaměstnává i když jsem myslel zaměstnával :) díky za názory
Richmond (8084)|2.3.2010 19:51
No nevim, vetsinou si to nechavaji delat u Foxconnu (kvuli kvalite zpracovani) a ty by si na tohle dali bacha. Kazdopadne v nejaky cum-sem fabrice co vyrabi soucastky (cili nekompletuje vyrobky) bych tomu veril.
faugusztin (453)|2.3.2010 23:08
Richmond, no tak zas Foxconn tiez mal nejake tie afery (samovrazdy atd).
mstejska (2912)|2.3.2010 23:17
Pro apple je to teď dobrá reklama.
Řeknou, vyprdli jsme se na dodavatele, který zaměstnával děcka. A hned jsou za hodné.
Dojigiri (1629)|3.3.2010 10:19
No, moc o tom nevím, ale tipnul bych, že spíše než že samotný Apple, ty děti zřejmě zaměstnávali ředitelé nějakých továren v číně, které vyrábí mimo jiné i součástky pro Apple. Což i podle toho zmiňovaného článku odhalil právě Apple sám a právě díky tomu, že v těch továrnách provádí kontroly (ačkoliv by v principu nemusel, ovšem sám ze své iniciativy to dělá). Takže v tomhle smyslu bych Apple nic nevyčítal (ačkoliv moje oblíbená značka to není a nic jsem si od nich nikdy nekoupil, ale z důvodů zcela jiných), spíš bych naopak považoval za plus to, že podobné kontroly vůbec dělá a v případě závad je také odpovídajícím způsobem řeší.

A považovat idnes za nejserióznější zpravodajství :D ... no nevím, bulvár typu Blesk to sice úplně na 100% není, ale to, že si sami na svoje stránky napíšou že jsou nejserióznějším deníkem ještě neznamená, že tomu tak opravdu je ;) (spíše naopak, kdyby tomu tak bylo, tak by si to tam psát nepotřebovali)
Salamander (6177)|3.3.2010 10:23
No, hlavne to mely byt deti, nejmladsi cca 15 let a nerekl bych, ze to byla nucena prace, kdyz dostavali plat ... neprijde mi to jako neco divneho ...
Kazdopadne me to spis prijde jako chyba tech vyrobcu nez samotneho Applu ... i kdyz otazka, jestli se da vubec o nejake chybe hovorit :D