reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Barebone sestava (Asus T3-P5G965) a zdroj

rgp (3)|4.3.2007 22:16
Zdravím vás všechny přítomné,
naskytla se mi příležitost namísto původně plánované sestavy využít barebone systému od ASUSu, což se mi celkově i více hodí.
Problém by ovšem mohl dle mého zdání nastat s ohledem na zdroj. V původní sestavě byli komponenty doplněny zdrojem Enermax Liberty EL500AWT 500W, avšak v řešení barebone si zdroj člověk nevybere - je tam 250W nebo 300W (každý eShop jinak =).

Mohl bych někoho zde poprosit o zamyšlením se nad tímto problémem, ať jej mam s kým prokonzultovat?..děkuji


Procesor:.........Intel Core2 Duo E6300 1,86GHz 2MB 1066MHz 775pin BOX (přetaktování )
Barebone:........Terminator T3 – P5G965 (cena z sws)
RAM:...............Geil DIMM 1024MB DDR II 667MHz Value Kit (GX21GB5300LDC)
Grafika:...........Gainward 8019-Bliss 7600GS 256MB, PCI-E
HDD1:.............Samsung SpinPoint SP2504C - 250GB SATA II
HDD2:.............Samsung SpinPoint SP2504C - 250GB SATA II
DVD:...............Pioneer DVR-111D
Hps (107)|5.3.2007 19:10
300W? no nevim nevim jestli to ten zdroj utahne...a ještě ty dva disky :( být tebou bych to nepokoušel a koupil bych nový zdroj :D
rgp (3)|9.3.2007 22:52
asi na tom něco bude, škoda moc se mi líbilo to male provedení.

neměl by jste někdo k doporučení bednu menších rozměru, solidního provedení cca do 2500Kč bez zdroje?

nějak nemůžu vystát ty dnešní populární 4 a více 5,25 pozice
a hlavně se mi to nevejde co se prostoru tyče


dík za každý případný typ
boboco (1987)|9.3.2007 23:07
I levné věci mohou být pěkné: http://www.ss.cz/default.aspx?URL_MAIN=Main.aspx%3fCLS%3dPRODUCT%26PRO_CODE%3dCAM2087

Mohu doporučit stejně jako ostatní modecom skříně a skříňky -a ušetřené peníze můžeš investovat do lepšího HW;)
rgp (3)|10.3.2007 21:28
2boboco: smankote, to snad ani neni mozne, ze je to takove pekne a lacine =)

doporucit?..mas s tim osobni zkusenosti?..vzhledove vazne pekne...dik


ps: napada me tedy jeste prosba o doporuceni MicroATX desky pro Intel Core2 Duo
boboco (1987)|11.3.2007 01:03
Konkrétně tohodle drobečka ještě ne, ale věci od ModeComu mě ještě nezklamaly. Skříní jsem od nich bral už docela dost a používají slušné materiály, vše pečlivě uděláno, nic nevrže, nevybruje, při montáži se člověk nepořeže... Zkrátka mohu doporučit.
S ohledem na cenu - nečekej 7.div světa, ale skříň to špatná není. ModeCom je polská firma a dělají toho hodně. Především jejich zdroje jsem si opravdu oblíbil. Také reproduktory... vždy báječná cena a nadstandardní kvalita:). Pokud Tě zajímá vnitřek skříně, nebo i další jejich skříňky, mrkni na tento odkaz (bohužel ne vše, co nabízejí se dá v reálu sehnat/koupit): http://www.modecom.pl/gallery.php?id=91&pageNr=
Zde jsou jejich stránky s dalšími produkty (vše designově velmi neotřelé, co říkáte;)): http://www.modecom.pl/index.php?lang=ce

Co se týče desky, nejlepší volbou bude asi: http://www.agem.cz/default.aspx?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;6137

Bohužel, žádné zkušenosti s ní nemám, OC snad ale nejhorší nebude. Neuvažoval jsi o E4300 namísto E6300. Je to levnější procesor, nemusíš k němu brát dražší paměti ani v případě vysokého OC a není tolik náročný na desku - na max. frekvenci FSB. Rozdíl ve výkonu je naprosto zanedbatelný, nepodporuje Virtualizaci (patentovaná technologie Intelu, kdy se obě jádra teoreticky chovají jako jedno) - prakticky jsem si rozdílu nikdy nevšiml a to jsem měl dlouhodobě jak E6300, tak E4300 (ten mám ostatně i nyní).
mech13 (5526)|11.3.2007 01:29
[QUOTE=boboco]nepodporuje Virtualizaci (patentovaná technologie Intelu, kdy se obě jádra teoreticky chovají jako jedno)[/QUOTE]
ted si nejsu jiste, kdyztak me nekdo opravte, ale neni vurtualizace podpora soubezneho behu vice operacnich systemu najednou bez vyrazneho zpomaleni? proste ze treba na virtual PC bezi hostovany OS mnohem rychlej? nektere rekalmy tusim hlasaji jak virtualni stroje budou behat stejne jak kdyby byly naostro na zelezu...

jinak k te bedne: mam STEP 203 v cerne, a za tu cenu skvela bedna. jenom mi trosku vadi ze ta moje (na tech linkovanych fotkach to je normalne...:notsure ) ma ulozeni disku napric a docela vysoko takze pred raptora nemozu soupnout vetrak ale i tak se nijak moc nehreje. treba kdyz veznu perforaci na vetraky tak proti beznem EC naprosto vyborna
boboco (1987)|11.3.2007 01:34
Je dost možné, že máš pravdu, já jsem si kdysi dávno překládal jeden odborný článek v angličtině, kde se o tomhle psalo a zřejmě jsem to pochopil obráceně:) -máš určitě pravdu, dle toho co teď nacházím na netu. Není divu, že jsem nezpozoroval rozdíl, protože virtual PC nepoužívám:)

EDIT: A díky za rychlou reakci, vyvedl jsi mě z omylu a tudíš jsem zas o něco chytřejší :D