Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.

Zobrazit výsledky hlasování: Který výrobce základních desek je nejlepší?

Hlasujících
215. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Gigabyte

93 43.26%
  • Asus

75 34.88%
  • MSI

18 8.37%
  • Abit

7 3.26%
  • DFI

12 5.58%
  • Foxconn

2 0.93%
  • Biostar

2 0.93%
  • Sapphire

3 1.40%
  • ECS

0 0%
  • eVGA

3 1.40%
Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 84

Téma: Kterého výrobce MB preferujete? Nejlepší technologie?

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Petr S.
    Taky by mě zajímalo, jaké máte zkušenosti právě s deskami MSI. Já jsem dosud víceméně o žádných komplikacích neslyšel...
    Už tři malí prodejci mi potvrdili, že nové MSI desky jdou často ne reklamaci, a proto je přestali brát. Se staršími modely nebyl přitom žádný problém. Já osobně jsem viděl dva modely nových MSI desek - u jednoho nafouklé kondíky, u druhého jich pár vypadlo.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Petr S.
    Taky by mě zajímalo, jaké máte zkušenosti právě s deskami MSI. Já jsem dosud víceméně o žádných komplikacích neslyšel...
    Problemy s ram .. ktere normalne chodi v jinych deskach .. nafouknute kondenzatory .. obcas nefunkcni zvukovka na desce atd atd. Obcas se zadari kazdemu vyrobci ale rekl bych ze u msi je ta hranice trosku jinde .. Taktez ruzne reklamacni oddeleni v ruznych kseftech potvruzji co tu rikam

Alf Alf je offline
    Obyvatel SHW Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Jan 2007

Citace Původně odesláno od BlackFrog
    Asus.. a proč? jednoduché, měl sem (mám) několik desek Asus a nikdy nebyl sebemenší problém. taková deska Gigabyte po 2 letech sama od sebe odešla.
    Já mám zkušenosti opačné. Tu desku co máš v podpisu jsem měl v jednom PC ve firmě. Po necelých dvou letech bez výstrahy zkolabovala (naštěstí byla ještě v záruce, takže mi ji z Alzasoftu vrátili opravenou, i když 14 dní po 30-ti denní lhůtě). Teď mám nachystanou na reklamaci P5B Deluxe - po 14 dnech přestal jít zvuk. S GB jsem nikdy problém neměl.

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

posledni 4 MSI co jsem drzel v ruce byly z nezname priciny mrtvy sckt 478 desky... proste prestaly fungovat a nepomohla ani vymena kondiku...

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Mám desku MSI K8NGM2 MS-7207 (K8NGM2-FID) a zatím jsem neměl žádné problémy jak z chlazením tak ani z kondenzátory.Mám základní desku postavenou na socketu 939.A bratr má MSI ale nevím jakou sérii vÍm že ji má na socketu A a už mu šlape přes dva roky .Zatím jsem spokojený se základní deskou MSI.Asi bych ji nevyměnil za jinýho výrobce.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Weslo
    Registrace
    May 2006

jedině DFI nebo Gigabyte....

MSI jsem měl 2 obě letěly...měl jsem i ECS taky na nic..ASUSy jsem vyhodil 1 kus ASrock 2 kusy

takže pokud maximum tak DFI
    pokud lowend nebo mainstream tak Gigabyte

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

zajímavé, pominu-li značku Gigabyte, máš přesně opačné zkušenosti než já. 100% spokojenost s AsRocky a Asusy, alergie na DFI... zajímavé jak se mohou praktické zkušenosti lišit

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Jednoznačně preferuji MSI a taky je všem doporučuju. Fakt žádný problémy,zkrátka nic Měl jsem jich už hodně. Nemám rád Asus a taky Gigabyte m moc nesedí.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    zajímavé, pominu-li značku Gigabyte, máš přesně opačné zkušenosti než já. 100% spokojenost s AsRocky a Asusy, alergie na DFI... zajímavé jak se mohou praktické zkušenosti lišit
    nj ono je to asi tak že když pominu vyloženě shit výrobce (PCChips,ECS,MSI )

tak je to asi prašť jako uhoď...

je pravda že DFI není pro ty co si díly objednají PC složí a už se tím nezabývají..chce to se s tím s*át,s*át a s*át....ale odměna je sladká..nevěřil jsem že můj PC zvládne to všěe co na něj naložim..ale až s DFI se to povedlo..a to mám defakto lowend...

