reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

propojení PC-TV HDMI kabelem

Bladeeee (5)|8.3.2010 17:29
Ahoj, už týdny prohledávám fóra všude možně, zkouším všelicos, ale marně. Jako jeden z mnoha se snažím propojit PC s TV Philips hdmi kabelem, kde obraz funguje bez problémů, ale zvuk ne a ne tam dostat.
PC: MSI P35 Neo, grafika: Gigabyte Geforce 9800 GT

Zkoušel jsem už i připojit jiné zdrojové zařízení, abych se ujistil jestli není problém jinde a tam to jelo perfektně. Takže musí být problém v nastavení PC.
Mám propojený orig. kabel mezi SPDIF_O a GK, kde je ale konektor 3-pinový a kabel 2-pinový, ale to by snad nemělo vadit. Zapojený by to mělo být v poho, podle manuálu. Dále ovladače, jak zvukové karty tak grafické, jsou zaktualizovány. Zkoušel jsem i použít ac3 filtr, kde jsem docílil i toho, že mě nabíhaly "frames" bez errors. V tom okamžiku se ztratil zvuk u PC, ale nikde jinde se bohužel nevyskyt.
Jediné co mě ještě napadá z fora je, že nemůžu nikde najít ve Windows XP v nastavení zvuku, kde mám nastavit HDMI jako default. To nikde není.
Prosím vás o radu...Díky
kukmaster (35)|14.3.2010 13:59
Zdravim, měl jsem podobný problém ale s grafikou ATI a ještě s WinXP. Podařilo se mi to zprovoznit ale stejně mi potom vypadával zvuk. Když jsem vrazil HDMI kabel do kompu a TV tak se v programu ke zvukovce Realtek (889a na desce) objevil v digitálním připojení kromě S/PDIF a optického také HDMI a tam se jen zaškrtla možnost poslat signal a jelo to.
|Mio| (1333)|14.3.2010 23:05
Pokud ma tahle grafika podporu audia pres HDMI, tak je nutne nainstalovat prislusne ovladace ze stranek nVidie a nasledne prepnout v Ovladacich panelech v nastaveni zvuku vystupni zvukove na HDMI audio zarizeni.

Pak to bude hrat.
Bladeeee (5)|20.3.2010 15:37
Ovladače mám nainstalovaný z orig. stránek Gigabyte, ale v nastavení zvuku se nedá přepnout na nic jinýho než na Realtek HD audio. Zřejmě proto, že tato grafická karta neobsahuje audio zařízení. Je v balení pouze propojovací kablík s Motherboardem na výstup Spdif. Tudíž zvuk pouze prochází přes kartu do HDMI kabelu.
To by mělo být vše v pořádku, ale nastavení je problematické. Dá se nějak zjistit, zda zvuk vychází z konektorů Spdif (multimetrem....)?
kukmaster (35)|20.3.2010 19:51
A máš to S/PDIF v tom ovladacim panelu realteku aktivovane? Nevim jestli multimetrem, typoval bych ze asi ne, na to ti odpoví nekdo chytřejší ale jestli máš nebo si můžeš nekde pujcit nejaky zarizeni co ma S/PDIF vstup (reciever třeba) a vyzkoušet kde je problem jestli ve zvukarne nebo nekde v nastaveni v control panelu grafiky?
Bladeeee (5)|21.3.2010 00:14
Aktivovaný to mám a zkoušel jsem, jak již jsem psal, připojit DVD s výstupem HDMI, kde zvuk v TV fungoval parádně. Už nevím co dál :/.
kukmaster (35)|21.3.2010 10:42
Aha, tak to jsem nejak prehledl... V tom pripade me fakt nenapada jak bych mohl poradit... S xp mi to taky nejak neslo ale s Win7 s tim nemam problem.