reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zákl. deska Intel D915GAV

boby (131)|5.3.2010 12:38
Chtěl bych koupit sestavu s touto zákl. deskou. Prodejce uvádí GK v AGP slotu a on board LAN. Koukal jsem po netu a našel jsem že má ale PCI Express x16 a LAN nemá. Vyráběla se nějaká verze téhle desky s AGP a LAN? Prodejce mi poslal i přiložené foto.
intel-d915gav.JPG
johny__g (6387)|5.3.2010 13:02
Tak LAN tam vidím, ale deska má skutečně PCI-e. Což bych považoval spíš za výhodu. Můžeš uvést celkovou konfiguraci a kolik za ten šrot chtějí? Asi se jedná o nějaký bazar, že? K čemu bude PC sloužit?
boby (131)|5.3.2010 13:30
Tedy se jedná o desku D915GAVL?
http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/d915gav/sb/CS-012066.htm
Sestava by měla sloužit na běžnou práci v MS Office,film, internet a nějaké aplikace typu Archicad apod. Je určena pro studenta.
matyyy (2527)|5.3.2010 13:37
512mb ram je pro archicad a vůbec pro práci ve windows šíleně málo
johny__g (6387)|5.3.2010 14:04
Navíc to má jen CD-ROM, takže je třeba si připočíst cca 600,- za vypalovačku. Deska bude asi ta co píšeš, verze se síťovou kartou (podle obrázku to síťovku má). Grafika X300SE je do PCI-e, takže tam je asi jen překlep. Cena není špatná, nový PC za to nepořídíš, ale škoda té paměti a DVD. Navíc prodávající je na aukru nový, takže trochu sázka do loterie.
boby (131)|5.3.2010 14:04
Ano je to minimum, ale počítám s využitím stávající sestavy s 1024MB Ram, sice je to Athlon 2200 s GF 5900v AGP na MSI bídné kvality, stačil by, ale je nestabilní. Asi procesor nebo deska. Měl jsem to i v servisu, chvilku to dělalo dobrotu a už to padá znova. Prostě už do toho nechci strkat peníze. Myslím, že Intel je rozhodně kvalitnější. Škoda jen, že nevyužiju už stávající GK.
boby (131)|5.3.2010 14:13
Je nový, ale prodal už 3 sestavy a má pozitiv. Navíc záruka půl roku taky není běžná. Jinak počítám i s využitím DVD ze stávající sestavy, tak tu CD neřeším. Sázka do loterie to je, ale nový PC pro toho studenta kupovat nemá smysl.
speedsnail (4876)|5.3.2010 14:17
Stávající PC rozhodně neni nestabilní kvuli AMD (to je nehoráznej blábol). Imo sou tam po letech špatný kondenzátory ve zdroji nebo na desce. Schválně zkus na zkoušku vyměnit zdroj a mrkni na kondíky na desce jestli nejsou nafouknutý..
boby (131)|5.3.2010 14:27
Zdroj je tam nový, sestavu v servisu komletně vyčistili. Vyměnili i chladící pastu, tak už fakt nevím co s tím. Koukal jsem teď znovu na ty kondíky, ale nic nafouklého nevidím. Nakonec to kontrolovali i v tom servisu. Prostě ta sestava je zakletá. Chová se naprosto nevyzpitatelně. Dokonce se už stalo, že PC nenabootoval, kvůli tomu sem měnil i HDD. Už jste mi tady i radili co s tím. Já už jsem prostě v koncích.
speedsnail (4876)|5.3.2010 14:31
Test pamětí, test povrchu disku, zkusit jinou grafiku. Když nic nepomůže je to deska a jasný, je to na vyhození..

Na druhou stranu, jestli je tam nový zdroj a máš i HDD na výměnu, možná by bylo lepší koupit jen nějaké komponenty a poskládat znovu vnitřnosti.
johny__g (6387)|5.3.2010 14:37
Takový nástřel, co by se dalo pořídit za 4k. Disk jak píšeš máš, DVD taky (deska má jeden IDE konektor, takže 2 zařízení zvládne), zdroj také, snad to není šunt. Ještě by se dalo ušetřit 600,- a koupit jednojádrový procesor. I tak by byl výkonnější než to P4, spotřeba poloviční.
speedsnail (4876)|5.3.2010 14:52
Nebo kup základ HTPC s celeronem 430 co se ted prodává v bazaru. je to skoro netknuté
boby (131)|5.3.2010 15:12
Já vím, nové je nové, ale znamenalo by to komplet skoro všechno vyhodit. Vzhledem k tomu, že všechny testy které jste mi doporučili jsou ok. Tak bych rád přeci jenom využil co nejvíc stávajících komponent, tedy i paměti. Je mi to líto vyhodit. Investice do toho bazarového PC by byla poloviční a 6 měsíců záruka. Prodejce vypadá slušně a dokonce mi poslal i větší fotky a prý odpovídají reálu. Vidím tam i dedikovanou GK v PCI-e. Využití stávající AGP GF 5900 už asi nemá smysl.
johny__g (6387)|5.3.2010 15:28
Tak všechno ne, "vyhodit" by se musela grafika (ta půjde pryč tak jako tak), paměti, CPU. Píšu v uvozovkách, protože ve skutěčnosti se to dá ještě bez problémů prodat. Deska by šla také pryč, u té je otázka zda už není vadná. Zbytek použiješ. Ale jestli chceš pořídit to PC z aukra, tak proč ne. Ta cena myslím nadhodnocená není, sice je to jen čistě kancl sestava, ale sloužit ještě může. Ta dedikovaná grafika tam opravdu je, ale je to fakt jen zobrazovadlo. Výkon dnešních integrovaných grafik je několikanásobný. Další věc je vyšší spotřeba, oproti novému PC dvojnásobná, ale tohle student asi neřeší.
boby (131)|5.3.2010 15:47
Vypadá to, že skutečně odešela deska. PC, který třeba jeden den jde a druhý den 2x spadne zrovna, když má student něco rozdělaného smysl nemá. Spotřebu fakt student /tedy má dcera/ řešit nebude. Půjdu asi do toho PC z aukra. Výkon té integrované GK je přibližně stejný jako té externí? Paměti bych upgradoval na 1,5GB a přidal bych DVD vypalovačku. To by mělo na Archicad a filmy stačit. Jinak bych třeba mohl časem obětovat nějaký peníz na lepší GK.