reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Audio vybavení - zesilovač

unihoxis (1)|10.3.2010 19:59
Zdravím,
začal bych tím, co od Vás potřebuji. Potřeboval bych poradit ohledně výběru komponentů, přesněji zesilovače. Mám 2 menší reproduktory vzadu (na stějně), dvě stojící slopcové reprobedny, a subwoofer. Já potřebuji zesilovač, který by měl takové inputy, abych tam zapojil DVD prehravac a televizi (aby to hralo jako 5.1) a ,,asi" vstup 3,5 jack pro pripojeni k notebooku. Na vetsinu zesilovacu co jsem koukal, byly vstupy rozdvojene (jako bezne cerveny/bily)

Dekuji za rady
Dojigiri (1629)|12.3.2010 13:52
Tak záleží co má DVD a tel. za výstupy, ideální pokud by měly digitální koax nebo optiku (jinak by stejně bylo problematický dosáhnout 5.1 - a z TV i tak stejně asi půjde jenom 2.0 stereo, některý receivery ale mívají rozšíření do 5.1). Co se týká 3.5" jacku, tak takovej vstup většinou receivery nemívají, ale bez problémů se dá sehnat redukce na 2x cinch (http://www.ezk.cz/konektory_redukce.htm, http://www.lan-shop.cz/kabel-jack-3-5-mm-stereo-m-2x-cinch-m-5-m-17809 apod.).
c-bob (10)|12.3.2010 18:29
[quote=unihoxis;357746]Zdravím,
začal bych tím, co od Vás potřebuji. Potřeboval bych poradit ohledně výběru komponentů, přesněji zesilovače. Mám 2 menší reproduktory vzadu (na stějně), dvě stojící slopcové reprobedny, a subwoofer. Já potřebuji zesilovač, který by měl takové inputy, abych tam zapojil DVD prehravac a televizi (aby to hralo jako 5.1) a ,,asi" vstup 3,5 jack pro pripojeni k notebooku. Na vetsinu zesilovacu co jsem koukal, byly vstupy rozdvojene (jako bezne cerveny/bily)

Dekuji za rady[/quote]

Uff, je to otázka do pranice, možná bych lépe spacifikoval požadavky:
televize - výstup 5.1 nebo digitál - má ho vůbec ta Vaše? pokud ne budete mít "pseudo" 5.1 třeba pomocí dekodéru Pro Logic to znamaná zesilovač s dekodérem
DVD je většinou standartně vybaven dig. výstupem

vstupy
2×digitální, (koax - cinch, nebo optický)
2×stereo cinch (to jsou ty červené a bílé)
navíc pro notebook budete potřebovat kabel jack - 2×cinch
víceméně jakýkoliv av receiver nebo vzít dřevěnéreproduktorky od Geniusu ty uměly něco podobného