reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

chyba pci.sys a hal.dll

Majkl92 (79)|6.3.2010 15:59
Zdravím pc mam opraveny z reklamace byla mi vyměněna zakladni deska a ramky ,ale ted mam problem se systemem po hodině a někdy po 3 hodinach se mi oběvi modrá obrazovka (BSOD) a pak se restartuje pc a oběvi se mi chybova hláška:Systém Windows nelze spustit.Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen:System32\Drivers\PCI.sys ještě jednu hlášku mi to hlásilo:Systém Windows se nepodařilo spustit z důvodu chyby softwaru.Oznamnte uvedené potíže:Zaváděč potřeboval knihovny DLL pro vrstvu HAL.Kontaktujte Technickou podporu a nahlaste problém do systemu se dostanu vždycky až dalši den , systém jsem přeinstaloval a furt to děla budu to muset znova reklamovat?ovladače jsem všechny doinstaloval a nic nepomohlo děkuju předem za pomoc.
Majkl92 (79)|6.3.2010 16:27
pls poradte fakt si nevim rady
|Mio| (1333)|6.3.2010 18:34
Novy BIOS pro zlepseni kompatibility ??

Predpokladam ze ovladace od desky uz jsi nainstaloval(W7 sice maji svoje ale to neni ono) a vypnout AHCI v BIOSu uz si taky zkusil.
Majkl92 (79)|6.3.2010 19:21
ovladače nainstalovany mam a vypnout to AHCI jsem nezkoušel kde to mam najit v biosu?
astec (1823)|6.3.2010 20:04
[quote=Majkl92;356151]Zdravím pc mam opraveny z reklamace byla mi vyměněna zakladni deska a ramky ,ale ted mam problem se systemem po hodině a někdy po 3 hodinach se mi oběvi modrá obrazovka (BSOD) a pak se restartuje pc a oběvi se mi chybova hláška:Systém Windows nelze spustit.Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen:System32\Drivers\PCI.sys ještě jednu hlášku mi to hlásilo:Systém Windows se nepodařilo spustit z důvodu chyby softwaru.Oznamnte uvedené potíže:Zaváděč potřeboval knihovny DLL pro vrstvu HAL.Kontaktujte Technickou podporu a nahlaste problém do systemu se dostanu vždycky až dalši den , systém jsem přeinstaloval a furt to děla budu to muset znova reklamovat?ovladače jsem všechny doinstaloval a nic nepomohlo děkuju předem za pomoc.[/quote]

vypni automatický restart systému, a opiš hlášky co tam vyskočí
Majkl92 (79)|6.3.2010 20:12
kde mam vypnout automaticky restart systemu?to AHCI v biosu nikde neni a myslite ,že to muže byt biosem?
astec (1823)|6.3.2010 20:21
[quote=Majkl92;356270]kde mam vypnout automaticky restart systemu?to AHCI v biosu nikde neni a myslite ,že to muže byt biosem?[/quote]

Neřeš:
1) Win.klavesa+Pause > objevi se Vlastnosti systemu > zalozka Upřesnit > Spuštění a zotavení systému tlačítko Nastavení > Automaticky restartovat - nesmé být začkrtnuté, - OK

opiš chyby dej je sem

2) https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=4090

3 Pak se ozvi
|Mio| (1333)|6.3.2010 20:22
Muze ale nemusi. Tech informaci je malo a jsou obecne.

AHCI je mod radice disku, vem si k ruce manual k desce mel bys to tam najit.

Taky je dulezite jestli je to uplne stejna deska jako byla ta predtim, jestli byl system preinstalovan nebo je to puvodni instalace, zda byli preinstalovany aktualni ovladace k desce ze stranek vyrobce. Zda se nekde neco neprehriva, typicky disk a pak odmita cist.

Zkus:
- aktualizovat BIOS
- otevrit bednu a prubezne kontrolovat dotykem teplotu komponent, nebo softwarove treba everestem
- odinstalovat a vycistit ovladace desky a grafiky a nahradit je nejnovejsimi z webu
astec (1823)|6.3.2010 20:25
[quote=|Mio|;356279]Muze ale nemusi. Tech informaci je malo a jsou obecne.

AHCI je mod radice disku, vem si k ruce manual k desce mel bys to tam najit.

Taky je dulezite jestli je to uplne stejna deska jako byla ta predtim, jestli byl system preinstalovan nebo je to puvodni instalace, zda byli preinstalovany aktualni ovladace k desce ze stranek vyrobce. Zda se nekde neco neprehriva, typicky disk a pak odmita cist.

