reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nVidia GeForce 8600GT - NVIDIA Kernel Mode Driver přestává pracovat

Paulos (60)|8.3.2010 15:39
Zdravím,
na Internetu je mnoho témat s podobným problémem, ale nikde žádné použitelné řešení nevidím. Tudíž se zeptám zde, kdyby náhodou někdo věděl :D

Moje potíž je taková, že když enkóduji video do H.264 s pomocí CUD(L)Y a MediaCoderu/PowerDirectoru na své kartičce nVidia GeForce 8600GT (brandovaná a přetaktovaná ASUSem - EN8600 TOP), tak asi po 10-15 minutách se mi na vteřinku vypne obraz a dostávám hlášku: (viz příloha)

Ovladač zobrazení přestal odpovídat a byl obnoven
Ovladač zobrazení NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version jakákoliv! přestal odpovídat a byl úspěšně obnoven..

Enkódování běží dál, ale po tomto kixu má značně pochybnou kvalitu, viz odkaz: http://leteckaposta.cz/421862490 (není to celé video, ustřihl jsem nepotřebné části - a někdy to dopadá i hůř :D). Někdy se stane, že při zapnutém Aeru začne blbnout a kostičkovat celá plocha včetně dalších 3D aplikací.

Přestože teď píšu o kódování, tento problém jsem zažil ve více provedeních, párkrát podobně stávkovaly hry - např. chyba odpojení zařízení (Shattered Horizon - víkendové demo na Steamu; Attack of the 50ft robot! :D). Jednou se tohle přihodilo i 3DMarku Vantage, ale pak už se mi nepovedlo problém napodobit, protože ty krásně trhané rendery :D běžely v pořádku. Nicméně u většiny her se nic nestalo a jely v pořádku.

Teplota GK je celou dobu kolem 63-65°C, CPU má asi 65° - a to neběží větrák naplno. Dříve jsem míval na GK i 80°C, bohužel po vyčištění od prachu se kromě teploty nic jiného nezměnilo.

Teď parametry mého ŠROTU:
Intel Pentium 4 3,2 GHz
nVidia GeForce 8600GT (na verzi ovladačů nezáleží, tohle se dělo s každou, kterou jsem zkusil - ale teď mám 196.21)
1GB RAM
Windows 7
Zdroj s příkonem 350W

Jo a pokud pomýšlíte na reklamaci, na tu je už pozdě :(

Nějaké nápady? :confused:

Děkuji za všechny rady
Pavel
nVidia_zlobí.png
r34ktor (7477)|8.3.2010 19:36
Je otázkou, co resetování ovladače způsobuje. Za normálních okolností by k němu pochopitelně docházet nemělo. Pomineme-li HW chybu, může jít o SW problém, respektive ne zcela ideální součinnost aplikace (ovladače) s OS.

Pokud karta projde FurMarkem, můžeš si pohrát s nedokumentovanými hodnotami v registru, které upravují chování WDDM.

Jedná se ovšem o nastavení pro Vistu, takže negarantuji funkčnost uvedených zásahů na Windows 7, kde byla implementace ovladače zobrazení poněkud upravena.

Článek je k dispozici zde.

V první řadě bych si pohraj s položkou TdrDelay. Pokud by to nezabralo, je možné mechanismus pomocí TdrLevel zcela vyřadit.
Paulos (60)|8.3.2010 21:08
Vypadá to, že nastavení hodnoty TdrDelay na delší dobu (10s) pomohlo - celé video se doenkódovalo a pořád žádné negativní bliknutí. Popravdě, když jsem tuhle radu viděl, zdála se mi trochu přitažená za vlasy, ale teď vidím, že ta standardní hodnota (2 sekundy) je nastavená až moc přísně :)

Zatím díky, asi to bylo vše. Máte mé + :)