reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Záruka a rozšířené servisní služby u tiskáren

husky14 (4214)|5.3.2010 09:36
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Záruka a rozšířené servisní služby u tiskáren

Jaká je podle Vás adekvátní délka záruky u tiskáren a multifunkcí? Využíváte možnost přikoupit služby typu zásah v místě poruchy, zásah do daného dne a hodiny, rozšíření záruční doby apod.? Jaké máte zkušenosti s tímto servisem? Ať už jsou vaše názory jakékoli, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
JindraPce (69)|5.3.2010 13:15
Ahoj

U většiny zařízení, které kupujeme, je záruka pro firmy 1 rok a to je hodně málo. U tiskáren mám navíc v poslední době tu zkušenost, že čím je dražší, tím je i poruchovější. Nemám tu žádnou tiskárku (kopírku) se stářím do 3 let, která by v prvním roce svého provozu nemusela alespoň jednou do servisu. Opravovala se třeba pec, podavač, ale i celá základní deska.

Se servisními zásahy do určité doby mám rozporuplné pocity. Je sice hezké, že mám třeba nasmlouvaný začátek opravy do 12 pracovních hodin od nahlášení. Ale je to jen začátek opravy a ne její vyřešení. Tak že když v ČR a ani v Evropě není potřebný kus skladem, oprava se stejně protáhne na neurčito. Pro tyto situace tu mám schovanou jednu starší, ale spolehlivou, tiskárnu, kterou toto dočasně řeším. Můj pohled na rozšířené záruky je ale tak trochu zkreslený tím, že naše hlavní servisní organizace je i náš hlavní dodavatel v této oblasti. Tak že jsou naše vzájemné vztahy co se týče servisu trochu jiné, než když k nim přijde třeba soukromá osoba s tiskárnou za pár korun a ještě koupenou jinde.

Tak že za mě, rozšířit záruku určitě ano. My teď standardně u menších tiskáren (cca do 30tis Kč.) kupujeme 3 roky a zatím se to vždy zaplatilo do 2 let provozu té tiskárny. Třetí rok je tedy již takový bonus, kdyby se náhodou ještě něco stalo (pokud se nic nestane, určitě stojí za to vyměnit alespoň gumové části v podavači). Víc než 3 roky u tiskárny nikde nemáme, většinou je to již hodně drahé a zatím si myslím, že se to již nevyplatí. Připlácení za významě kratší dobu reakce je dobrá věc, když nemáte jinou možnost. Tedy máte ve firmě třeba jen 1 multifunkci a bez ní jste namydlení. Servis na místě je také dobrá věc (rozdíl v ceně na 3 leté záruce u nás je kolem 500-1000 korun a když to spočitám na benzín a mzdu za člověka, který by jel do servisu, tak se to vyplatí). Navíc proč ne, když je často spojená i se zápujčkou náhradního zařízení.

Větší kopírovací stroje máme na leasing a měsíční ceně je i kompletní údržba a servis, tak že tam nic takového vůbec neřešíme.
durib (1141)|5.3.2010 15:04
Pro me je dulezita zarucni doba dana zakonem, a to 2 roky na nove zbozi (v tomto jsme pokrokovejsi nez treba USA- 1 rok). Jakakoliv nadstavba je vetsinou s nejakou "fintou", ktera zamerne neni primo uvedena.
CRYSIS (0)|5.3.2010 16:35
Myslim, ze tiskarna by mela vydrzet 5 let. Pokud se nekomu takovy kram poroucha po roce, je to velmi znepokojive. Koupil jsem tiskarnu ikoustovou canon asi za 1500 a rok s ni neni problem. S drahymi kusy nemam zkusenosti, jelikoz me tento sortiment zbozi moc nezajima.
Miko (13)|5.3.2010 17:24
ono se to netýká jen tiskáren, stejný - tedy nulový pozáruční servis, má Dell i u monitorů.
Po 3 letech a 4 měsících mě zařval Dell 2407WFP (zdroj) a přes poměrně velkou snahu obchodníka z Dellu mě bohužel nebyl schopen pomoci.
Co je v záruce, opravují druhý den výměnou, co je pak, má smůlu. A to dokonce i tehdy, když jsem zdroj vymontoval za 5 minut a mohl ho nahradit jiným (kdyby se ovšem dal objednat - nelze). Teď se modlím, aby lidi od nás ze servisu měli potřebné součástky.