Zkus:
- aktualizovat BIOS
- otevrit bednu a prubezne kontrolovat dotykem teplotu komponent, nebo softwarove treba everestem
- odinstalovat a vycistit ovladace desky a grafiky a nahradit je nejnovejsimi z webu[/quote]

Proboha čti!!!!!!

Systém přeinastaloval, ovladače nainstaloval
|Mio| (1333)|6.3.2010 20:28
Aha, pardon, system ano, ale verze ovladacu?? Z CD ci z webu?

OS je SP3 ? Udelal nejdriv aktualizace OS a pak instalaci ovladacu? nebo naopak ? nebo vubec ?

vic podrobnosti, celej postup kroku.

Ten vypis taky samozrejme, ale pochybuju ze pomuze.
Majkl92 (79)|6.3.2010 20:51
ted pišu na jinem pc už se nemužu dostat do systemu píše to systém windows nelze spustit.uvedeny soubor je poškozen nebo nebyl nalezen:System32\Drivers\Ntfs.sys
tento soubor můžete zkusit opravit spuštěním instalace systému windows pomocí originalni instalačni diskety nebo disku cd-rom.Opravu spustíte stisknutím klávesy R na první obrazovce. nestih jsem to všechno udělat budu to muset udělat až zítra do systemu mě to už dnes nepusti OS mam SP2 nejdřiv jsem nainstaloval SP2 pak ovladače
astec (1823)|6.3.2010 21:42
[quote=Majkl92;356294]ted pišu na jinem pc už se nemužu dostat do systemu píše to systém windows nelze spustit.uvedeny soubor je poškozen nebo nebyl nalezen:System32\Drivers\Ntfs.sys
tento soubor můžete zkusit opravit spuštěním instalace systému windows pomocí originalni instalačni diskety nebo disku cd-rom.Opravu spustíte stisknutím klávesy R na první obrazovce. nestih jsem to všechno udělat budu to muset udělat až zítra do systemu mě to už dnes nepusti OS mam SP2 nejdřiv jsem nainstaloval SP2 pak ovladače[/quote]

Za domácí úkol napiš komponenty sestavy
|Mio| (1333)|6.3.2010 21:45
Tak pri nasledujici preinstalaci rozdel disk na 2 casti, naformatuj systemen NTFS a system nainstaluj az na tu druhou cast. Pokud by byl problem s diskem melo by to na mene pouzivane casti byt lepsi, pokud mas k dispozici jiny HDD zkus jej pouzit.

Po instalaci nejdriv proved aktualizaci na SP2 a nasledne SP3, pripadne pouzij rovnou instalacni medium SP3.

Nasledne potom nainstaluj nejnovejsi dostupne ovladace desky a grafiky a antivirovy program.

Dojed vsechny aktualizace pres windows update.

A pak muzes bud zkusit pouzivat a cekat jestli spadne, nebo byt optimista a rovnou instalovat kodeky, acrobat, office atd.


Ale nastav to co uvedl astec a opis tu chybu s BSOD.
Majkl92 (79)|7.3.2010 12:57
[quote=astec;356321]Za domácí úkol napiš komponenty sestavy[/quote]
tady je moje sestava procesor INTEL Pentium Dual-Core E5200 2.50ghz grafika: Nvidia Geforce 9500GT 1gb RAM:2x2gb DDR2 chip KINGMAX 800MHz HD:Samsung 500gb HD502IJ zakladni deska:MSI G31TM-P35 předtim jsem měl MSI G31M3-F dali mi na reklamaci lepši zakladni desku a nebo horší a je vůbec kompatibilní s moji sestavou? jestli to neni tim
|Mio| (1333)|7.3.2010 13:14
Deska je vicemene ekvivalentni, o neco novejsi tedy snad i lepsi.

Ten BIOS mas tedy nejnovejsi 4.5 ??
astec (1823)|7.3.2010 13:35
[quote=Majkl92;356499]tady je moje sestava procesor INTEL Pentium Dual-Core E5200 2.50ghz grafika: Nvidia Geforce 9500GT 1gb RAM:2x2gb DDR2 chip KINGMAX 800MHz HD:Samsung 500gb HD502IJ zakladni deska:MSI G31TM-P35 předtim jsem měl MSI G31M3-F dali mi na reklamaci lepši zakladni desku a nebo horší a je vůbec kompatibilní s moji sestavou? jestli to neni tim[/quote]

