Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.

Zobrazit výsledky hlasování: Který výrobce základních desek je nejlepší?

Hlasujících
215. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Gigabyte

93 43.26%
  • Asus

75 34.88%
  • MSI

18 8.37%
  • Abit

7 3.26%
  • DFI

12 5.58%
  • Foxconn

2 0.93%
  • Biostar

2 0.93%
  • Sapphire

3 1.40%
  • ECS

0 0%
  • eVGA

3 1.40%
Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456
Zobrazené výsledky: 76 až 84 z 84

Téma: Kterého výrobce MB preferujete? Nejlepší technologie?

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Tak tuhle jsem mel taktez doma (takze dostala nahul). Supr bylo jak se kamaradi s nV grafikama (konkretne GB SOC 260) + nerozjede se int. gk + samozrejme debilni regulace fanu. Mozna to bylo tim, ze ovladace byly pred tim mesicem jeste v plenkach, ale to je mi fuk, na 790/785 to fachalo normalne (vcetne pameti "urcenych" pro nVidii). Vubec jsem nepochopil tu karticku do PCIE (ale to je mozna moje vina). Jestli to hodla AMD takhle tahnout i do budoucna tak bude imho Intel jedinym resenim
    K tomu testu súčasného behu grafík som sa nejako nedostal .... snáď sa polepším

A regulácia fanov je vďaka utilitke FanExpert podľa mňa zvládnutá dobre ....

jj, tá kartička do PciEx slotu je riadny fail. Jedno šťastie, že rozdiel výkonu 8x vs 16x nie je veľký (ak teda vôbec)
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Suprak
    Registrace
    Mar 2009

Já teď už jen Intel desky. Pro mě ta nejlepší volba. OC neprovozuji a prý vydrží dlouho. Už na ní funguji 2 roky a zatím naprosto bez problému. Za zmínku ale také stojí moje MSI KT4V na starém stroji. Ta už funguje téměř 8 let!!! a stále ve vynikající kondici. (žádné nafouklé kondíky, žádní cvrčci v cívkách)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    A regulácia fanov je vďaka utilitke FanExpert podľa mňa zvládnutá dobre ....
    Mno popravde me to fachalo slusne na CPU fanu, u CHA_FANu mi to neroztacelo Magmu ikdyz jsem mel nastaveno 6v... No ale budiz, ve srovnani s jinyma znackama by se dalo hovorit o nevidanym luxusu, skoda jen, ze si zrejme ty PWM konektory + teplomery nechavaji asi jen pro ROG serie

edit: ten pidi heatsink je taky na facku, za ty prachy bych ocekaval propojeni heatpipou (opet si ty mrchy nechavaji srouby s pruzinkama jen pro ROG serie)

Obyvatel SHW Avatar uživatele Honza23
    Registrace
    Oct 2007

Všichni tady chválíte základní desky Intel,ale zajímal by mě váš názor na přetaktování apod. ?

Obyvatel SHW Avatar uživatele Suprak
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od Honza23 Zobrazit příspěvek
    Všichni tady chválíte základní desky Intel,ale zajímal by mě váš názor na přetaktování apod. ?
    Ne, Intel není to nejlepší na OC. Ale jsou to velice stabilní a spolehlivé desky, takže se hodí třeba i do serverů.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Honza23
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od Suprak Zobrazit příspěvek
    Ne, Intel není to nejlepší na OC. Ale jsou to velice stabilní a spolehlivé desky, takže se hodí třeba i do serverů.
    Teďka jsem díval na nějaké recenze těchto desek a také jak si vedou při přetaktování a velice je chválí.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od Martin Šejnoha Zobrazit příspěvek
    , [SPOILER=mám pocit...]...že jsem se někde tady na fóru rozepisoval o úpravách svého bývalého Eurocase 350W, je to typický DoDo(dodělej doma)
    jinak k deskám, jako první jsem měl San-Li, typ už nevím, ale měla slot1, Via chipset, AGP2x a uměla ultra ATA66 a dokonce i 133MHz, naní jsem točil svého celerona 366 na 566 MHz , to je ovšem rok 1999... pak následovala Abit KT7E, s ní jsem byl velmi spokojený, ofiko uměla fsb jen 100MHz a ve skutečnosti dala i 150MHz, měl jsem ji v problémové/u mě však bez problému/ kombinaci s CPU T-Bred, pak přišla Asus A7V8X-X, nic moc, A7V600 o něco lepší než předchozí, nyní A8R32-MVP Deluxe a ta je skvělá. Vybral jsem si ji hlavně proto, že jsem nechtěl Nvidia chipset a už tuplem ne nějakou pochybnou předraženou DFI[/SPOILER]
    Těší mě,že se tu zjevila taková kapacita přes zdroje, ale zpět k deskám já preferuji především a jednoznačně GIGABYTE.pro kvalitu především pl.spojů a kond.(spolehlivost,životnost) ale i cenu dosud žádná mi neodešla ani neblbla.Viděl jsem i dost staré pent.III atd. stále v provozu a funkční. DFI jsou drahé,pravda také většinou méně vybavené,osazené jakoby druhořad.souč.hůře chlazené,přesto fungují,jdou taktovat a mají výkon a(hlavně velmi jednoduchý ale precizní a bezproblémový inst.software,a většinou i spolehlivý bios - pravý opak špičkových ASUS kde je často problémem vyloženě zprzněný soft.na cd. a často i bios.(apropos plošňáky desek asus mi přijdou jako jedny z nejhorších) a přece jsou oblíbené,především owerclockery pro svůj výkon,pro mě už jsou po jistých zkušenostech pasé.MSI asi průměr a zbytek mě ani nějak nezajímá. Samo záleží hodně na samotném čipsetu např nvidia navzdory výkonu z problémů s teplotou a stabil. už snad nikdy nevybředne,to je fakt.

