reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ATI 4870 512MD5-PPH (problem pri 3D)

lukas8102 (5)|7.3.2010 17:03
Zdravim,

deje se mi zvlastni vec. Pri hrani her (3D) na ATI 4870 512MD5-PPH (powercolor) se mi stava, ze mi zcerna obrazovka, hraju tak 5-10min (zvuk je stale slyset a po chvili se i ten sekne a bzuci). Jedine co lze udelat => vypnout PC a zase zapnout.

Vetsinou je to tak, ze kdyz je PC vypnuto dele (to jsem v praci:) tak po prvnim nabehnuti a spusteni 3D hry nebo aplikace (Fur Mark) se mi stane vyse uvedena vec. Po vypnuti a zapnuti muzu uz vetsinou v klidu hrat nekolik hodin (6h). Ve 2D mi jede PC uplne normalne, bez problemu.

Teploty GK jsou v pohode, kupoval jsem i novou chladici pastu (nejsem odbornik ale tenhle zasah jsem zvladl dobre, i teplota se snizila). Zkousel jsem flash BIOS, chyba pretrvava.

Muj system :
WVista64, E8400 3,00GHz, 8GB RAM, ATI 4870, WD640GB, zdroj Fortron Blue Storm II 500.
zdroj je jedine co jsem nejak netestoval, ale tam se mi nezda ze by byl problem
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43195

Zaruka na GK mi konci za 2 mesice, nevim jestli je to duvod k reklamaci nebo co to vlastne je. Rok jela karta uplne normalne. Vazne uz nevim co stim, jestli to mam odpalit a odnest na reklamaci (je to Powercolor a ten pry karty opravuje - zdroj T.S. Bohemia)

edit: jeste me napadla (asi blbost), vse mam doma zapojene pres zasuvku s prepetovou ochranou (je mozne , ze by kdyz pustim hru si karta zacala brat vice energie a to zpusobovalo chybu?)
ferry6 (56)|9.3.2010 22:08
ahojky

jam ma uplne stejnou kartu a v pohode......a zdroj mam mensi 500w ....

asi to bude chyba nekde v karte mozna skus reklamaci
16cmfan (2153)|10.3.2010 06:54
Skus otestovať Ram pomocou Goldmemory. Stačí ho vypáliť ako ISO alebo ho šupnúť na disketu. Netestuje sa v prostredi Windows, ale pri bootovani sa spúšťa. Skus testovať vždy len jeden modul ram.

Ďalej je na mieste vyskúšať otestovať Hardisk. Projdi ho programem HDtune. Konnkrétne error scanem a test kontroly povrchu disku. (doufam, že tam je i ve verzi no-pro)
Taktiež to môže vyzerať na zdroj, ktory už má svoje najlepšie roky za sebou. Podle czc se mi rozhodne nezdá, že by byl zdroj bezproblémovej, práve naopak. Kolik má stáři ? Když tak jako celá sestava, je to možné.

Duvodu, proc to delá jen ve 3D muže bejt

- problem v GK (nepíska náhodou ?)
- skontroloval si kondíky, nejsou vyteklí atď. ?
- problem v Ram (když se naplni kvuli hre a je vadnej sektor, tak padne)
- zdroj v 3D (záteži) když si vic bere GK karta i procesor, už nezvláda takový odber komponent.

[SIZE="2"]ps. zase sem se rozepsal :D snad ti to pomuže, když pujdu do školy, prijdu ďalši odborníci :)[/SIZE]
lukas8102 (5)|17.3.2010 01:16
ahoj, diky za rady. mam tu novej zdroj 650W tak to testnu a uvidi se... dam vedet, diky
MtyCZ (2)|26.3.2010 10:55
Ahoj, nepretaktoval jsi Catalyst {OMYLEM}. To se stalo me na stejne karte a delalo to stejne psi kusy