Tady máš CPU list pro Tvoji desku, nevím jestli je lepší neznám a nebudu věštit
http://eu.msi.com/index.php?func=prodcpu2&prod_no=1832&maincat_no=1

už jsi vypnul automatický restart??? jaké jsou tam hlášky
- resetoval jsi BIOS do defaultu??? Jsou na to čudlíky u baterie
- vyjmi 1 odul RAM, odpoj mechaniku a co nepotřebuješ a testuj
Majkl92 (79)|7.3.2010 13:55
MIO:jsem se díval do biosu a mam verzi v2.64 nebo tak něco a předtím jak jsem přeinstalovaval system tak jsem to dělal podobně disk jsem měl rozdělenej už předtím jak jsem měl visty naformatoval jsem system cd mam xp sp2 pak jsem nainstaloval všechny ovladače přimo se stranek výrobce kodeky a všechny potřebné programy jsem taky nainstaloval
Majkl92 (79)|7.3.2010 14:05
[quote=astec;356513]Tady máš CPU list pro Tvoji desku, nevím jestli je lepší neznám a nebudu věštit
http://eu.msi.com/index.php?func=prodcpu2&prod_no=1832&maincat_no=1

už jsi vypnul automatický restart??? jaké jsou tam hlášky
- resetoval jsi BIOS do defaultu??? Jsou na to čudlíky u baterie
- vyjmi 1 odul RAM, odpoj mechaniku a co nepotřebuješ a testuj[/quote]

ted se na to chystam a vyjmout 1 modul RAM a odpojit mechaniku nemužu pc mam v záruce
Majkl92 (79)|7.3.2010 15:08
tak už jsem vypnul automaticke restartovani a tady jsou ty hlašky:Byly zjištěny potíže a system windows byl ukončen,aby nedošlo k poškozeni počitače. Potíže pravděpodobně zpusobil soubor:Ntfs.sys Page_Fault_In_Nonpaged_Area Pokud je to poprve, co vidite obrazovku s chybou zastaveni počitače,restartujte počítač.Pokud se obrazovka objevi znovu,pokračujte těmito kroky:ujistěte se, že novy hardware a software jsou spravně instalovany.Pokud se jedna o novou instalaci ,obratte se na dodavatele hardwaru nebo softwaru a vyžadejte si připadně aktualizace systemu Windows.Pokud potiže potrvaji,vypněte nebo odeberte instalovany hardware nebo software .Zakažte možnosti paměti systemu BIOS,napřiklad ukladani do mezipaměti nebo stinove řizeni.Pokud potřebujete pro odebrani nebo vypnuti současti použit nouzovy režim,restartujte počítač,po stisknuti klavesy F8 vyberte upřesnit možnosti spouštěni a pote vyberte položku Nouzovy režim.
Technicke informace:
*** Stop: 0x00000050 (0xFFFFFFFE,0x00000000,0xF7B7A74C,0x00000000)
*** Ntfs.sys-Address F7B7A74C base at F7B52000,Datestamp 41107eea
Zahajovani vypisu fyzicke paměti RAM.Vypis fyzicke paměti je dokončen.Požadejte o pomoc spravce systemu nebo skupinu technicke podpory.
Majkl92 (79)|7.3.2010 17:48
zkusil bych aktualizovat bios jestli to nebude tim,ale nevim jak
Majkl92 (79)|7.3.2010 20:44
budu muset přeinstalovat system když chci aktualizovat bios?
michal.kolesa (357)|7.3.2010 21:09
[quote=Majkl92;356646]budu muset přeinstalovat system když chci aktualizovat bios?[/quote]
nemusí se
astec (1823)|7.3.2010 22:07
Microsoft uvádí toto
http://support.microsoft.com/kb/903251/cs

Takže bych zkusil nainstalovat čistý systém, nechat jej zaktualizovat a nic neinstaloval a poté bychc testoval systém.
Majkl92 (79)|8.3.2010 14:45
a nepomohla by aktualizace biosu ja jsem se díval ,že mam starši verzi v2.64 2006 ja totiž cd od xp nemam mam je u kamoše
dzandra (1368)|8.3.2010 14:55
[quote=Majkl92;356809]a nepomohla by aktualizace biosu ja jsem se díval ,že mam starši verzi v2.64 2006 ja totiž cd od xp nemam mam je u kamoše[/quote]

No můžeš to zkusit, pokud to zvládneš. Buď pomocí fdd nebo flashdisku(nevím jestli to tvá deska podporuje - tak se mrkni na net), hlavně si neodpal desku.

Proč půjčuješ své winxp? ale tak ať ti ho kámoš vrátí snad to není takový problém a dej si tam čistý systém.

Jen tak pro zajímavost. nezkoušel jsi z hirent boot spustit volkov comandra a sním nabídnutý chkdsk? kolikrát mi takové chyby opravilo
Majkl92 (79)|8.3.2010 17:34
[quote=dzandra;356811]No můžeš to zkusit, pokud to zvládneš. Buď pomocí fdd nebo flashdisku(nevím jestli to tvá deska podporuje - tak se mrkni na net), hlavně si neodpal desku.

