reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak na flash biosu 845PE

gamer007 (13)|11.3.2010 09:40
Zdravim, budu muset flashnout bios u desky MSI 845PE Neo-L, kvůli instalaci winXP je potřeba min. verze 7.2.

Nikdy jsem to nědělal, tak bych uvítal radu jak na to. Jak zazálohovat původní bios a jak tam dostat nový 7.5 bios. Stahl jsem ho z msi.com a je tam 1xADSFI712.exe a A6580IMS.750 pak návod v eng, ale tomu moc nerozumim. Please napíše mi někdo postup. Děkuji...
robky (3195)|11.3.2010 10:03
Použil si funkciu "hľadať" ?

Napríklad v tomto vlákne je popísaný postup ....
gamer007 (13)|11.3.2010 17:43
OK trochu sem pohledal i před tím, ale tohle mě nasměrovalo. Já už to dokonce jednou dělal na svý Asus asi před rokem, jen jsem to zapoměl. Njn tak těd už si s tím nějak pohraju...

Jen, nevíte jak zjistim která z desek to je? Jedna 845PE Neo-L má PCB5.0 a druhá PCB3.0 u každý jsou jiný verze biosu ke stažení. Nevim co to je to PCB?

Edit: To bude nejspíš revize a najdu to asi přímo na desce, co? No nic sry za přiblbý vlákno...
kukmaster (35)|15.3.2010 14:43
Bude to někde napsaný na desce, nebo pod pojmem revize nebo něco takovýho. A ten flash biosu mužeš udělat variantou že si pustíš třeba s CD W98 (nebo spoštěcí disketu) příkazovej řádek (nabootovat při startu PC), ten exe soubor a ten bios vypališ třeba na cd (popřípadě jestli máš disketovku). A v příkazovém řádku napíšeš A:\(nebo D:\) flash.exe bios.rom (nebo bin, podle přípony).