reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cierna obrazovka po upgrade drivera

pedrovec (8)|10.3.2010 21:18
mam takyto problem pred niekolkymi dnami mi zacala haprovat GK prehrievala sa cim mi padal pocitac, az na koniec uplne skoncila stym ze bios mi pri starte pocitaca hlasi 4 pipnutia 1 dlhe 3 kratke mam zakladnu dosku MSI M2N -E
googlil som a nasiel som ze asi je chyba v grafike tak som si kupil novu aj tak som ju chcel uz vymenit to len podnietilo moje rozhodnutie.
dnes mi prisla nova grafika Ati radeon HD 5770 vapor X
normalne som ju osadil do slotu a zapol pc vsetko v poriadku nabehlo na zakladne rozlisenia a chcel som si nainstalovat novy driver. stiahol som z oficialnej ati stranky cata verziu aj s patchom 2-10 najnovsia. spustil som instalaciu , prebehla az na to ze na konci mi nevypisalo ziaden restart ani nic ostalo to bez cinnosti skoncila instalacia ale nic sa nedialo, tak som restartol pc open nabehlo vsetko v poriadku ale driver tam nebol , skusil som stiahnut cisto iba driver opakovalo sa to skusil som este raz cely driver balicek opet to iste ale zrazu mi spadol pc a ked sa restartol nabehla ikonka xp ale potom obrazovka ostala cierna.
opet restart tak spustil som boot menu a vypisalo mi
warning:system BOOT fail
your system last boot fail or POST interrupted.
Please enter setup to load default and reboot again.

nudzovy rezim nejde, ked som spravil to co ziada bios problem ostava nic sa nestalo.skusil som aj ci je spravne nasunuta , je.

zostava AMD dual core x2 4800+
2gb ram double sided 800mhz
enermax liberty 400w
nova grafika ati radeon hd 5770 vapor x ( stara ati radeon 1950pro)
zakladka MSI M2N-E
win xp 32bit.

prosim o pomoc lebo uz som nezradny. niekdo mi hovori ze nieco je v softe a niekdo ma zas presvedca ze je problem hw.
prosim pomoc.
johny__g (6387)|10.3.2010 23:04
Stáhni si hirens boot CD a testuj - disk, paměti. Taky zkus jestli všechno správně sedí - konektory, karty, paměti atd. Jestli jsi s nečím nepohnul při výměně karet. A možná by nebylo od věci zkusit obě grafiky jinde. Třeba zjistíš že fungují a problém nebyl v nich.
pedrovec (8)|10.3.2010 23:21
no dostal som sa do advanced modu a ked dam ze safe mode tak mi vypise ze press esc to cance sptd.sys a dalej to nejde
keby som toto vyriesil mozno by som sa dostal do safe modu a odtial odinstaloval drivery zle.
nejaky napad ako sa dostat cez ten sptd ???

zistil som ze mi nejde ani cd roomka neviem preco svieti ale neotvara sa a mam ju normalne zapojenu ako som mal.
r34ktor (7477)|10.3.2010 23:31
Máš ještě k dispozici původní GK? Když ji vrátíš, startuje PC OK?
pedrovec (8)|10.3.2010 23:35
mam jasne no praveze nie nejde spustit lebo bio vydava 4 pipnutia 1dlhe 3 kratke co som pozeral na google tak je to hlasenie pre zlu grafiku.
skusal som to viac krat ale nespusti sa stale len 4 pipnutia a nic
r34ktor (7477)|10.3.2010 23:48
Je karta řádně zatlačena do slotu?
Nezapomněl jsi zapojit přídavné napájení?
Zkoušel jsi vymazat CMOS?
pedrovec (8)|10.3.2010 23:53
pridavne napajanie??? kde? mam zapojeny iba 6spin konektor.
a to CMOS vymazat? to kde sa maze?

do slotu je zapojeny urcite dobre
r34ktor (7477)|11.3.2010 00:01
[quote=pedrovec;357870]pridavne napajanie??? kde? mam zapojeny iba 6spin konektor.[/quote]
To je ono. ;)