Citace Původně odesláno od Pavel Boček Zobrazit příspěvek
    Měl jsem hlavně ASUS a MSI, ale už na to nemám nervy Příště jdu do Gigabyte...
    SOUHLAS

Citace Původně odesláno od KEOSAN Zobrazit příspěvek
    [SPOILER=Ako si vybrat vyrobcu slusnej dosky, par tipov:]

- pozriet si, ako casto vydava vyrobca BIOSy a pre starsie dosky, ako dlho ich podporuje.

- pozriet reakcie na webe na danu dosku - recenzie, hodnotenie uzivatelov, chyby a problemy uzivatelou s nimi,

- pozriet si napr. prevedenie dosky, ci su tam nejake lepsie kondiky, znacka kondikov, ci typ /napr. solid/ a kolko fazove napajanie ma + zvolit vhodnu cipovu sadu.

- pozriet ci ma doska adekvatne urobene a slusne chladenie cipsetu, ci sa neprehrieva,

- hladat dosky, ktore davaju minimalne 3 rocnu zaruku /pripadne viac/

- informovat sa u dodavatela - ktore maticne dosky im najlahsie reklamuju a ake pocty reklamacii momentalne mavaju /to sice nic nepovie o situacii za par rokov.../.

- uvedomit si, ze do drahsich maticnych dosiek sa mozu davat lepsie suciastky /ale nemusia/, avsak do lacnejsich idu vo vacsine iba lacnejsie suciastky /co zase vsak neznamena, ze musia byt zle.../. Takze platia VACSINOU, co si clovek zaplati, to ma. I ked su vynimky...

A nakoniec zapracuje mozno stastie, mozno karma a niekomu sa vyber podari, niekomu nie

Taktiez okrem tohoto je vhodne dodrziavat ine postupy, vhodne pre pocitacove zostavy, aby dlhsie vydrzali. T.j. - ake tomu clovek urobi podmienky /napajanie, chladenie, prach, vlhkost vzduchu, elektromag.pole, spravanie sa k HW atd/, tak sa to bude negativne, alebo pozitivne prejavovat aj na zivotnosti HW. Potom sa moze stat, ze vela ludi nadava na znacku XY a ini s nou nemaju najmensi problem, pokial odstranili pravdepodobnu pricinu problemov uz v zarodku[/SPOILER].
    Pravda,dobře radíš.
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 02-06-2010 v 17:32 Důvod: sloučeno, upraveno, použity spoilery

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2010

Ahoj

Dříve (už je to pár let) jsem používal hlavně desky od MSI, ale teď u mě vedou jednoznačně Gigabyte.
    Jinak ještě občas použiji něco od Intelu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele wolf007
    Registrace
    Sep 2006

mno asi nejhorsi skusnost byla s deskou tomato jeste na socketu 7 postupne odesli vsechny vystupy z desky a bylo po ni,dalsi nepekna skusenost byla mb va503+ super socket 7 nefungovala mi v tom korektne ati rage 128 agp ani tnt2 taktez do agp,u sb live se sekal zvuk a hodne to sumelo,jnde fungoval naprosto v pohode, pak jsem mel k7s5a[sis 735] rok v pohode pak kdyz jsem pridal duron 1.3ghz tak deska odesla asi ne do mesice,pak 1.5roku ga-7va kt400 vyborna deska,pak prestup na desku s i915d+d346 a nasledoval acer pro am2 socket s x200 chipsetem,aktualne mam asus m3a78-vm

Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456

Podobná témata

1. Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 30-12-2012, 00:30
  2. Který výrobce počítačových zdrojů je nejlepší?
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 18-02-2012, 20:52
  3. Který výrobce PC skříní je nejlepší?
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 15-10-2011, 23:55
  4. Radeony: Aku znacku VGA ATi preferujete a preco?
    Od pegy v sekci Grafické karty
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 26-06-2008, 17:03
  5. Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 11-12-2006, 11:26