Proč půjčuješ své winxp? ale tak ať ti ho kámoš vrátí snad to není takový problém a dej si tam čistý systém.

Jen tak pro zajímavost. nezkoušel jsi z hirent boot spustit volkov comandra a sním nabídnutý chkdsk? kolikrát mi takové chyby opravilo[/quote]
pučoval jsem mu proto,že nema instalačku xp z hirent boot jsem nic nezkoušel ani ten nabídnutý chkdsk zkusil bych ten hirent boot ,ale potřeboval bych pomoct díky
dzandra (1368)|8.3.2010 21:42
Víš 1. věc co při těhle problémech dělám(ndlrd nenalezen .... atd) je chkdsk nebo jakýkoliv soft pro kontrolu dat na disku. Opravdu to mnohdy uštří hromadu času. Problém je, že pokud jsi se v opravě systému už krapet vrtal, a opravu děláš až potom, tak to možná nepomůže. Ale zkus to
Majkl92 (79)|9.3.2010 13:46
nepomohlo to jen mě něco napadlo možna je to blbost ,ale nepomohlo by kdybych skopiroval pci.sys,Ntfs.sys a hal.dll z jineho počitače a dal na flasku a hodil bych to do svého pc
dzandra (1368)|9.3.2010 14:08
Můžeš to zkusit, jen spíš vem hdd a připoj ho do jiného pc. Hlavně měj stenou verzi os.

edit : jak píše kolesa, home profi, stejný sp, možná ty aktualizace nebudou tak důležíté
michal.kolesa (357)|9.3.2010 14:20
Stejnou verzí autor myslí edici (home, profi), stejný service pack, stejné aktuliazace,....
john (877)|15.3.2010 08:09
[quote=astec;356281]
Systém přeinastaloval, ovladače nainstaloval[/quote]

pokud se nepletu, tak hal.dll ma co delat s rizenim spotreby PC, a pokud ani reinstall nepomoh, tak je neco blbe v BIOSu, ci HW chyba....
toto jen je vykrik do tmy, ale zkusit muzes...

http://www.informationweek.com/news/windows/showArticle.jhtml?articleID=185301251
For example, if you already have some knowledge of the commands involved, many "Missing or corrupt HAL.DLL," "Invalid Boot.Ini," or "Windows could not start..." problems can be fixed with these five shortcut steps:

* Boot from your XP Setup CD and enter the Recovery Console
* Run "Attrib -H -R -S" on the C:\Boot.ini file
* Delete the C:\Boot.ini file
* Run "Bootcfg /Rebuild"
* Run Fixboot
Majkl92 (79)|17.3.2010 10:41
tak system jsem zase přeinstaloval,po 3 hodinach zase BSOD nebude něco blbe v biosu třeba v nastaveni nebo mam zase špatne ram v testech byly ok
Dojigiri (1629)|17.3.2010 11:12
Soustředil bych se na disk, takovýhle chování je celkem běžný v případě přibejvání vadných sektorů. Nepročítal jsem to zpětně celý, ale koukal jsi se na SMART disku (reallocated sectors count, offline uncorrectable) případně zkoušel jsi pouštět kontrolu povrchu např. v HDtune?
Majkl92 (79)|17.3.2010 11:25
[quote=Dojigiri;359731]Soustředil bych se na disk, takovýhle chování je celkem běžný v případě přibejvání vadných sektorů. Nepročítal jsem to zpětně celý, ale koukal jsi se na SMART disku (reallocated sectors count, offline uncorrectable) případně zkoušel jsi pouštět kontrolu povrchu např. v HDtune?[/quote]

na SMART disk jsem se nedíval,v HDtune je to ok žadne chyby tam nic nenašlo všechny čtverečky byly zeleny
Dojigiri (1629)|17.3.2010 11:28
Hmm, no na ten SMART bych ještě kouknul, např. taky v HDtune se dá zobrazit - pokud je možno spustit pc nebo připojit disk v jiným pc; pokud ne a nebootuje to, možno stáhnout např. Hirens Boot CD, nabootovat z něj MiniXP a z něj spustit HDtune.
Majkl92 (79)|17.3.2010 12:31
tak ve smart je:
Rellocated sector count 100 100 100 0 OK
offline uncorrectable 100 100 0 0 OK
Dojigiri (1629)|17.3.2010 14:26
Tak to disk vypadá ok takže tím to teda opravdu nejspíš nebude.
Majkl92 (79)|17.3.2010 14:31
a nebude to nastavenim biosu?