Pridal by som k moznostiam aj epoxy
Gigabyte
Asus
MSI
Abit
DFI
Foxconn
Biostar
Sapphire
ECS
eVGA
Pridal by som k moznostiam aj epoxy
No poslední dobou nad sebou začínám uvažovat, že nejsem normální, ale jaksi pořád comba stavím na MSI :-)
Ja mam dva compy s MSI a idu bez problemov ale ked si budem skladat novy tak dam asi asus
Tak to je trochu rozporuplne, nebudem hlasovat asi za ziadneho vyrobcu
Pouzivam ako ASUS, tak Gigabyte, ale aj ASROCK a kupovaval som aj ECS. Taktiez sa mi dostalo do ruk dost PCCHIPS dosiek, par MSI, par QDI, par Foxconn.
ASUS - jedna doska ako PC server v prevadzke nonstop od roku 2000. Nove ASUSy, lacnejsie rady - s niektorymi novymi sa stalo napr., ze az tretia reklamacia bola OK.
Gigabyte - tiez par reklamacii, inak sa mi zdali dosky slusne.
ECS - z ECS K7S5A a ECS K7S6A - to boli hotove nezmar dosky. Co tie vsetko vydrzali. Poruchovost minimalna. Urcite sa najde dost ludi, co nebudu suhlasit...
ASROCK - z mnozstva po par rokoch odisla iba jedna.
Z MSI som mal MSI 745 Ultra. Doteraz funguju. I ked v okoli bolo dost nadavok na nafukujuce sa kondiky.
Foxconn - zatial som minimalne kupoval par, zatial chodia.
QDI - stare QDI mam doteraz. Z novsich vyzerali dosky v pohode, ale na pocet, co sa ich malo kupovalo, bolo dost vadnych. Avsak QDI beriem ako priemerneho vyrobcu.
Suma sumarum - vacsinou aj tak zalezi na cipsete a viac menej, ake ma clovek stastie. Teda, ktora fabrika to vyrobi, z ktorej je to varky, ako sa to skladovalo a v akych podmienkach sa to prepravovalo, ako sa k tomu spravali prepravcovia a aky sposob prepravy sa pouzil, ci ake momentalne suciastky sa nakupili od subdodavatelov atd. Jednoducho stava sa, ze smejd znacka vydrzi a draha znacka sa kazi a opacne...
Napr. PCCHIPS dosky - nafukovali sa im kondiky jedna radost. Avsak, co vacsina ludi zabudne dodat, ze mali smejd, vacsinou pokazene zdroje /a ani o tom nevedeli/. Napr. mam jednu PCCHIPS co ma 6 vydutych kondikov a slape od roku 2000 doteraz.
Dříve to už je delší doba sem jel na MSIčkách, pak sem koukal po nové desce a nejlépě mě vyšla Gigabyte a v těch jedu do teď = nesklamal sem se a jsou OK.
Známý občas kupujou Asus a taky se nespálili. Kdybych měl preferovat více značek tak asi jedině Gigabyte a pak ten Asus.
I kdyz financni situace a skladove zasoby meho prodejce zapricinily, ze mam Gigabyte, tak ASUS je pro me modla, tak jsem zaskrtl jeho![]()
Ako si vybrat vyrobcu slusnej dosky, par tipov:
- pozriet si, ako casto vydava vyrobca BIOSy a pre starsie dosky, ako dlho ich podporuje.
- pozriet reakcie na webe na danu dosku - recenzie, hodnotenie uzivatelov, chyby a problemy uzivatelou s nimi,
- pozriet si napr. prevedenie dosky, ci su tam nejake lepsie kondiky, znacka kondikov, ci typ /napr. solid/ a kolko fazove napajanie ma + zvolit vhodnu cipovu sadu.
- pozriet ci ma doska adekvatne urobene a slusne chladenie cipsetu, ci sa neprehrieva,
- hladat dosky, ktore davaju minimalne 3 rocnu zaruku /pripadne viac/
- informovat sa u dodavatela - ktore maticne dosky im najlahsie reklamuju a ake pocty reklamacii momentalne mavaju /to sice nic nepovie o situacii za par rokov.../.
- uvedomit si, ze do drahsich maticnych dosiek sa mozu davat lepsie suciastky /ale nemusia/, avsak do lacnejsich idu vo vacsine iba lacnejsie suciastky /co zase vsak neznamena, ze musia byt zle.../. Takze platia VACSINOU, co si clovek zaplati, to ma. I ked su vynimky...
A nakoniec zapracuje mozno stastie, mozno karma a niekomu sa vyber podari, niekomu nie
Taktiez okrem tohoto je vhodne dodrziavat ine postupy, vhodne pre pocitacove zostavy, aby dlhsie vydrzali. T.j. - ake tomu clovek urobi podmienky /napajanie, chladenie, prach, vlhkost vzduchu, elektromag.pole, spravanie sa k HW atd/, tak sa to bude negativne, alebo pozitivne prejavovat aj na zivotnosti HW. Potom sa moze stat, ze vela ludi nadava na znacku XY a ini s nou nemaju najmensi problem, pokial odstranili pravdepodobnu pricinu problemov uz v zarodku.
