reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

M-Audio Revolution 5,1 vs. Windows 7 64bit

...No...Name... (586)|13.3.2010 17:40
[SIZE="1"]Posledních pár dnů zásobuji SHW mnoha problémy a tak přihodím ještě jeden :D[/SIZE]

Povedlo se někoumu z Vás rozject zmiňované Revo na 64bitovém Windows 7?Oficiální ovladače nejsou ani na 32bitovou verzi,ale tam mi karta šlapala s ovladačem na Visty...V 64bitovém systému mi sice karta taky hraje(stejné ovladače i ovladače na Vistu 64bit,to je jedno),ale při každém sebemenším basu v ní luple...Dá se to sice nějak poladit hlasitostí přehravače+systému+basů,ale i tak je to drobet slyšet...Setkal se s tím někdo?

Mám tuhle zvukovku rád,ale pokud se to nějak neopraví,půjde z domu :( případní zajemci se pak můžou rovnou hlásit :(
elpsycho (1602)|13.3.2010 19:19
Já se s ovladačema pro Revo ve Win7 taky potýkám, našel jsem fórum kde někdo psal že ji ve W7 x64 úspěšně rozjel s ovladačema pro XP 64-bit, linkoval je ke stažení z M-AUDIO fóra, normálně na stránce výrobce dostupné nejsou. Šlo ale jen složku se soubory bez instalátoru, takže jsem ji hodil do program files aby se to nepletlo a přidal po spuštění RevoTask panel. Ovladač jsem dal vyhledat v té složce, systém ho vzal. Zvukové vady jsem nezaznamenal, ale funkčnost není zdaleka úplná - např. v Media Playeru MP3 i Videa normálně přehrávám, ale u streamovaného videa zvuk nejde. Winamp se sekne, v BS playeru videa se zvukem jdou, ale trhaně. S integrovaným Realtekem samozřejmě funguje všechno, takže nevím jak to dotyčný nainstaloval :/ U mě spíš ale půjdou Win7 z disku než Revo z domu, už ztrácím trpělivost s některými svévolnými akcemi systému jako probuzení z režimu spánku ve 4 hodiny ráno kvůli aktualizacím, které jsou vyplé :)
...No...Name... (586)|13.3.2010 21:13
Já mam 7čky už od RC verze...a od finalu jsem si je během půl roku používání celkem vyladil,že už se mi ani nezapínaly,ikdyž aktualizace šlapali...A zvukovka jela krásně...takže sem nečekal,že u 64bitové verze nepojede...a teď jsem vážně na vážkách...O současném trhu se zvukovkama moc nevím,ale obávám se že kvalit Revulutiona moc karet nedosáhne...a jestli,tak určitě né za cenu kterou stálo Revo...Navíc potřebuji možnost profilu 2,0+0,1 a takový jsem zatím u žádné neviděl...

Ten ovladač jsem na to fóru taky našel,ale nic moc nepomohl...Zvukovku chci využívat na plno...Takže nevím...za rok vyjde Windows 8 a Revo už nemusí jít vůbec :-(
xmarek (1676)|13.3.2010 21:35
[quote=...No...Name...;358747]JO současném trhu se zvukovkama moc nevím,ale obávám se že kvalit Revulutiona moc karet nedosáhne...a jestli,tak určitě né za cenu kterou stálo Revo...[/quote]To, že dosáhne o tom ani nepochybujte. ;) Samozřejmě za jinou cenu. Problémem všech těchto zvukovek jsou ovládače. Na vině je firma Mrkvosoft která vydávají ty svoje sračky tak často, že výrobci na to nestihají reagovat. Podívejte se jak dlouho jsou na trhu Win 7. Podobné problémy byly i v době kdy vydávali jiné systémy (např. XP, Visty).
...No...Name... (586)|13.3.2010 22:21
[quote=xmarek;358767]...výrobci nestihají reagovat. Podívejte se jak dlouho jsou na trhu Win 7. Podobné problémy byly i v době kdy vydávali jiné systémy (např. XP, Visty).[/quote]
Osobně bych řekl, že je to spíš problém M-Audia...ovladače na Vistu vydalo až po roce od vydání, což je celkem dlouho:o A myslím, že Creative s tím takhle neotalí...už jen proto, že je to asi největší výrobce PC audia a nemůže si to dovolit.M-Audio není zaměřeno na PCčka a tak tomu nepřidává takovou důležitost...nevím no...ale vážně mě to celkem štve...

Co by mohla být kvalitní náhrada Reva?
Alf (305)|13.3.2010 22:25
[quote=xmarek;358767]To, že dosáhne o tom ani nepochybujte. ;) Samozřejmě za jinou cenu. Problémem všech těchto zvukovek jsou ovládače. Na vině je firma Mrkvosoft která vydávají ty svoje sračky tak často, že výrobci na to nestihají reagovat. Podívejte se jak dlouho jsou na trhu Win 7. Podobné problémy byly i v době kdy vydávali jiné systémy (např. XP, Visty).[/quote]Ačkoliv souhlasím s názory, že MS může za hodně problémů, házet na něho neschopnost výrobce udělat pro svůj HW správně fungující ovladače, je IMO hodně přehnané. Mám tuto kartu od roku ca 2005. 99,99% doby co ji mám, leží v šuplíku. Proč? Už si ani nevzpomínám co všechno jsem s ní vyváděl, abych ji zprovoznil a aby fungovala aspoň z 90% tak, jak je deklarováno výrobcem. Prošel jsem s ní WXP 32b postupně od základní verze přes všechny tři SP, pak Visty 32b i 64b (včetně SP) a nakonec W7 64b. Zkoušel jsem i drivery přímo ze stránek VIA Technology pro čip Envy24, který je srdcem této karty. Nikdy se mi ji nepovedlo spolehlivě rozchodit, takže už jsem to vzdal...
Jak tak čtu předchozí příspěvky, stále platí to, co jsem napsal na nějakém fóru před několika lety: Vynikající kus HW s totálně pos*aným SW.
...No...Name... (586)|23.3.2010 16:57
Tak už jsem z toho zoufalej :( Používat zvukovku přes 3 roky a pak jí takhle odstavit...Nemít svuj iPod, asi skáču na hlavě :D Stránku M-Audia už mám skoro jako domovkskou:stupid Nicméně doma se mi válí LCDčka a pár desek i s procesorama,takže spalšim nějaký 20GB HDD,spíchnu to aby to šlapalo a hudbu budu zatim zapínat tam...
xmarek (1676)|23.3.2010 20:25
[quote=...No...Name...;358780]... A myslím, že Creative s tím takhle neotalí...[/quote]Co se týče Creative herního segmentu tak máte možná pravdu (nepoužívám tyto karty takže nevím). Pokud budeme o hovořit o kartách, které jsou na úrovní M-Audio (co se segmentu týče), tak karty E-MU nemají do teď hotové ovladače pro Win 7, alepoň o nich nevím. A E-MU patří firmě Creative, takže jsou si v tomto směru rovni.

Pozn. Nechci obhajovat nikterak tyto výrobce, ale myslím si, že přece jen se jedná o segment trhu, který se nevyvíjí tak dynamicky jak herní průmysl.
...No...Name... (586)|8.5.2010 12:45
Po menších pokusech jsem zjistil, že zvukovka jede ve sluchátkovém a 2,0 režimu bez problému. Takže je problém asi jen u filtrováním signálu na subwoofer, protože žádné nastavení x,1 nefunguje tak, jak má...

To mě přivání na myšlenku, jestli se ve zvukovce spíš něco nespálilo. Pokud se to tedy nefiltruje jen přes ovladače...no, prostě nejsem bastlíř a tomuhle moc nerozumím:(
xmarek (1676)|8.5.2010 14:07
[quote=...No...Name...;373814]Po menších pokusech jsem zjistil, že zvukovka jede ve sluchátkovém a 2,0 režimu bez problému. Takže je problém asi jen u filtrováním signálu na subwoofer, protože žádné nastavení x,1 nefunguje tak, jak má...

To mě přivání na myšlenku, jestli se ve zvukovce spíš něco nespálilo. Pokud se to tedy nefiltruje jen přes ovladače...no, prostě nejsem bastlíř a tomuhle moc nerozumím:([/quote]Nevím jak to je u Vaší zvukové karty, ale já jsem schopen zapínat jednotlivé vstupy a výstupy zvlášť (relé uvnitř zvukové karty), takže pokud ten ovládač nefunguje korektně, tak se nemusí jednat o hardwarový problém.
Fox_25 (613)|22.12.2014 10:42
Nerad otvírám staré téma, ale nedá mi to. Za pár stováků se mi dostala do rukou tato karta.

Vše je relativně ok, ale jediné co se mi nepovedlo rozchodit je ASIO. Cplay spadne ihned při zapnutí a jede pouze s ASIO4all, na Foobaru funguje kernel streaming a direct sound, ale při přepínání vzorkovací frekvence to nepěkně praská a nedejbože při přehrávání hudby nechtě zapnout třeba youtube se zvukem.
Po kartě toho moc nechci, stačí mi stereo výstup, SPDIF, funkční ASIO a aby to zvládalo při přehrávání hudby i přehrávat zvuky z direct sound.

OS mám W7 x64 a zatím jediná funkční verze ovladačů je Revo51_5_10_00_5064.exe