reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Externí disk-Western Digital 160GB

losss (3)|9.3.2010 16:51
Dobrý den,
Vlastním externí disk Western Digital 160GB model: WD1600Z017-022 2 USB, a mám s ním problém.
Při připojení k PC se načte kontrolka dole v liště ,jako že se disk připojuje, ale disk se jako by načítá a po chvilce se kousne i počítač. V Tomto počítači se objeví ale jako by prázdný a nejde se na něj připojit ani dostat, objeví se že neodpovídá a kousne se celý systém a spadne WIN Vista 32Mb do hlášky ukončit WIN. Zkoušel jsem i na stránkách WD stáhnout nějaké programy na opravu disku a formátování, ale potíž je v tom, že když pokaždé disk připojím tak se kousnou i tyto programy?
Disk normálně běží svítí mu kontrolka a hučí tak jak má.
Co s tím?
Děkuji za rady...:-)
speedsnail (4876)|9.3.2010 17:11
Tenhle typ disku Google vůbec nezná, tak se nemůžu mrknout co je to zač, zkus to opsat (popsat) pořádně.

Btw, připojuješ ho přes 2 usb kvuli napájení? Nebo má externí napájení? Může to být problém nedostatečného napájení jen z jednoho USB.. Zskus Y USB propojku nebo ho zapojit do jiného uSB, jiného PC.
Richmond (8084)|9.3.2010 17:15
[quote=speedsnail;357291]Tenhle typ disku Google vůbec nezná, tak se nemůžu mrknout co je to zač, zkus to opsat pořádně.[/quote]
Treba je to klasickej hdd pripojenej pres "krabicku" :notsure
losss (3)|9.3.2010 17:29
[quote=speedsnail;357291]Tenhle typ disku Google vůbec nezná, tak se nemůžu mrknout co je to zač, zkus to opsat (popsat) pořádně.

Btw, připojuješ ho přes 2 usb kvuli napájení? Nebo má externí napájení? Může to být problém nedostatečného napájení jen z jednoho USB.. Zskus Y USB propojku nebo ho zapojit do jiného uSB, jiného PC.[/quote]


Sorry,spletl jsem se je to WD1600U017-022, modelová řada 2007, je to normální Usb externí disk s USB, jako třeba tento

http://www.alza.cz/western-digital-2-5-my-passport-essential-640gb-cerny-d138336.htm
speedsnail (4876)|9.3.2010 17:53
Tak ted zkus jeste odpovedet na ostatni otazky. Imho to je slabym napajenim z jednoho USB.
losss (3)|9.3.2010 18:30
[quote=speedsnail;357327]Tak ted zkus jeste odpovedet na ostatni otazky. Imho to je slabym napajenim z jednoho USB.[/quote]

Ne nema externi napajeni, ma napajeni pres USB!!! a zkoušel jsem ho spojit na hodně pocitacich a dělá pořád to stejný
Richmond (8084)|9.3.2010 18:48
Speedsnail mel na mysli tenhle kabel na posileni napajeni
zdenda05 (56)|23.3.2010 08:50
Já měl stejný disk. Při připojení k PC normálně naběhnul, ale občas se odpojil a začalo v něm lupat, tak jsem ho šel reklamovat a minulý týden mi napsali, že si mám vybrat jiný výrobek. Pokud je v záruce, tak se obrať na prodejce. Na Y USB kabel jsem se ptal a v USB 2.0 by to mělo jet v pohodě.