reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Teplota procesoru

pavlos84 (7)|4.3.2007 18:44
vlastním desku MSI K8N Neo2 Platinum(sc.939) s procesorem Athlon64 3200+. Kupoval jsem ji od kámoše s aktualizovaným biosem a teplota cpu se nedostala při zátěži nad 32 C. Deska mi ale odešla a protože byla v záruce poslali mi novou. Ted ale teplota procesoru je při startu v biosu 41 C a při práci se pohybuje od 40 do 60 C, někdy teplota skáče po 7 C. Zkoušel jsem dva různé chladiče a teploty jsou skoro stejné, zkoušel jsem dávat i jinou pastu a nic. Myslím že by to mohlo být biosem. Nemáte někdo podobnou zkušenost. Případně jaká je optimální teplota procesorů s jádrem Winchester(netaktovaných). Díky za info
tgfh (2985)|4.3.2007 19:15
Teplota může náhle kolísat třeba i o 7 stupňů, to je naprosto normální.
Netaktovaný Winchester při běžné práci by měl mít si myslím okolo 40 stupňů - tak bych to odhadoval...
Nemáš ten chladič špatně nasazený? ono 60 stupňů je divná hodnota...
Ritchie83 (369)|4.3.2007 19:51
[QUOTE=pavlos84]Deska mi ale odešla a protože byla v záruce poslali mi novou. Ted ale teplota procesoru je při startu v biosu 41 C a při práci se pohybuje od 40 do 60 C, někdy teplota skáče po 7 C.[/QUOTE]
Poslali tu samou desku včetně stejné revize? Mám totiž tušení, že se změnil způsob měření teploty. Pokud teplota vyskočí o 7 °C během sekund, máte údaje z diody umístěné přímo v čipu. O měření teploty procesorů jsem toho na fóru napsal dost, zbytečně bych se opakoval. Přečtěte si dotaz nazvaný Zúfalosť z Cool'n'Quiet.
pavlos84 (7)|5.3.2007 08:29
Na tu revizi jsem nekoukal, ale taky me to napadlo. Vyzkousel jsem i puvodni boxovany chladic a teploty byly stejne. Jinak ty skoky jsou treba z 41 C na 50 C behem sekundy,Vcera jsem zabrousil na web msi a v jedne aktualizaci biosu byla opravena chybna detekce teploty procesoru, vyresen problem s cool & quiet a pridana podpora nizkootackovych ventilatoru, takze dneska vyzkousim aktualizaci a pak dam vedet jak to dopadlo. Jinak diky za rady