třeba nejúspěšnější deska po sAM2 a to ASUS M2N-E měla taky ze začátku obrovské problémy s kompatibilitou s moduly RAM...ale nakonec se to pořešilo novym BIOSem...

mě se na DFI líbí že je to výrobce zaměřený na max.výkon a stabilitu..a jejich support a komunita se s nikým ani nezdá srovnávat...desítky beta BIOSů..a hlavně tahle stránka

www.dfi-street.com

mě utvrzuje v tom že když komp a na max. tak jedině DFI...

co se týče technologie tak je to spíše o chipsetu než o výrobci MB...je jasný že Nforce 680i SLI má vác vychytávek než Intel P965 ale ruku na srdce kdo to využije?Stejně jako u ASUSu A.I. NOS a u MSI CoreCell... je to jenom jako .. opravdový overclocker si to stejně pořeší v BIOSu .... pořídí odpovídající zdroj a RAM a chlazení atp...

btw. boboco:co ten Eurocase?nečetl jsi snad tohle?
    Srovnávací test 14 zdrojů - 1. část - EuroCase ATX-550 JSP

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Weslo
    btw. boboco:co ten Eurocase?nečetl jsi snad tohle?
    Srovnávací test 14 zdrojů - 1. část - EuroCase ATX-550 JSP
    Četl -no a? Tenhle zdroj se mnou žije od první silnější sestavy na s939. Budou to už dva roky, za tu dobu prošel pár úpravami, ale nikdy s ním nebyl problém a je 100% nehlučnej - naprosto neslyšitelnej (samozřejmě po úpravách). Neříkám, že tenhle zdroj někomu doporučuju, to NEEEEE , ale já ho tenkrát koupil za 800,- Krapet jsem mu poladil chlazení, vyměnil nějaké kondíky a vyhodil PFC a je to bezproblémovej kus HW mého PC

Registrace
    May 2006

ale já ho tenkrát koupil za 800,- Krapet jsem mu poladil chlazení, vyměnil nějaké kondíky a vyhodil PFC a je to bezproblémovej kus HW mého PC
    nj to je pak jiná..možná kdyby si to napsal do Eurocase..třeba by to udělali i oni a Eurocase by se zbavilo pověsti nejhorších PC zdrojů

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Krapet jsem mu poladil chlazení, vyměnil nějaké kondíky a vyhodil PFC a je to bezproblémovej kus HW mého PC
    Mohl by jsi trošku upřesnit co jsi s ním všechno prováděl? Docela by mě zajímalo, jak se dá u zdroje vyřešit chlazení a vyhodit PFC. Apropos. proč jsi ho vůbec vyhazoval?

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Kvůli vrčení, PFC může vrčet.

Chlazení? Třeba výměna/snížení otáček ventilátoru, přidání nějakých pasivů na tranzistory či výměna pasty.

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

mám pocit, že jsem se někde tady na fóru rozepisoval o úpravách svého bývalého Eurocase 350W, je to typický DoDo(dodělej doma)
    jinak k deskám, jako první jsem měl San-Li, typ už nevím, ale měla slot1, Via chipset, AGP2x a uměla ultra ATA66 a dokonce i 133MHz, naní jsem točil svého celerona 366 na 566 MHz , to je ovšem rok 1999... pak následovala Abit KT7E, s ní jsem byl velmi spokojený, ofiko uměla fsb jen 100MHz a ve skutečnosti dala i 150MHz, měl jsem ji v problémové/u mě však bez problému/ kombinaci s CPU T-Bred, pak přišla Asus A7V8X-X, nic moc, A7V600 o něco lepší než předchozí, nyní A8R32-MVP Deluxe a ta je skvělá. Vybral jsem si ji hlavně proto, že jsem nechtěl Nvidia chipset a už tuplem ne nějakou pochybnou předraženou DFI

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od P@pi
    Kvůli vrčení, PFC může vrčet.

Chlazení? Třeba výměna/snížení otáček ventilátoru, přidání nějakých pasivů na tranzistory či výměna pasty.
    nebo taky piskat Dobry je taky dotahnout sroubky u tech veci na chladicich a roztahnout zebra u nekterych typu chladicu

Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 30-12-2012, 00:30
  2. Který výrobce počítačových zdrojů je nejlepší?
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 18-02-2012, 20:52
  3. Který výrobce PC skříní je nejlepší?
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 15-10-2011, 23:55
  4. Radeony: Aku znacku VGA ATi preferujete a preco?
    Od pegy v sekci Grafické karty
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 26-06-2008, 17:03
  5. Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 11-12-2006, 11:26