[quote=pedrovec;357870]a to CMOS vymazat? to kde sa maze?[/quote]
Předpokládám, že máš desku Asus M2N-E (a nikoli MSI). CMOS vymažeš jumperem označeným CLRTC (nachází se těsně vedle baterie). Vypneš PC (a pro jistou odpojíš od sítě) , přesuneš ho do pozice 2-3, necháš zde 10s a zase vrátíš zpět.
pedrovec (8)|11.3.2010 00:03
teraz som pozrel celu karu ale nevidim tam ziadnz dalsi slot pre dalsie napajanie iba vonkajsie napajanie pre monitor a 6spin.
kde ma byt to pridavne. dostal som k tomu kabel ale na jednom konci je 6spin a na druhom taky podlhovasty....

mas pravdu stou MB idem pozriet to zmazanie
r34ktor (7477)|11.3.2010 00:06
[quote=pedrovec;357872]teraz som pozrel celu karu ale nevidim tam ziadnz dalsi slot pre dalsie napajanie iba vonkajsie napajanie pre monitor a 6spin.
kde ma byt to pridavne. dostal som k tomu kabel ale na jednom konci je 6spin a na druhom taky podlhovasty....[/quote]
6-pin je to přídavné napájení. Pokud ho máš zapojen, je to v pořádku. Žádný další konektor na kartě není.
pedrovec (8)|11.3.2010 00:11
okej tak to tam dobre.
ten cmos som nasiel ale nejak sa v tom nevyznam ako to mam dat na 2-3 mozes mi to trosku vysvetlit neviem ako to mam otocit to su take 3 jemne capiky .
r34ktor (7477)|11.3.2010 00:22
[quote=pedrovec;357874]ten cmos som nasiel ale nejak sa v tom nevyznam ako to mam dat na 2-3 mozes mi to trosku vysvetlit neviem ako to mam otocit to su take 3 jemne capiky .[/quote]
Jumper z výchozí pozice 1-2 přesuneš do pozice 2-3 (viz obrázek).

[ATTACH]16025[/ATTACH]
Clear_CMOS.png
pedrovec (8)|11.3.2010 00:28
ok hotovo clearol som to.
odpoved cmos checksum error - defaults loaded.

co dalej? :(
r34ktor (7477)|11.3.2010 00:33
Takže už se to s původní kartou alespoň rozjede?
pedrovec (8)|11.3.2010 00:35
no povodnu kartu som neskusal lebo ako hovorim hlasi mi 4 pipnutia a nic ine. stouto novou len hento hlasenie a nic ine.
ked chcem skusit safe mode vypise press esc to cancle sptd.sys a nereaguje dalej.

neviem ako to inak vyskusat ta stara karta urobi 4 pipnutia 1 dlhe a 3 kratke a to je vsetko.

skusil som to s novou ako nahodi sa pocujem aj uvitaciu zvucku len neni obraz , cierna obrazovka
r34ktor (7477)|11.3.2010 02:48
[quote=pedrovec;357880]no povodnu kartu som neskusal lebo ako hovorim hlasi mi 4 pipnutia a nic ine.[/quote]
Nějak jsem na začátku přehlédl, že stará karta je s největší pravděpodobností mrtvá. :mistake Takže mám už nepomůže.

[quote=pedrovec;357880]ked chcem skusit safe mode vypise press esc to cancle sptd.sys a nereaguje dalej.[/quote]
Jak dlouho jsi čekal? Vydrž alespoň 10 minut. Někdy náběh nouzového režimu trvá poněkud déle.
robky (3195)|11.3.2010 09:00
Ak sa ti to v núdzovom režime nespustí ani po dlhšom čakaní (po stlačeni ESC) bude zrejme nutné načítanie ovládača sptd.sys (zrejme používaš daemon tool alebo alcohol) zakázať ...

Šlo by to napríklad: nabootovať inštalačné CD WinXP, zvoliť R (recovery console) a zadať príkaz disable sptd ....

Alebo použiť Offline NT Password & Registry Editor, vytvoriť boot CD, nabootovať a použiť registry editor: vyhľadať a zmazať kľúč HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd