reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

XP Mode

Zodyx (5)|11.3.2010 12:24
Hezký den, mám dotaz, včera jsem po koupi nainstaloval W7 Professional - 64bit., samozřejmě po instalaci důležitých programů jsem dle návodu stáhnul a nainstaloval i XP mode, včetně Virtual pc, pak jsem na zkoušku zkusil nainstalovat na XP mode dvě hry, které rád hraju - FarCry a STALKER-clear sky. Ale ani jedna z nich nešla spustit, u FarCry se nedělo nic, ač jsem to zkoušel jak z ikony, tak i přímo z cd, to samé u druhé hry, jen s tím rozdílem, že mi tam vyskočila nějaká chybová hláška v avgličtině - něco s Dll-error, atp. Nevím si s tím rady, pomůže mi, prosím, někdo z fundovaných? Předem moc děkuji a hezký den vám všem. Jirka.
Salamander (6177)|11.3.2010 12:28
Poustet ty hry v XP mode je blbost, celkem bych se divil, kdyby to fungovalo.
Normalne ve Windows 7 ti nejedou, nebo co ? :D
Zodyx (5)|11.3.2010 12:32
FarCry - konkrétně, kterého mám léta v oblibě, na W7 nejede, proto jsem si kupoval leg. W7 s podporou virtualizace, abych si přes XP mod hlavně tuto hru mohl zahrát
Salamander (6177)|11.3.2010 12:36
XP mode neni delany na hry, ale spousteni starsich programu. To je fakt. XP mode je v podstate zjednoduseny virtual pc ... hlavne nepodporuje akceleraci 3D grafiky

jinak teda http://fragman.callofduty2.cz/clanky/jak-nainstalovat-far-cry-na-64bitovem-64b-systemu-3-zpusoby/
dzandra (1368)|11.3.2010 12:37
No zkus vypnout uac a spustit to v kompatibilním modu
Zodyx (5)|11.3.2010 12:37
No vidíš, to jsem nevěděl a přitom mi prodejce W7 včera řekl, že v XP modu se dají spouštět a hrát i starší hry, fnuk...
Zodyx (5)|11.3.2010 12:39
Dzandra - jsem nováček ohledně pc - prosím, vysvětli mi polopaticky - UAC a kompatibilní mod, díky.
jerryczech007 (98)|11.3.2010 12:45
[quote=Zodyx;357974]No vidíš, to jsem nevěděl a přitom mi prodejce W7 včera řekl, že v XP modu se dají spouštět a hrát i starší hry, fnuk...[/quote]

To ti tak moc nelhal, jestli myslel starší hry typu "plošinovka" apod. :D
johny__g (6387)|11.3.2010 12:46
[quote=Zodyx;357974]No vidíš, to jsem nevěděl a přitom mi prodejce W7 včera řekl, že v XP modu se dají spouštět a hrát i starší hry, fnuk...[/quote]

Starší hry bez 3D akcelerace možná ano. Třeba hledání min :D. Ta emulovaná grafika je nějaká S3 Trio s 8 MB VRAM, což na práci stačí.

UAC - není to tohle?
Zodyx (5)|11.3.2010 12:52
Johny - díky, už vím, jasně, jsem kopyto, asi dělám chybu, že chci všechno honem honem, a ono to občas nejde, jinak s díky díky vám všem, kteří jste mi pomohli dojít k přesvědčení, že v podstatě mi ten XP Mode je k prdu, hihi...:-)
Smeli (2302)|11.3.2010 14:23
[quote=Zodyx;357981]Johny - díky, už vím, jasně, jsem kopyto, asi dělám chybu, že chci všechno honem honem, a ono to občas nejde, jinak s díky díky vám všem, kteří jste mi pomohli dojít k přesvědčení, že v podstatě mi ten XP Mode je k prdu, hihi...:-)[/quote]

Nazapomeň pak nastavit mód kompatibility pro daný exáč, najdi si složku se hrou, najít exe soubor přes který se spouští, pravým, vlastnosti, kompatibilita, spouštět v režimu kompatibility a vyber např. Windows XP