Fakt mě dostalo, že u tak drahé věci (ve své době byla koncovka někde přes 30 000Kč) prostě po záruce smolík :stupid
Do firmy budiž, 3 roky je víceméně počítaná životnost/užitnost, ale domů?... :thumbdown
JindraPce (69)|6.3.2010 10:14
to XARAA: Zajimalo by me, kolik toho na te tiskarne za rok vytisknes. Odhaduji max. desitky stran. Jelikoz pokud s tim nedelas potisk DVD nebo netisknes velke fotografie, tak by jsi si urcite radeji koupil barevnou laserovku. Cena inkoustu je totiz uplne hrozna.

Zaruka na doma samozrejme staci ta dana zakonem, tedy 2 roky. Vyssi je jen vyhazovani penez, jelikoz je pak levnejsi koupit novou podobnou tiskarnu, nez ji po zaruce opravovat. Kdyz koupim inkoustovku za 1500, mam v cene i inkousty za treba 600,-. Rozdil ceny pak casto ani nepokryje 1 servisni hodinu.

Rozsireni zaruky z 1 na 3 roky (u firem totiz neni zaruka dana zakonem) na tiskarnu o cene cca 15000 stoji cca 3000. Vzhledem k tomu, ze u teto tiskarny se pocita se zatezi i nekolik tisic stranek za mesic, rozsireni se vyplati.

Blbe je ze vsechno, co se dnes vyrabi, je brano jako spotrebni vec. Obcas mam dokonce dojem, ze ma zarizeni skryte hodiny, ktere par dni po ukonceni zaruky daji prikaz "koncime ... porouchej se".

Tiskarny 6-8 let stare naopak pri stejne zatezi pracuji bez chyby, jen je obcas profoukneme a vycistime. Navic do nich bezestrachu davam tonery po renovaci.
Neregistrovaný (0)|6.3.2010 13:30
[quote=JindraPce;355845]Ahoj

U většiny zařízení, které kupujeme, je záruka pro firmy 1 rok a to je hodně málo. U tiskáren mám navíc v poslední době tu zkušenost, že čím je dražší, tím je i poruchovější. Nemám tu žádnou tiskárku (kopírku) se stářím do 3 let, která by v prvním roce svého provozu nemusela alespoň jednou do servisu. Opravovala se třeba pec, podavač, ale i celá základní deska.

Se servisními zásahy do určité doby mám rozporuplné pocity. Je sice hezké, že mám třeba nasmlouvaný začátek opravy do 12 pracovních hodin od nahlášení. Ale je to jen začátek opravy a ne její vyřešení. Tak že když v ČR a ani v Evropě není potřebný kus skladem, oprava se stejně protáhne na neurčito. Pro tyto situace tu mám schovanou jednu starší, ale spolehlivou, tiskárnu, kterou toto dočasně řeším. Můj pohled na rozšířené záruky je ale tak trochu zkreslený tím, že naše hlavní servisní organizace je i náš hlavní dodavatel v této oblasti. Tak že jsou naše vzájemné vztahy co se týče servisu trochu jiné, než když k nim přijde třeba soukromá osoba s tiskárnou za pár korun a ještě koupenou jinde.

Tak že za mě, rozšířit záruku určitě ano. My teď standardně u menších tiskáren (cca do 30tis Kč.) kupujeme 3 roky a zatím se to vždy zaplatilo do 2 let provozu té tiskárny. Třetí rok je tedy již takový bonus, kdyby se náhodou ještě něco stalo (pokud se nic nestane, určitě stojí za to vyměnit alespoň gumové části v podavači). Víc než 3 roky u tiskárny nikde nemáme, většinou je to již hodně drahé a zatím si myslím, že se to již nevyplatí. Připlácení za významě kratší dobu reakce je dobrá věc, když nemáte jinou možnost. Tedy máte ve firmě třeba jen 1 multifunkci a bez ní jste namydlení. Servis na místě je také dobrá věc (rozdíl v ceně na 3 leté záruce u nás je kolem 500-1000 korun a když to spočitám na benzín a mzdu za člověka, který by jel do servisu, tak se to vyplatí). Navíc proč ne, když je často spojená i se zápujčkou náhradního zařízení.

Větší kopírovací stroje máme na leasing a měsíční ceně je i kompletní údržba a servis, tak že tam nic takového vůbec neřešíme.[/quote]

Mám starou čenobílou laser multifunkci HP a ta mi funguje léta naprosto ok.Loni jsem si koupil jednu barevnou mf Samsung a jednu multif Canon. Nejsou staré ani rok a mám obě zařízení v servisu. Cenově jsou obě ve středu, ale už složitější a navíc Canon oboustran tisk a tak je zřejmé, že čím složitější tak také poruchovější. Canon půjde na výměnu celý a co Samsung zatím nevím.