Naposledy upraveno uživatelem KEOSAN: 29-06-2008 v 22:41
Z poslední půlrok asi určitě Gigabyte, min. na Intel socket jsou nepřekonatelné. Gigabyte na AMD ještě před příchodem AMD/ATI čipsetů (AMD 7xx) byly spíše blamáž (nForce).
ASUS se mi nějak poslední dobou přestává líbit. Např. s Asus M2A-VM jsme neměli žádné problémy, ale např. P5KC to byla blamáž, ze 2 desek při 100% výtížení obě neskuteční pískali. A nejen tyto problémy.S high-end modely by to mělo být OK, např. Asus Maximus Formula byl bez problémů...tak nevím...
Ostatní značky ani neberu v potaz.![]()
Měl jsem hlavně ASUS a MSI, ale už na to nemám nervyPříště jdu do Gigabyte...
jedině Asus
Kdysi jsem stavěl z MB Chaintech - byly dobrý, kvalitní, akorát pak nějak skončily...takže to vyšlo do vytracena, i když většina z nich běhá dodnes.
Od té doby jsem vyzkoušel více značek, ale jak Gigabyte, tak MSI mě naprosto odradily, stejně jako chipsety pro AMD od VIA nebo ALI.
Nyní používám ASUSy s chipsety Intel (několikrát i SIS) a je po problémech (ty, který jsou, se dají vyřešit nebo přežít - o víkendu jsem rozchodil zdánlivě mrtvou P5QL-EM). V jednom nebo dvou případech jsem v nouzi použil Foxconn a taky zatím v pohodě.
Za kvalitní výrobce považuji i Abit a Supermicro, nicméně jsou dražší a je jich málo (navíc Supermicro hlavně do serverů). Intel je kvalitou dobrý, ale má slabší výbavu za srovnatelnou cenu.
Tyto poznatky pochází z posledních cca 12 let, takže dnes už jsou ti výrobci třeba Gigabyte a MSI někde jinde, ale ztracená důvěra se těéééžko vrací zpět...
Kdyby to zákazník vyloženě požadoval, tak bych mu dnes nerozmlouval ani Biostar - četl jsem na ně docela dobrý recenze.
S mb ASUS jsem měl spíš negativní zkušenost - konkrétně s deskou P5K-E/Wifi, kterou jsem původně při upgrade koupil do novýho PC pod Q6600, ale nebyla příliš stabilní (i na default PC občas zamrzal, o přetaktu už vůbec nemluvím, hlavně se hodně hřála - čidlo desky ukazovalo přes 65st., a asi to nebylo daleko od pravdy - na chladičích nešlo udržet prst). A to podotýkám že to v té době nebyla nějak extra levná deska, stála kolem 5.500 ale bylo mi líto dát o 1.000 víc za desku Gigabyte P35-DQ6, kterou jsem po asi 2 měsících problémů s Asuskou stejně koupil a od tý doby je PC plně stabilní i při přetaktování. Asusku jsem se pokoušel prodávat, ale nepovedlo se (prodávat jí pod 3 litry mi přišlo líto, když byla ještě rok a půl v záruce), takže přišla po půlroce do HTPC a tam je s E4500 plně stabilní a jede bez problému i s pasivním chlazením na procesoru. Q6600 na ní byl zřejmě skutečně moc.
Asus celej rade lacnych P5Q dosral layout zlym umiestnenim 24pinu.Prva normalna doska je P5Q Pro ktoru lepsou vybavou a cenou likviduje EP45-DS3R. Mali by sa viac zamerat na nizsi segment. Vyhadzovat tazke prachy za MB nema moc zmysel. Za 2 - 3 roky je lepsie kupit cely novy PC. Gigabyte dokazuje ze aj lacna doska moze byt kvalitna (aka Ultra durable). Moc neverim ze Asus za 5 tisic bude zit dlhsie ako Gigabyte za 2.5 tisic.
Ked som videl kondiky Lelon, Teapo a Samyoung na Intel DG45ID, hned som vedel ze od nich uz nic nekupim. Biostar, Asrock casto pouzivaju nekvalitne znacky.
Len malo serverov v recenzii pise aj o kvalite suciastok. SHW je svetla vynimka.
Naposledy upraveno uživatelem decried: 09-11-2008 v 01:33
Při výběru základních desek se rozhlížím po všech co jsou, ale postupně se mi zužuje výběr na značky Gigabyte, Asus, nebo MSI. Osobně preferuji Gigabyte, pokud si nevyberu od něj, vždy najdu řešení u desek Asus. V ojedinělých případech se dostane i na MSI.
Gigabyte a Asus mě vždy zaujmou technologiemi použitými na deskách, MSI je na tom trochu hůře, dle mého názoru. Tyto desky vybírám pro Intel. Když vybírám pro procesory AMD, koukám i na EVGA základní desky. Ty jsou taky velmi zajímavé.