reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Počkat na nového Pana?

Pajinex (2)|5.3.2007 12:53
11 let stará Tesla Atlanta už dosluhuje a po shlédnutí několika fór už vážně nevím, co pořídit. Ježíšek přinesl DVD Rec Digu 65 s HDMI, mám DVB-S a navíc ještě můžu občas rozbalit plátýnko s projektorem Benq 6210 (napevno ho zatím přidělat nechci, je totiž firemní..., navíc se rýsuje koupě jiného bytu). Na telku koukám cca ze 3 metrů. Kvůli malé, které pouštím pravidelné Večerník, sem tam DVD s pohádkou, koukám na telku prakticky až po osmé večer. Sám preferuji filmy ze smažek a sport na Galaxii nebo ČT4 hlavně o víkendu. CRT přicházela v úvahu 9551 od Philipse (děsí mě ale váha a rozměry, obývák velikostí zrovna nepřekypuje), plazma je údajně lepší na sport (Pan 37PV60EH nebo 42 i kvůli HDVI a Qlinku, ale teď obě údajně mizí z trhu?) a o LCD jsem zas tak nepřemýšlel (zaujalo mě snad to Xoro s Full HD, byť občas pařím simulátory na notesu). Víc jak čtyřicet litrů do toho dát nechci. Teď navíc čtu o nové řadě Vier atd. Jo, babo raď, nebo teda radši spíš vy. Dík za názory.
Leroj (271)|5.3.2007 14:50
Doporučil bych ti toho Philipse, sám ho mám již asi 3 roky /předchozí model/ a naprostá spokojenost. Ten Pixelplus je opravdu znát. Váhy a rozměrů se neboj- pokud máš místo, tak není co řešit !
Ta váha a rozměry je asi jediný, co může někomu vadit -projdi si různý diskuze a zjistíš, že problémů LCD a plazem je daleko víc a podstatnějších než nějaká váha - ta ti bude vadit jen při stěhování :D

ad LCD a plazmy: jejich čas teprve přijde, zatim je nejlepší v klidu počkat u CRT.
jo a ještě jeden problém CRT - velikost /malost/ obrazu! -těch 92 /102/ by bylo lepších !!!
Pajinex (2)|8.3.2007 13:11
Díky za odpověď, když CRT, tak trvat na tom HDMI u Philipse (černého Samsunga neee, to by mi polovička kvůli prachu dala) nebo koupit třeba za desítku stoherzovou Teslu, či o něco dražšího Panasonica s Quintrixem a za pět let ji fouknout vedle do pokoje a koupit luxusnější zobrazovadlo? Počítám do roka s koupí AV receiveru s HDMI a dá-li někdo prachy, pak i nějaké šikovné repro. Nevíš, stojí to HDMI u té 9551 za vyšší cenu?
Leroj (271)|8.3.2007 17:11
tak s tím HDMI ti neporadím, já mám model bez něj - ostatně zatím jsem ho nepotřeboval a asi jen tak nebudu - nějak nevim co bych do něj pouštěl.

ten PixelPlus je definován takto, cituji:
Pixel Plus 2 je ideální volba - zdvojnásobuje horizontální rozlišení a zvyšuje počet řádků o 33%.

-takže vlastně funguje ke zlepšení obrazu, který je ve standartním rozlišení. Pokud je kvalitní zdroj signálu /dvd, nebo u mne třeba i ČT/, tak je ten rozdíl opravdu vidět /je tam demonstrační mód/. Docela by mě zajímalo, jak se bude PixelPlus chovat ve spojení s vyšším rozlišením - až koupíš tak dej vědět.

Je to jak píšeš: pokud ti stačí 82cm, tak kup kvalitní CRT za 15000 a za dva roky už bude situace s LCD či plazmou snad jiná /lepší/. Kvalitní plazma s vyšším rozlišením /např. Pioneer/ je stále dost drahá /aspoň pro mě/.