reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

výkon v 3Dmarku vs výkon ve hrách

Commanderwar (577)|3.3.2010 11:54
Zdravím mám takovy hloupý dotaz.
teoreticky priklad.

Pokud buoud mit dva i vice lidi stejnou sestavu, tím myslim procák a graf. kartu.

třeba by se to lišilo jen zakladovou deskou.

Pokud by dva lidi meli obdobne vysledky v 3dmarku, dejme tomu lišici se pouze desitkama bodu, nebo naprosto stejny
je nejaka šance že by napriklad ve stejny hře ovšem meli rozdilny vysledky???...třeba i v řadu nekolika procent???
johny__g (6387)|3.3.2010 12:32
No tak rozdíl v řádu několika procent není nic zvláštního. To je skoro v rámci chyby měření.
Commanderwar (577)|3.3.2010 12:55
tak primo sem to nemyslel spiše se me jedna zda pokud maji obe sestavy podobne vysledky v 3dmarku, zda je to zaruka, že budou mit i ve hrach podobny vykony??...a nebo se muže stat že jedna sestava bude mit ve hract o 15% vetši vykon, než druha a pritom marky by meli stejny
podle by to tak melo byt....
NHKG (1136)|3.3.2010 13:15
Pokud se sestavy budou lišit množstvím pamětí, typem procesoru nebo grafické karty, tak i když budou mít v 3Dmarku stejné skóre, ve hrách se může výkon lišit i o desítky procent.
Pokud budou mít výše uvedené komponenty stejné a ani u jednoho nebude nějaký větší problém s Windowsy a ovladači, tak by se výkon těch sestav neměl lišit o víc jak pár jednotek procent v 3Dmarku i hrách.
Stačí takto? Nejsem si úplně jistý, jestli jsem správně pochopil dotaz.
Commanderwar (577)|3.3.2010 13:28
[quote=NHKG;355111]Pokud se sestavy budou lišit množstvím pamětí, typem procesoru nebo grafické karty, tak i když budou mít v 3Dmarku stejné skóre, ve hrách se může výkon lišit i o desítky procent.
Pokud budou mít výše uvedené komponenty stejné a ani u jednoho nebude nějaký větší problém s Windowsy a ovladači, tak by se výkon těch sestav neměl lišit o víc jak pár jednotek procent v 3Dmarku i hrách.
Stačí takto? Nejsem si úplně jistý, jestli jsem správně pochopil dotaz.[/quote]

ano takto jsem to potřeboval vedet dekuji