reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Seagate dělá neplechu

Alan123F (12)|15.3.2010 15:35
Zdravím ve spolek. Chtěl bych poprosit někoho ze zdejších, zkušenějších než já sám, kdo by mi mohl poradit s tímto:

Asi před dvěma měsíci mi začal počítač podivně chodit. Disk zamrzal, vše ostatní bylo možno dál konat, jen ne číst z systémového disku. Stávalo se to málo, max. jednou za den. Pak problém na určitou dobu úplně vymizel, takže jsem se tím přestal zabývat. Bohužel před týdnem toto začalo nanovo a v mnohem větší míře, teď už se počítač při chybě i restartuje, nevydrží ani deset minut. Nejdříve jsem myslel, jestli to není softwarová chyba, nějaký virus či tak. Pak jsem ale při kontrole v nouzáku zjistil, že při kontrole Spyware terminatora se mi test zasekne a restartuje počítač vždy u stejného adresáře a tak mě napadlo, jestli nemůže být poškozený disk, předtím jsem tomu nevěřil, protože je disk jen 3/4 roku starý. Disk mám v podpisu (Seagate Barracuda 7200.12 ST3500418AS - 500GB, 16MB cache).
Po těchto událostech jsem se jal přečíst si pár rad tady na fóru, disk vložil do druhého počítače a otestoval programem HDTune, výsledky přikládám. Bohužel ani klasický, ani quick scan se kompletně nedokončil, vždy se zasekl asi ve 4/5 kontroly. Health status mě taky docela vyděsil, ač těm hodnotám zrovna nerozumím.

Co bych potřeboval vědět je, jestli je disk na reklamaci. Předem moc děkuji za odpovědi.

Zde jsou výsledky>>

Richmond (8084)|15.3.2010 15:46
Disk je na reklamaci, ma vadne sektory (Rellocated Sector Count) + Seek Error Rate to potvrzuje (Spin Retry taky nepotesi) ;)
speedsnail (4876)|15.3.2010 16:25
Yep, disk je na cestě do křemíkového nebe.. Zazálohovat rychle co se ještě podaří zachránit a reklamaci.
Alan123F (12)|15.3.2010 19:13
Perfekt, moc jste mi pomohli pánové, vím na čem jsem. Z disku zachráním co půjde a posílám ho na puťák. Uvidím, jestli se něco takového opravuje nebo mi pošlou jiný. Děkuju za rady a reakce :).