reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se SATA

SkyVessel (157)|11.3.2010 11:12
Mám desku MSI K8T http://eu.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_no=1&prod_no=588 ...
2x SATA a 2xRAID... Po dokoupení druhého disku jsem hodil DVD ROMku na konektor RAID... Po chvilce hraní jsem v biosu nastavil místo RAID SATA... Všechno jelo bez problému...
Teď jsem se dostal do situace, kdy jsem musel přeinstalovat WinXP... Po x bluescreen při instalaci jsem přišel na to, že on tu DVDromku při instalaci z toho RAID portu nevidí... Přehodil jsem ji tedy s jedním diskem na SATA port a úspěšně nainstaloval Windowsy...
PROBLÉM: Když DVD romku hodím z5 na RAID konektor, tak mi ji to nenajde...Když v biosu mám nastavené RAID, tak vše OK, až na tu dvdrom. Když tam ale nastavím SATA, tak zase není dvdrom, ale v správci zařízení se u řadiče SCSI a RAID oběvuje chyba... nelze ji nijak odstranit... A při vypínání to hodí bluescreen s chybou ftsata2.sys ?!?!
Nevím si s tím rady... předtím to jelo normálně, ale teď to nejede... POMÓC PLS :runaway
kevin00 (10238)|11.3.2010 11:35
Pro upřesnění: v konektorech SATA 1 a SATA2 máš zapojeny pevné disky a v konektoru SER1 máš zapojenu DVD mechaniku.
Máš nainstalovaný ovladač pro SATA řadič Promise 20579 (SATA konektory SAR1 a SER2) ? Podívej se do manuálu do kapitoly 5, je tam vše popsáno.
SkyVessel (157)|11.3.2010 12:15
Jo... přesně tak jsem to myslel... I ten ovladač jsem už instaloval (tedy není tam žádný .exe, ale z té složky si to tahalo data...)
A návod jsem si taky prolouskal... jsem si stáhl ten multijazykový a ten byl celkem stručný, tak jsem mrknul to toho cos mi dal link ... s mojí "extra" angličtinou jsem pochopil že tam bylo jen o vytváření diskového pole... Ale když jsem si tak projížděl ten návod tak mě zaujaly obrázky :D... Přehodil jsem dvdrom na SATA2 a nainstaloval všechny ovladače z cédéčka... A TO SE ROZJELO!!!!
Takže díky moc za help :thumb