reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HTPC vers. rozlišení Plazmy

BOBA (12)|9.3.2010 10:47
Přátelé, kamarádi už se s tím morduji 2 dny a nejde mi nastavit na této integrované grafice http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008M1WY2OIRCI
rozlišení po celé obrazovce plazmy (Panasonic 42"). Od okrajů mám cca 1-2,5 cm nevyplněnou obrazovku. Na grafice od NVidie mi to zas přebývalo přes okraj. Pořád mě to tlačí do 1280x720. Podle toho co jsem se dočetl na netu, potřebuji 1024x768. Catalysty + drivery jsem si stáhnul. Když dám těch 1024x768 tak se mi obraz zmenší pomalu na velikost monitoru 24". Signál ženu přes HDMI a mám W7/32bit.
|Mio| (1333)|9.3.2010 21:57
V catalystech, Desktops&Displays, u daneho displaye Properties, Scaling Options a nastavit na 0. Rozliseni 1920x1080@60Hz a na TV nastavit bud 16:9 nebo autofit, popripade pokud ma TV PC mode ci Game mode.
BOBA (12)|10.3.2010 12:53
Tak se mi to povedlo. Obraz jsem roztáhnul takto: Mám Catalyst 10.2 v češtině. Catalyst=> grafické=>zobrazení a pracovní plochy- objeví se dva displeje => na menší, klik pravým => nastavení=>povolit změny měřítka GPU=> na horní liště "možnosti měřítka" a tam potáhnout za táhlo. Nepodařilo se mi vnutit rozlišení 1024x786, poze mi to dovolilo 1024x720. Rozlišení jsem nakonec ponechal 1280x720, protože se mi nedeformoval obraz jako u 1024x768 to jsem nastavil ve W7.
Možná, že jsi mě Mio naváděl správně, ale s angličtinou je to u mne trochu slabší, takže se nezlob, že ti nedám reputační body :).
darkmagic (32)|29.5.2010 09:39
Zdravim, mám podobný problém jako uživatel boba a svůj dotaz jsem položil do diskuze přímo k mé televizi, ale byl jsem odkázán sem. Zde je kopie mého příspěvku:

Zdravim, mám asi měsíc TX-P50G20E a k tomu HTPC (viz podpis). Počítáč mám propojený s televizí HDMI kabelem. Výstup v počítači je nastavený na 1920*1080@60Hz, přesto se mi na televizi kolem obrazu vytvoří černý rámeček, kde se mi nic nezobrazuje (až na šum). Obraz z pc jednoduše nezabírá celou plochu obrazovky, je tam jěště několika centimetrový okraj. Vím, že na ovladači u TV je tlačítko "aspect", které slouží ke změně poměru stran, ale žádná z voleb není taková, aby mi černý okraj zmizel a obraz byl nezdeformovaný. Osobně jsem měl představu, že se obraz z pc v tv zobrazí 1:1, když mám výstupní rozlišení 1920*1080 a tv má rozlišení stejné.. sám si už nevím rady a tak vás žádám o pomoc.
Jedna z funkcí TV je media server a tam to zabírá celou plochu obrazovky, takže panel je v pořádku.

Díky

Jěště jsem zkusil jiný počítač (viz PC 2 v podpisu) a situace je stejná, HDMI kabel na propojení jsem použil stejný.

Ještě přikládám fotku, jak to vypadá v praxi.


Výše uvedené rady mi nepomohly, v catalystech jsem nenašel položky, o kterých se zde mluví. Používám verzi poslední 10.5, s verzí 10.4 jsem také neuspěl. Vracet se ke starším nechci, protože od verze 10.4 je podporována GPU akcelerace H.264 L5.1 s až šestnácti referenčními snímky. Proto jsem nezkoušel verzi 10.2.
tv.jpg
|Mio| (1333)|29.5.2010 09:49
V Catalystech ta polozka byt musi :-))

Procti si presne kde ji najdes, leze se tam pres kliknuti pravym na display v jejich seznamu, mala ikona v dolnim, nikoliv velky display uprostred, a vyberem Configure/Nastaveni pak se dostanes do vyse zminovanych zalozek.

Na TV si pak dej na pevno 16:9 a doladis to v tech Catalystech.
darkmagic (32)|29.5.2010 09:55
Opravdu, funguje to;), díky za pohotovou odpověď. Tahle část catalystů mi zůstala utajena.